Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz kameraman77 #18 üzenetére

    Üdv.

    Csak most vettem észre, hogy van nekem címzett írás. :)

    Szóval ja, biztos, hogy fejlődni fognak és én sem ismerem a programot amit bemutattak, csak láttam az eredményt és azt szóltam le. Azt hiszem jogosan. :)
    Ahogy mondod, itt az lenne a lényeg, hogy körbeforogsz és a végén kapsz egy szép képet. Csak itt a torzítások mértéke már akkor, hogy csúnya lesz a kép a végén. Hiába 360 fok ha nem szép. Lehet 720 is. :D

    Amit te csináltál az kellemesen jó. Elég nagy méret, hogy lehessen látni a kisebb részleteket is kinagyítva és nincs csúnya torzulás.

    A cikkben szereplő képeken nem csak az ívelt torzulások (mert több is van) ami rettenet erős és csúnya, hanem az, hogy a tárgyak helyenként hullámosak... Gondolom az összeillesztő program műve ez... De akkoris.
    Nálad még a középen lévő tűzcsap is egyenes ahogy lennie kell.

    Egyébként nekem alapból sem tetszik a 360 fokos kép. Láttam már profi képeket külön tükrös szerkezettel és profi géppel készült képeket is (tele van vele a net). Egyszer megnézi az ember, mert érdekes, de amúgy vizuálisan nem nyújt akkora élményt, mint egy sima fotó. Amolyan természetellenes. Elvégre te magad a valóságban sose láthatsz ilyet. A 180 fokos még az elmegy kategória...

    Egyébként én manuálisan, Phostoshopban szoktam összerakni panorámaképeket még régebben. Pofon egyszerű módszer, fotózok mondjuk hármat balról-jobbra aztán kész. PS-ben meg megkeresem az illesztési pontokat és átmosom a képeket. A végén általában tökéletes eredményt kapok. Még egy kis kamera mozgás is belefér, ergo szintén működik állvány nélkül is a dolog. Csak bizony időigényes rendesen. :)
    Szal ezeknek a szoftvereknek épp az lenne a lényege, hogy ne kelljen pöcsölni a szép végeredményért. Ha viszont nem szép a végeredmény akkor semmit nem ér az egész...

Új hozzászólás Aktív témák