Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frigetrus

    senior tag

    Én nem a telefonhoz kívánok hozzászólni, hanem a tesztekben szereplő kameraképek értékeléséhez, és ehhez fogalmaznék meg egy kis kritikát, semmi rossz indulat nincs bennem.
    Most már több MA tesztben olvastam olyat a képek értékelésénél ami nem igazán volt igaz kijelentés a képekről. Kicsit olyan érzésem van, mintha kicsit össze vissza véleményeznétek a zaj, zajszűrés szempontjából.
    Én fotós szemmel nézem a képeket, és ez miatt is különösen zavarnak néha a kijelentések.
    Biztos nem lesz újdonság amit írni fogok, de úgy érzem le kell írni a miheztartás végett.
    Azaz a zaj a képeken: nagy vonalakban lehet színzaj (krominancia) és világossági zaj (luminancia) egy fényképen.
    Így néz ki a színzaj:

    Azaz sok színes, oda nem illő folt, zöldes, pirosas, kékes színekben pompázik.

    Ilyen a világossági zaj:

    Azaz inkább sötét és világos, szemcsés jellegű zaj.

    Ilyen pedig egy mocsokmód zajszűrt kép:

    A cikkben pedig ezt olvasom:
    "Ennek ellenére eléggé zajosodnak a képek, de legalább ezt nem próbálja meg az algoritmus túlzott mértékben ellensúlyozni, így azért a lényegesebb részletek megmaradnak"

    Nos ahhoz képest, a telefonnal készült képeken szinte alig van zaj, inkább csak egy kis világossági zaj van, továbbá véletlenül sem látok sehol színzajt, ellenben elég erős a zajszűrés.
    Példa erre ez a kép: [link]
    Vagy akár ez: [link]
    De igazából az összes kép ami tesztben van, jó példa erre.

    Így az én véleményem szerint így módosul az értékelés szövege: A képek alig zajosak, mert az algoritmus mocsokmód zajszűri a felvételeket.

    (Az megint más kérdés, hogy a relatív nagy felbontás és zajszűrés miatt, majd a képet leméretezve, simán vállalhatóak ezek a képek, (10x15cm-ben simán nyomtathatóak,) de ez nem ide tartozik most. )

    [ Szerkesztve ]

  • Frigetrus

    senior tag

    válasz bigrock #139 üzenetére

    + (#134) Gambas:

    Látom ti egyet értetek velem, örülök ha igen. Most úgy érzem, hogy nem csak én látom, hogy valami gubanc van a kijelentésekkel némely tesztben.

    Másik számomra zavaró dolog, amikor olyat írnak, hogy a "kijelző mezei TFT panel"... Még jó, hogy a TN az IPS és a VA panelok is mind-mind TFT panelok. Persze ilyenkor ők általában, valószínűleg a TN panelre gondolnak, na de azért, khmm. :F :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák