Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Igen Magyarországon.
    auspreiser

    Ma is van értelme. Nekem is van és jó. A Windows-os szenvedés nem kell, mert sokkal hatékonyabb, arra amire való. Minden másra ott a vannak az ingyenes office programok.
    Most épp a nagykerek mohóságát ne vetítsük le, a komplett világra. Mert nem sok értelme van.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz secretgarden #64 üzenetére

    Mert annyiba kerül, mint egy rendes processzor, és ehhez képest a teljesítménye egy Atom és egy Core i3 U között mozog. Na most ha egy Core M annyiba kerül, mint egy ULV i7 akkor az nagyon drágává tesz bármit, a sebességben meg nem tükrözi az árat.

    (#41) sb
    Ki vesz 1000 $-ért Chromebookot, az meg is érdemli. Az hogy MO-n nem lehet kapni csak 500 euro körül ilyen gépet, nem a gépek hibája, hanem a magyar piac sajátossága. Ez egyedi dolog.

    (#42) sb
    Na pont ez az. A bonyolult OS. Minek? Ha nekem elég a Chromebook, mondjuk tartalomfogyasztásra, akkor minek a Windows? Eleve átlag embernek minek a Windows? Magamról tudom semminek.

    (#8) Alchemist
    Igen, ha dolgozni akarok, de ha nem akkor a munkagép, amin nem Windows fut, csak virtuálisan, a táskába marad.

    (#11) edward2
    Kinek mi a szívás? Nekem az, hogy a Windows 10 2004 1 órán keresztül szenvedi fel magát, majd 22* újra indul utána még konfigurálja magát 40*. Ja nem 12 éves gépen, hanem i7 8565u 32 gb ram és 1 tb ssd.... Na eddig a Linuxmint mióta telepítve van, nem szórakozik ennyit a géppel, a chromebook meg még ennél is kevesebbet, mint a Windows 1 évközi nagyobb buildtől....
    Van akinek jó móka a programok folyamatos frissen tartása mert ezt a Windows ma sem tudja. A driverek frissen tartása ja ezt sem tudja, mielőtt azzal jönnétek elő, hogy a Microsoft update mindent megold, akkor el kellene magyarázni az ügyfeleknek, hogy a HP support assistant, meg a Dell Driver Update ami elvileg 100%-ban kompatibilis a Windows-al miért talál minden hónapban 4-5 drivert, amit a Windows update nem talál meg. És nem ilyen olcsó gépekről van szó, hanem elitebook, latitude 7000 stb. És nem 6 évesről tavalyi gépekről.

    Szóval van akinek jó móka minden hónapban 10 órát a windows-ra szánni, hogy friss legyen nekem nem.
    Arról nem beszélve, hogy minden nagyobb program frissítésnél restart, tudom ne is mond nem a Microsoft tehet róla meg semmiről sem, de a Linux, és a Chromebook esetében miért nincs évek óta restart, ha fingik egyet az Oprendszer?

    Szóval ja kinek mi a szívás?

    A kérdés még mindig az miért kellene nekem a Windows? Ha megfelel a Chromebook, és a Linux? Semmire....
    Ja arról ne beszélgessünk, hogy a Windows lezabálja a tárhelyet, ami mindig 12 GB, csak akkor nem ha 3 éve fenn van, és eltesz minden sz@rt az update, mert akkor már 40 gb inkább, ami mi semmi? Ja ne foglaljon ennyit egy oprendszer, bocs engem zavar...

    (#40) edward2

    Hát ezek szerint mindenkinek rohadt sok felesleges ideje van a Windows-ra....

    (#37) Sanya
    ja ez a lényege, hogy ez is elég alá... gondolom nincs ilyen géped, azért szakértetted meg a dolgot...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #74 üzenetére

    Szóval, akkor nálad minden szoftver automatikusan frissül (firefox, notepad++, winscp, putty, cisco progik, teamviewr, libreoffice, stb. ) hozzá sem kell nyúlni leszedi a windows update és mident frissít automatikusan. a drivereket szintén?

    Vagy csak nem foglalkozol vele, és nem frissítesz semmit, csak amit a Windows felajánl?

