Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz fateless #391 üzenetére

    Azt tudom hogy amikor én néztem új telefont nexus 6 után akkor nagyon ráfeszültem erre a kamera témára. Mármint, hogy jobb kamera legyen mert hogy az nekem mennyire fontos.

    Amúgy tényleg fontos mert sokat fényképezek és azért aggódtam a lenovo miatt de úgy voltam vele hogy minden másban tökéletesen megfelel úgyhogy egyszerűen bevállalom.

    Ahhoz képest sokszor nem értem hogy miért mondják rá hogy rossz a kamera mert nekem teljesen megfelel. Persze vannak olyan képek amik nem sikerülnek meg hirtelen mozdulatok. De alapvetően nekem mint hétköznapi felhasználónak aki nem ért a fényképezéshez csak megnéz egy képet és azt mondja rá, hogy szép/hangulatos, annak szerintem tökéletesen megfelel.

    Nem hívatom elő a fényképeket nem nagyítok bele vagy nem hasonlítok össze azonos témákat különböző telefonokkal készítve. Csak egy teljesen átlagos felhasználó vagyok aki szeretne jó képeket készíteni vagy legalábbis megörökíteni ha van éppen valahol vagy történik valami a családban vagy van egy torta van egy születésnap van egy séta vagy egy város..

    Csak azért írom ezt mert sokszor megtévesztőek a tesztek meg a vélemények. Jó kamera, jobb kamera, ... a végén az ember meg már nem tudja hogy mi a jó meg mi a nem jó.

    Na csak azért írom ezt mert lehet hogy nincs is szükséged arra amit fontos feltételként jelöltél meg a vásárlásnál.

    Most direkt megnéztem egy képet amit nexus 6-tal csináltam ugyanott, ahol a lenovoval is csináltam képet. Csak fogtam magam és csináltam egy képet a kamerával nem állítottam semmit egyszerűen csak ahogyan egy átlag felhasználó tenné csináltam egy képet egy városban, sötétben/gyenge fényben. Az oké hogy a lenovo elmossa a részleteket, de megnéztem és a nexus 6 sem volt lényegesen jobb. Szóval azért ez is egy olyan dolog hogy lehet hogy jobb egy készülék de adott esetben éppen nem lesz jobb az a fénykép. Persze ha nagyon rossz valami az nyilván látszik.

    Na nem akartalak elbizonytalanítani, csak ezt hozzá akartam tenni a témához.

    Ami még vicces, kiegészítve a fentieket hogy múltkor mégis csináltunk egy összehasonlítást .. összehasonlítottuk Honor 4x, honor 5x, nexus 5x meg Lumia 640 képeket - ugyan azt a kis szobrocskát lefényképeztük, és meglepő módon nem voltak óriási különbségek. Persze a nexus azért szebb volt ha belenagyítottunk, meg mások voltak kicsit a színek, de a kijelzőn nézve illetve a többi telefonnal össze nem hasonlítva nem tűnt volna fel annyira a különbség. Meg nem is voltam annyira elájulva nexus 5x minőségétől sokkal jobbra számítottam mármint a többihez képest sokkal jobbra mert annyira isteníti mindenki. Valahogy többre számítottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák