Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazenke

    őstag

    válasz balazs1022 #40510 üzenetére

    Mit esznek az emberek a 3T n? Gyenge képeket lő. Nappal még nem is vészes de gyengébb fényénél nagyon látszik a gsmarena tesztkepein

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz balazs1022 #40510 üzenetére

    "2. Ezt hogy gondolod? Lassitot videot tud a kameraja, nem?"

    Tud, de valami rettentő elcseszett módon. A 720p videó minősége értékelhetetlenül rossz (mintha 360p-ről lenne felskálázva), van 1080p / 60 fps, de csak ha rootolsz. Ha ez nem elég, még dobhatod át a videót Premiere-be, hogy lelassítsd, alapból nem így tárolja el, mint az LG-n kívül az ÖSSZES többi gyártó telefonja. Emiatt panaszkodtam.

    "3. Milyen fotós funkciok hianyoznak? Sztem az egyik legjobb a g4-é."

    Többször leírtam már: HDR mód manuális beállítások mellett, félautomata módban expozíció kompenzáció, fénymérési módok, AE-lock panoráma közben, AE-lock félautomata módban. Sokat nem kérek, csak olyat, amit mások is megcsináltak már. Tudom, vannak alternatív fotós appok, de azok nekem lassabbnak tűnnek több tekintetben is (ezt nem mindenki érzékeli, én utcai fotónál igen).

    "4. Auditor Kernel-el kalibralhato a kijelző. Ingyenes letölthető play-rol."

    Root kell hozzá. Nem mindenkinek járható út ez, nekem sem. Vannak pénzügyi és céges appok, amik nem indulnak el rootolt rendszeren. Továbbá nem tudom mit értesz kijelző kalibráció alatt, nekem nem elég ha csak elszínezi a kijelzőt. Egy rendes (értsd: műszerrel kalibrált) D65 mód sRGB, DCI-P3, vagy akármilyen elterjedt színtérben kell nekem.

    "5. Az orajelekhez kell nyúlni. Meg ugye amit nem hasznalsz (gps,wifi, net) kikapcsolni."

    Oké, hozzányúlok az órajelekhez, vannak erre kész leírások és ajánlások XDA-n, még csak nem is kell kísérleteznem vele. De root kell hozzá (lépj vissza a 4-es pontra), valamint annyit érek el vele, hogy a 3,5 órás kijelzőidőből lesz 4,5 óra. Más telefonok mókolás nélkül mennek 5-6 óra kijelzőidőket (ha nem többet, de azok már inkább eleve az izmos üzemidőre lettek fejlesztve).

    A GPS csak akkor van használatban, mikor olyan appot használok, nem kapcsolgatom, megteszi a rendszer. A wif-fi és mobilnet folyamatos használatban van, nem fogom kapcsolgatni, nem ezért vettem okostelefont.

    "6. A PS-ben es a Lightroomban is van erre egy csúszka."

    Az újabb Sony Exmor generációkhoz meg nem kell csúszka, mert legfeljebb csak világossági zajt produkálnak, itt meg ISO 100-on, verőfényes nappal is rengeteg a színzaj, hát még kicsit kevesebb fénynél, magasabb érzékenységen, teljesen használhatatlan.

    Továbbá ezzel megint az a bajom, mint a lassított videóval: Asztali gép kell hozzá. Most direkt leszedtem az Androidos Lightroomot (amit egyébként nagyon nem szeretek, nyakatekert, mint az asztali változat), de ebben sincs. Én nem azért fotózok mobillal, mert nincs más. Mindig van a hátizsákomban fényképezőgép, elég nekem azt asztali gépen szerkeszteni. Nekem a mobilos fotózás arról szól, hogy kattintok, gyorsan megszerkesztem és mehet fel a 'zinternetre. Erre a G4 RAW nem igazán alkalmas.

    Disclaimer: Továbbra sem vagyok konkurens márkák beépített ügynöke, hogy bomlasszam a közösséget. Továbbra is szeretem a G4-et, hibáit, hiányosságait el tudom fogadni (még egy darabig biztosan). De azért már kezd kicsit unalmas lenni, hogy ahányszor megjegyzem, hogy valamivel nem vagyok elégedett, hosszasan kell magyarázkodnom. Mindezt teszem azért, mert szeretem a G4-et és nem akarom ha úgy jönne le, hogy én csak a levegőbe beszélve panaszkodok. Én inkább szeretem a G4-et, mint nem szeretem, de nem akarom magamat vagy másokat arról győzködni, hogy ez a készülék a megtestesült tökéletesség. Egyszerűbben fogalmazva: Nem vagyok fanboy.

Új hozzászólás Aktív témák