    Mert én ahhoz vagyok szokva, hogy az oprendszer megold mindent. És a legfrissebb dolgok vannak fenn, mindig, tehát nem fél éves bios meg egy éves nic driver.

    Arról nem beszélve, hogy egy update nem minimum órás tevékenység újraindulással, hanem mondjuk 3 perc!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz opr #76 üzenetére

    Ok, na látod én meg ezt a mentalitást magammal szemben nem támogatom. Nekem ha fenn van egy oprendszer, akkor legyen a legfrissebb. A céges nem laptop gépemen van windows 10, ami kb javonta 1 alkalommal van bekapcsolva, köszi, ez a 10 perc arra nem elég, hogy a szoftvereket letöltse ami fenn van a gépen, nem hogy frissítse. Szóval az urban legendeket hagyjuk, ezeket másnak.
    Igen ha mindent frissen akarsz tartani egy windows-on az legalább hetente 1,5 óra, ha jön egy nagyobb build akkor 2.
    Ja és nem 100%on üörög a processzor, mert vagy a vírusírtó vagy a windows update b@sz@ksz1k éppen...
    Na ez a chromebookon, meg a linuxon egy restart és 3 perc. És nem olyan restart, hogy még 10 percet konfigurál előtte, meg utána, meg a frissítés után amit a microsoft kitol vagy megy a gép utána vagy nem, mert hát a microsoft soha nem hibás semmiért de mégis csak azok a szoftverek a stabilak, amit a saját brand által szállított alkalmazás tesz fel pl: HP support assistant. Szóval értem.

    Ja meg a 28-or ingítod újra a gépet mert vagy emiatt vagy amiatt kell mert a microsoft nem hibás, de a komplett rendszer így múködik amúgy...

    Akkor te amit ad a windows felteszed minden mással nem foglalkozol. Ne nálam ez nem így van.
    Ha meg rendesen foglalkozol vele, akkor a Windows-ra elmegy a minimum 6- 10 óra attól függ, milyen a frissítés amit kitolt az MS.

    ha bármelyik OS le merné frissíteni a biost(!) magától

    Szerinted egy nagyvállalatnál, ahol van 6000 Enterprise notebook, vagy egy amerikai iskolában, ahol van 1000 - 2000 chromebook, ott majd egyenként mennek frissítgetni? Komolyan gondoltad?

    (#77) edward2

    Mint fentebb írtam, ha nem foglalkozol semmivel csak feltolod amit a Microsoft kiad, akkor csak 2 - 3. Aztán majd lesz csodálkozás, hogy vagy elindul az alkalmazás vagy rosszabb esetben a gép sem.

    Az utolsó eset a sokból:
    Here’s Why Windows 10 Crashes On Lenovo Laptops - And How To Stop It

    Ez 5 napja volt.

    Na van akinek erre van ideje, ahogy öregszem a Windows kín nem pedig egy jól megtervezett rendszer. Nem csak tartalomfogyasztásra, hanem munkára sem tartom egy jó eszköznek. A másik, ha nekem még a munkámra is megfelel bármi más ami kényelmesebb, akkor a kínkeserves indián lánctalpért kellene nekem Windows-al szenvednem?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz edward2 #118 üzenetére

    Nem magyarázom meg mert neked láthatóan ezzel nincs. Nekem van ezzel problémám.

    Nekem az a problémám, hogy a félig itt ott frissen tartott rendszereket összemossátok azzal, hogy felment a Windows update aztán ennyi.

    A kettőt ne keverjük össze. Egy windows-al semmire nem mész a gépen. És egy program telepítés Windows-on nem annyi mint mondjuk az androidon. Szóval ne akard megmagyarázni, hogy egy windows pc frissítése az annyi, amit fentebb vázoltok. Mert a felét kihagytátok. Mert a Windows önmagában semmire nem jó. A komplett programrendszer alkotja a "Windows"-os pc-t. Ha meg így nézem, mert máshogy hogyan lehetne nézni, akkor szenvedés az egész...
    Ja meg ott vannak a driverek ami meg a másik fele.

    Ami automatikusan megy más rendszerben azzal a windows-ba szenvedni kell egyenként.

