Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C4mp3r

    addikt

    válasz Feketelaszlo #10 üzenetére

    "A véleményem nem vonatkozik a sorozatokra - azok többnyire amúgy is klisés, kiszámítható tévés produkciók, melyekre időt pazarolni is kár. Érdemtelenek megtekintésre akár eredeti nyelven, akár az egyébként hozzájuk tényleg rossz minőségben készülő szinkronnal. Ha olyan jók lennének, akkor megfinanszírozták volna őket mozifilmnek is"

    ekkora marhasagot is regen olvastam errefele, nem tudom, hogy komolyan gondolod vagy csak a flame miatt irtad, de eleg keves jo sorozatot lathattal, ha ez a velemenyed. ha megnezed a trendeket, akkor a sorozatok/mini series-ek kezdik felvaltani a mozifilmeket es a streaming szolgaltatasok miatt az emberek es azok fele tolodnak.

    a tobbihez meg, aki normalisan szeretne elvezni egy filmet az eredetei nyelven nezi, mindegy, hogy angol francia japan vagy nemet. meg kell tanulni angolul gyerekek, nincs mese, minden mas csak onigazolas meg onamitas. a vilag nem fog megtanulni magyarul, aki meg nem beszel nyelveket lemarad, elveszik. tudom, hogy szar a kozoktatas, de ha igenyes vagyok magamra, akkor mas utat keresek. evek ota nem tudok moziba elmenni, mert a varosban ahol lakom csak es kizarolag szinkronnal adjak a filmeket, amiert nem vagyok hajlando penzt fizetni. a szineszhez ugyanugy hozzatartozik a hangja, mint a teste, nem is beszelve a kritikan aluli forditasi hibakrol.

  • South Velen

    addikt

    válasz Feketelaszlo #10 üzenetére

    A véleményem nem vonatkozik a sorozatokra - azok többnyire amúgy is klisés, kiszámítható tévés produkciók, melyekre időt pazarolni is kár.

    Ez nem attól függ, hogy valami film vagy sorozat, hanem az írótól. A magam részéről viszont sokkal több wow-faktort éltem át sorozatok nézése közben, mint filmek közben.

    Ha olyan jók lennének, akkor megfinanszírozták volna őket mozifilmnek is.

    wth, omg

    Mert mondjuk 80x1 óra megfinanszírozása nyilván jóval olcsóbb, mint 2 óráé. Legalábbis szerinted.

    Persze az is lehet, hogy te láttál egy szitkomot vagy valami délutáni török sorozatot, és szerinted minden sorozat olyan. :D Mert egyébként nem tudom hova tenni az egész kommentedet..

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Feketelaszlo #10 üzenetére

    a tájszólásra van egy jó sztorim:
    utaztam reggel a munkába villamoson ... volt 2 ember (20 év körüliek) beszélgettek, az egyik magyarul, a másikból egy kukkot se értettem, de a másik folyamatosan magyarul válaszolt ... figyeltem milyen nyelv lehet, de nem éreztem "semmihez se hasonlónak" ... de egy 5 percnyi figyelés után elkezdtem érteni .. a másik is magyarul beszélt, de valahogy olyan furán, hogy egyszerűen nem tudtam felfogni vagy 5 percen keresztül ... utána gond nélkül ment, de eléggé furcsa volt... volt persze némi tájszólása, de azért nem hiszem, hogy olyan durva ...

    egyébként mostanában inkább szinkron nélkül nézem a sorozatokat, valamennyit ha lehet eredeti nyelven ... feliratot többnyire használok, bár ha olyan nyelven van amin "makogok" is valamit (angol, japán, német ... kb. ez az "erősségi sorrendem" a magyar után), néha-néha szembetűnik, hogy borzalmas azért a feliratok átlagminősége (de tényleg)...

    bár engem nem zavarna, de nem is tudom mi lenne sokakkal ha mostantól nem adnák szinkronosan a tévében a dolgokat...
    tapasztalatból tudom, hogy megtanulni az adott nyelven maximum akkor fog így valaki ha van már valami alapja az adott nyelvből... (sok francia holmit ugyan nem néztem, de nem sikerült rajtam ragadni igazából semminek ... a német bezzeg "előjön", igaz, azt tanultam valaha oskolában).. a német tudásom mondjuk "kakukktojás" .. hirtelen nem menne, de adott nyelvi környezetben pár óra alatt úgy ahogy "asszimilálódom" ... bár akkor is inkább az angolt használom megszólaláshoz (mielőtt hülyeséget mondanék, a németeket meg csak egyszerűen "kvázi megértem" mit mond ... talán)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák