Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz BlackLamb #18 üzenetére

    Ezzel azért nem értek egyet, mert az érintőképernyő és a funkcionalitás valamelyest determinálja egy menü felépítését. Nyilván az iPhone-ból indul ki minden gyártó, csak az a kérdés, hogy ki és mennyit tud hozzátenni. Nem az aranyos kocka dobja fel ezt a menüt, hanem a kezelhetőség és a látvány együttese, és igenis nekik eszükbe jutott olyasmi, ami az Apple-nek nem, a főmenü elfordíthatósága, az ikonok sávonként való húzogatása, tök más a zenei rész vagy a szervezőfunkciók, a tudás pedig magasabb. Kábé az van, hogy a zárt OS és a touchscreen kombinációjából a jelenlegi technológiákkal ennél többet nehéz kihozni, látszik, hogy semmivel sem akartak spórolni. Ott van bent a 8 gigás tárhely, de még 16-tal bővítheted, ott van 720x480-as videófelvétel, a DivX, az elképesztően jó kijelző, a fém használata, tényleg apait-anyait beletettek. Számomra három hibája van a cuccnak: a nem szabványos csati, az esetenként harmatos kamera, és a telefonkönyvben való keresés macerássága.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz BlackLamb #18 üzenetére

    Ezt így is fel lehet fogni, de mivel érintőkijelzős cuccról van szó, ez azért eléggé behatárolja a kezelés megoldhatóságát... Attól, h ezt az Ájfón csinálta meg először normálisan, még nem feltétlenül koppintás minden, ami ehhez hasonló. Egyszerűen máshogy nem nagyon lehetne megoldani... Amúgy meg a többi funkcióban és funkcionalitásban agyonveri az Apple készülékét, még a zárt OS ellenére is...

    Minden szavam magánvélemény!

  • Kickass

    őstag

    válasz BlackLamb #18 üzenetére

    részben egyet értek a kollegával és akkor most jönne az a sok DE.....nincs kedvem kifejteni

    iránymutató telefon, jó anyaghasználat sok ötlet ami jobbá teszi a rendszert és talán feledteti annak korlátait, az alapokat egyértelműen az almások adták, ezt talán senki nem vitatja, a mérnökök talán annyit megtehettek volna, hogy kicsit jobban átszabják legalább a főmenüt, és rögtön nem lenne az a bizonyos iPhone utánérzése az embernek, a plecsni jogos

    élőben biztos ki fogom próbálni, szerintem a gyorsaságot csak úgy lehet megítélni, videó alapján kissé megtévesztő lehet a dolog

    [ Szerkesztve ]

  • f.begbie

    tag

    válasz BlackLamb #24 üzenetére

    De van rengeteg funkció, amit egyszerűen felesleges egyedi tulajdonsággal felruházni, vagy éppen sokkal rosszabb lenne tőle a készülék. Lehetne a kamera elsütő gombja helyett egy méretes kurbli az oldalán, az nagyon egyedi lenne, de amellett használhatatlan és felesleges.

    Egyébként meg szerintem nem érheti szó a ház elejét addig, amíg a meglévő modellekből megtartja ami jó (így az ájfónból is), és mellé rak még egy rakás dolgot, ami messze túlmutat, a konkurencián...

    A legjobb példa erre, hogy többen azon voltak kiakadva, amikor bemutatták ezt a telefont, hogy olyanok az ikonok, mint az iphonon... Aki ennyit lát egy ilyen telefonból, az meg is érdemli.

    [ Szerkesztve ]

  • csab2

    veterán

    válasz BlackLamb #24 üzenetére

    Bocs, hogy anélkül reagálok, hogy elolvasnám az összes hozzászólást (így lehet, hogy valaki már megtette helyettem), de nem bírom ki.
    Elöljáróban annyit, hogy egyrészt nem akarok egy Iphone-Arena vitát szítani másrészt tetszik az alma, és abszolút elismerem az Apple teljesítményét.
    DE!
    Elmondanád, hogy hogyan lehet egy érintőkijelzős telefon ennél innovatívabb? Adott egy téglalap alakú kijelző. A különböző funkciók elindítását ikonokkal oldjuk meg. Ezt a kettőt hogyan lehet még másképpen összepárosítani szerinted? Ennyi erővel az összes érintőkijelzős telefon ami ikonokat használ (márpedig mindegyik ilyen, értelemszerűen) koppintás. Én elismerem, hogy az Iphone ezen a téren (kezelhetőség, érintőkijelző használhatósága, menü, látvány, stb.) korszakalkotót hozott létre. Az is szégyen, hogy az első olyan telefon, ami felveszi a versenyt vele ezen a téren, majdnem 2 évvel később jött ki. Röhej, (és egyben elismerésem) hogy az Apple 2 éves előnyre tett szert ezen a téren.
    DE!
    Ebből a koncepcióból (érintőkijelző tapicskolása) mit lehet kihozni szerinted, ami nem majmolása a másiknak és kellően innovatív? Ennyi erővel az összes mobiltelefon gyártó a Motorolát koppintja amikor billentyűzetet tesz a telefonjára.
    Igaz, hogy majdnem két év kellett hozzá, hogy megjelenjen a piacon egy olyan készülék, ami felhasználói élményben eléri az Iphone szintjét, és igaz, hogy - szükségszerűen - sok mindenben hasonlít is hozzá, de ez azért messze több, mint egy sima lemásolás/lenyúlás. Igenis hozzátett annyit az LG, amennyit lehetett.

    Nagyon vártam a tesztet mint ahogy magát a telefont is. Jó lett mindkettő. Nem bántam volna ha a fényképező jobb lenne, dehát semmi sem lehet tökéletes.
    Szoftverfrissítés várható hozzá? Úgy értem az LG szokott ilyennel foglalkozni?
    Érdekes, hogy az LG mennyire nem preferálja a hanghívást!

    Bog!
    A normál méretű divx-es fájlokat is viszi, vagy konvertálgatni kell?

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Új hozzászólás Aktív témák