    Meg ne magyarázd, hogy ez egy sokkal jobb módszer, mintha erről az oprendszer gondoskodna. Ráadásul úgy, hogy ugyan soha senkinek nincs baja a Windows-al, de pl én már azért nem használom, mert a microsoft felfogása analóg egy digitális világban. Ennyi röviden.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz edward2 #120 üzenetére

    Egy sima Windows-al mit szoktál csinálni? Az az ha megkapok tegyük fel egy gépet amin van egy gyárilag feltelepített Windows 10 akkor azzal mit tudok kezdeni?
    Mert ha nincs office, a munkához semmilyen programot nem tartalmaz, ha valaki szórakozik semmilyen program nincs hozzá alaphelyzetben. Erre akartam kijutni.

    Fel van téve egy Linux alaphelyzetben mindent tartalmaz, de ha nem akkor a megfelelő felületen tegyük fel Synaptic-ban 3 perc alatt kattintom össze, ami 3 percen belül fenn van a rendszeren, majd ezt a rendszer automatikusan frissíti magától ezentúl, nem nekem kell vele szenvednem. Egy nagyvállalati környezetben van sccm akkor még ok, de ugye otthon nincs.

    Na windows-ban ez minden programnál egy szenvedés.

    Ott vannak a driverek, ami esetében az elmúlt 3 évben bebizonyosodott, hogy a Microsoft Update eléggé megbízhatatlan, mert ugye a gépek simán elcrashelhetnek ha épp úgy van, tehát a gyártó saját alkalmazását érdemes használni. És erről persze a microsoft soha nem tehet.

    Szóval ha van egy sima windows telepítésed minden nélkül az mire is jó?

    Ok ott vannak az olyan programok, mint a ninite, de az csak az első alkalommal lesz gyors a, utána nekem kell majd vele szenvedni, hogy a programok frissek is legyenek.

    Idő!

    Ezért nem használok Windows-T.

    A Chromebook mindenre jó amire egy átlag felhasználónak kell a mindennapokban, ehhez nem kell windows, felesleges időhúzás, kidobott pénz. Ha meg standalone programokat kell használni, akkor ott a Linux.
    Ott vannak az online office programok.

    Androidpn annyit kattintok, hogy update all aztán megfrissít mindent magától. A Windows-on?

    Ha pedig céges, és speciális program kell, akkor kell a Windows. Na egy átlag felhasználónak ma már 2020-ban semmilyen indok nincs a lustaságon felül arra, hogy windows-t használjon. Erre nagyon gyorsan rájöttek már a fejlettebb országok iskoláiban, de Brazíliában, vagy Spanyolországban is.

    A windows-nak ma mér csak céges körülmények között van értelme. Ott is csak azért mert szabályozni és automatizálni tudják a fentebb leírtakat. Máskülönben csak nyűg legalábbis nálam.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #125 üzenetére

    Erre vannak a drágább gépek. Amiben van komolyabb hardver erre nem biztos hogy megéri chromebook venni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz edward2 #124 üzenetére

    Bocs, de nem értem a logikád.

    Nem ez nem az én logikám, hanem annak a trendnek a logikája, ami kialakulóban van, pl az USA iskolákban. Ott már fel fog nőni egy olyan generáció, ki nem windows-on nevelkedett. Szerencsére.

    Igen ott van a windows 'üresen'. Feltepítesz egy chromeot és már tudsz rajta annyit csinálni mint egy chromebookon.

    5 kattintással és 2 perc alatt. Windows-on meg lehet telepítgetni.... Nem két perc! Még ninitével is legalább fél óra. Mert van ami nincs meg ott, és külön kell leszedegetni.

    Online office programok windowson is vannak. Miért kéne azon hivatalos MS officet használnod? :F

    Nem ez a lényeg, miért kell frissítgetni külön mindent?

    Ez a driver frissítés is valami beakadt dolog lehet nálatok. Én szoktam évente nézegetni az új drivereket de a többi 5 gépen évek óta semmilyen driver nem volt frissítve és semmi sem crashel.

    Engem nagyon zavar, ha sok éves driverek vannak fenn. Miért nem tudja a Windows, mint az android, meg a Linux, hogy frissít mindent? A BIOS-t kézzel kell otthon frissíteni, de minden mást megoldanak. Már bocs, de "a letojom a frissítéseket, mert kit érdekel", nekem nagyon nem jön be.

