Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz #59070464 #23 üzenetére

    Szerintem ebben nincs igazad. Elég arrogáns dolog (most anélkül, hogy megbántsalak) azt mondani az emberek 95%-nak, hogy "Tanuljatok meg fotózni". Igen is, ha az emberek nagy része automatán használja a fényképezőt akkor úgy kell letesztelni.
    Nyilván normálisan beállítva, hozzáértő kezekben jobb képek készülnek, de én még nem láttam olyat aki nekiáll telefonon ilyesmit állítgatni amikor gyorsan megörökíti, hogy a macska nyalja az ablakot. Amit néha piszkálnak az emberek az a záridő, mert arról azért nagyjából tudja a többség, hogy mire való.
    Arról nem is szólva, hogy az automata mód egy elég jó objektív összehasonlítást tesz lehetővé, míg pl egy iPhone és egy teszem azt Galaxy Ace beállításai között markáns különbség lehet. A fotós is ítélheti meg úgy, hogy ide más kell, vagy így jobban nézne ki SZERINTE amiről meg másnak más a véleménye. Az automata módnál ilyen nincs, objektív, jól összevethető. Mint a kártyafüggetlen ár.
    Amúgy meg majdnem minden tesztben oda van írva, hogy automatán készültek a képek és minden egyes fotós képességüket firtató beszólásra oda van írva, hogy automatán készülnek a képek.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #59070464 #27 üzenetére

    Tény, hogy nem nehéz elsajátítani és kis rutinnal néhány másodperc, DE:
    Szerintem ha megnézünk 100 mobillal készült képet akkor abból: kb 50 spontán, láthatóan az adott pillanat megörökítésére született (gyerek fejjel túrja a homokozót, kutya nagyon cukin fekszik valahol stb), 20 teljesen érdektelen/értelmetlen (pl kajafotók facebookra), 25 pózer tükörfotó és a maradék 5 fotó az aminél lenne értelme állítgatni.
    Nos a spontán fotóknál nem kérdés az automata. A többinél lenne idő állítgatni, de a nagyrészénél nincs értelme, mert szerintem rohadt mindegy a mekis krumplinak és a duckface-nek, hogy színhelyesek-e. A maradék 5-nél meg akit érdekel a képek minősége az szépen visz magával kompaktot vagy normális gépet. Ezek a sportesemények vagy amikor csak elmegy valaki fotózni mondjuk télen hajnalban. De ez mind rétegfelhasználás amire NEM érdemes tesztelni. Nem is lehet normálisan.
    Ez egy mobilos oldal, nem fotós. Az ÁTLAG emberek nem azért vesznek mobilt, hogy fényképezzenek vele, hanem örülnek, hogy az is van benne. Ha nem homályos és szellemképes akkor rohadtul nem érdekli őket a színhelyesség vagy a kontraszt. Sőt sokan azt hiszik, hogy a beégés az milyen művészi....

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz lexter00 #34 üzenetére

    Van aki mindent lefikáz, mert azt sem tudja, hogy mi a jó fotó. Nekem egy Nikon D3100-am van ami szerintem egy elég jó gép, megfelelő objektívekkel, de az egyik ismerősöm halálba fikázza a vele készült képeket, mert hogy a 21k-s Fujitsu kompaktjával mennyivel jobb képek készülnek. Neki mondjuk minden szar, ami nem az övé.
    Hidd el az automatás emberek 90-%-a teljesen elégedett ezekkel a fotókkal. Ha nem szellemképes vagy TÉNYLEG nagyon rossz (mint pl az olcsó kínai tabletek képei) akkor nem érdekli őket. A többi meg a tipikus a "Legjobbat akarom de ne kerüljön többe 20 rongynál". Azokon nem lehet segíteni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz stewe780 #39 üzenetére

    Hát ez nézőpont kérdése, mert szerintem rohadtul nincs értelme annak, amikor mutogatják, hogy a pályán profi versenyző kezei közt 2 mp-el jobb időt megy mint a tavalyi. Egyrészt kevesen mennek pályán, másrészt nem valószínű, hogy a vásárlók többsége profi versenyző. Az autó egy státuszszimbólum amit a legtöbben csak pénisznagyobbítónak vesznek és nagyon jól fel lehet vágni azzal, hogy "Hallod Béla, most vettem új X5-öst és a TopGearben olyan köridőt mentek vele, hogy a te Audid elbújhat". Egy átlagember SEMMIT sem fog érezni ebből. Papíron persze jól néz ki.

    Ez továbbra is egy mobilos oldal, ahol nem a fényképezés a lényeg és továbbra is a fotózni nem tudó emberek többsége simán fotóz nappal szemben, árnyékban, rosszul fókuszálva stb. Ezen körülmények között kellene a lehető legjobban teljesíteni amit pl a iPhone 5s és a Lumia 1020 elég jól tud, a Xperia Z meg a G2 meg elfogadhatóan. Van olyan ismerősöm akinek 3 éve van Androidos okostelefonja, de nekem kellett megmutatni, hogy hol kell a vakut bekapcsolni és hogy vannak motívumprogramok, amiket néha érdemes átállítani. Most szerited őt pl mit érdekli azt, hogy ilyen olyan beállításokkal mit lehet kihozni egy telefonból? Aki ilyen szakmai érdeklődésű az úgy is talál magának megfelelő oldalt/blogot ehhez, az MA-s srácok meg csak koncentráljanak arra, hogy minél több friss készüléket leteszteljenek egy nagyjából átfogó képet adva.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Zoli0726 #40 üzenetére

    Mondjuk jogos, 1-2 kép rendes beállításokkal készülhet, az talán nem annyi idő és akkor a vinnyogók is megnyugodnának...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák