Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz SP!T #7 üzenetére

    A kereslet érdemben nem csökken....szerintem.

    A végfelhasználók valóban kevesebb merevlemezt vásárolnak; ha mondjuk átlag 2 db HDD-ből a mezei felhasználó leváltotta gépcserénél az egyik merevlemezt SSD-re, akkor csak ezt az egy tényezőt kiemelve valóban 50%-os keresletcsökkenésnek néz ki egy színes-szagos PPT-ben ábrázolva a marketing board-on. De a valóság ennél sokkal árnyaltabb.

    Ott vannak a kevésbé átlag felhasználók, mint én. Nekem 10 évvel ezelőtt kb. 2 merevlemezem volt, két darab 320-as. Most van 4x8GB, 4x4GB, 4x3GB, három darab külső HDD, és kb. 10 darab kis méretű (250GB - 1TB HDD).
    Az IT cégek továbbra is egyre több és több merevlemezt vásárolnak, mert továbbra sem éri meg sok területen SSD-ből tárhelyet építeni. A közvetlen környezetemben bruttó ~ 650TB adattal dolgozunk. És ez egy közepes multicég aprócska divíziója. Nem egy YouTube / Facebook / Google / Netflix / Swisscom méretű farm, ahova kamionszámra pakolják be a merevlemezeket.

    Hogy ezek után mégis miért van az, egyes merevlemezgyártók úgy vélik, már csökken a kereslet?
    Számomra ez rejtély.

Új hozzászólás Aktív témák