    Az androidos példa: ms storeból telepített programoknál ugyanúgy update all gomb és frissít... Néha használni is kéne a Windowst.

    Ja és a store-ban milyen progik vannak? Csak kérdezem...

    Ezek lennének az ingyenes alkalmazások?

    Meg ami valamire jó az pénzbe kerül, mert amúgy ingyenes lenne, csak hát...
    Lehet hogy néha mikor ajánlasz valamit meg kellene nézni valami mért kerül pénzbe az MS store-ba, amikor ingyenes a program.

    Szerinted csak céges környezetben működik.

    Na idézd hol írtam ilyet.

    Gondolom játékot például életben nem indítasz.

    Nem, és bocs az átlag ember sem. AZ kb olyan megszólalás volt, hogy azért kell Windows-t használni, mert a photosop windows-on fut, ja a photosop-ot a userek 0,01%-a használja...

    Másik pár millió ember meg napi szinten igen.

    Ja a 4 milliárdból, akinek meg pont nem kell Windows..., mert az androidos telefonja, meg az online programok, amit teljsenen mindegy, honnan futtat tökéletesen meglel erre a célra.

    Szerintem most kellene befejezni, mert úgy tűnik, hogy érveid nincsenek, de elkezdtél nagyon félrebeszélni. Mint mondtam nem szeretnék időt húzni arra amire nem kell...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz edward2 #130 üzenetére

    :D Nem. Bocs a fanatikusságtól nagyon messze van. Nem hoztál egy ellenpéldát sem. Szóval nincs példád arra, hogy nem így lenne,.

    De én itt abbahagytam, mert fanatikus vagy és olyan dolgokat állítasz amik köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.

    Ekkor sorold kérlek mi nem így van ahogy leírtam, de az előzőre sem válaszoltál még, csak előhozta a fanatikusságot. Ami egyre volt jó, hogy tiéd legyen az utolsó hozzászólás a témánkban. De igazából semmivel nem tettél hozzá, csak annyi, hogy megvádoltál valamivel, ami tisztán hazugság, miközben semmivel nem tudtad megcáfolni amit írtam. Fél meg negyed válaszokat adtál, valamint a frissítési kultúra nincs meg, mert az bizony nem csak a windows frissítésből áll a Windows esetében, ellentétben a Mac, Linux, ChromeOS esetével. Ahol alap.

    Nem tudom, nekem ez nem stílusom bocs...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz moleculez #128 üzenetére

    Fentebb leírtam már de leírom neked nagyon szívesen megint. Ha van egy Windows-on, egy Totalcommander, putty, winscp, libreoffice, cisco anyconnect, adobe reader, ccleaner, np++ akkor ezek automatikusan képek frissülni? Igen pontosan, ahogyan leírtad egyenként kell frissítgetni mindent, mer a Windows pontosan nem fogja megtenni helyettem. Ez nem 2 perc.

    És most ne hozz bele még egy változót, mert azzal csak rontasz a helyzeten, mert pont a windows az ami giga számra zabálja a frissítésekkel a helyet, ellentétben a többi rendszerrel.

    Az pedig, hogy a Windows frissítés mindent megold, simán csak felelőtlenség. A nem kell frissíteni a drivereket, miközben a több éves driverek okozzák a támadások egy szép nagy részét. Erre a Microsoft is rájött, csak nem megy a driver terítés, mert hol ez a gép, hol az omlik össze.

    Az ebből fakadó időráfordítás pedig egy időhúzás, ráadásul az átlagember nem akar ezzel foglalkozni, mert nem ért hozzá, másrészt nem érdekli, és miért is kellene, hogy érdekelje? Miért kellene érteni hozzá?

    Bocs alaphelyzetben miért húzza a Microsoft az emberek idejét, és miért terít selejtes drivereket? Amiről Ők soha semmiről ne tehetnek?

    Ez nem túlreagálás ezek a tények.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #141 üzenetére

    Meg a Windowsnál minden az amiről nem az MS tehet. Gyakorlatilag minden hiba ilyen. Szóval ez kB olyan mikor a taxis hiéna lehúzza a külföldi turistát utána elkezdi hibáztatni a turistát hogy miért nem alkalmazkodik a magyar szokásokhoz.

    A Windows egy elavult alapokon karbantartó, sok kellemetlenséget járó rendszer ami felett lejárt az idő, home userek szempontjából biztosan.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #147 üzenetére

    Azért ne keverjük össze a dolgokat. Ha a Traditional Unix Permissions-ra gondoltál, akkor az akkor létezett, amikor a Microsoft még gondolat sem volt. A DOS meg nem létezett. A másik, hogy az első ilyen szerinted hardeningek UNIX-okra, akkor jelentek meg, amikor a Windows NT sem, nem hogy a Windows 2000 létezett volna. (TRUSIX). A SELINUX is akkor létezett, amikor a Microsoft, még a Windows 2000-el bohóckodott, majd röpke 6 évre rá sikerült lekoppintania a Vistában.
    Szóval nem baj, ha nem ismered az Operációs rendszerek történelmét, de nem kellene leszólni valamit, csak azért mert Te nem néztél utána valaminek.

    Hogy a Microsoft eljutott 1993-ban oda, amit a Unixok 1970-es években már tudtak, azt ne nevezzük haladásnak.

    (#148) Tigerclaw

    Na pont az ilyenek miatt nem használom a Windows-t. Van akinek ez belefér nálam nem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #150 üzenetére

    Ha nem is tudod mire gondoltam es itt kerdezed, akkor meg minek okoskodsz bele, hogy mit nem ismerek :)

    Persze persze, de csak nem írtad le, hogy mire gondoltál mert így lehet mismásolni, meg félrebeszélni rendesen. Mint láthattuk.

    Nem mellesleg az selinux a nepszerubb disztribuciokban nincs alapbol kikenyszeritve, tehat egy atlag juzer gepen pont hogy a tradicionalis vedelem van es ott kifujt.

    Hát ha csak a ransomware-ek számát, meg a vírusirtókat nézem, akkor már biztonságosabb. Kezdjük ott, hogy a Microsoftnak egy önálló ötlete nem volt erre, a sudo, a selinux és vele hasonuló technológiákat koppintotta le. Majd melldöngetve adta elő, hogy az alap Windows mindennél biztonságosabb. Igaz, hogy az alap Windows semmire nem jó, de ez megnyugtatja az átlag felhasználókat.
    Amint felteszek egy Adobe readert, vagy egy Office-t azonnal ugrott a biztonságérzeted. Lehet, hogy neked nem...

    Ha mellé teszem a "mindent vivő user experience-t". Mert ha tetszik ha nem a Windows user experience felett úgy 3 - 4 éve eljárt az idő, ha tetszik neked ha nem. Gondolom a fejlettebb országok közoktatásába azért kerül minimális Windows, mert mind hülye. Nem kérdeztél meg a prohardver "szakértőit" pedig... ;]

    (#152) Reggie0

    Hát ha csak a ransomware-ek számát, meg a vírusirtókat nézem, akkor már biztonságosabb.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #154 üzenetére

    Igen de még mindig egy konkrétumot sem írtál a jogosultsagokkal kapcsolatban.

    Elmeséled a Linux alapú Androidon mennyi ransomware van? Szerinted az android az elterjedtebb vagy a Windows? Csak mert azzal hogy leirod amit én csak Te konkrétumok nélkül abból egyelőre nem Te jössz ki jobban. Mondjuk a magyar alternatív valóságban lehet. Csak a valóságban nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #156 üzenetére

    2013as cikk komolyan. Eddig csak én bizonyítottam bármit is. Alap Linux nem létezik. Mert azon vannak programok a Windowson mwg nincsenek.

    Ha nem értesz valamihez az nem baj, de ha hülyét csinálsz magadból hogy bebizonyítsd mekkora egód van. Pont ahogy írtad mint egy apu mindenben jobb mint más óvodás. A szint megvan. Szerintem is befejezhetjük. Eddig az értelmetlen és felesleges kötekedésen felül értelmes választ nem sikerült adnod semmire...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák