Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz hatpersze #30 üzenetére

    A kialakítás szándékos. Ha a 770 után csináltak volna egy küllemre Touch Pro telefont, Maemo rendszerrel, ki vette volna az egyébként is buta és ronda S60 3rd Editiont, főleg még a Feature Packek előtti időben?

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hatpersze #33 üzenetére

    az, hogy a rendszer magját és alapkoncepcióját úgy kb 10 éve találták ki, amikor még ezzel a felfogással ászok voltak, de azóta sokminden változott.
    volt másfél évig S60-as telefonom, eddig bírtam. eleinte szuper, aztán unalmas, majd bosszantó lett. a szignózásos mizéria, az apró butaságok a szoftverben (fullscreen háttérkép miért nincs? miért nem lehet testreszabni az aktív készenlét elemeit? meg még egy rakás ilyen volt, egy időben az N78 topicba írogattam is). a hibákkal teli szoftver verziók (főleg amikkel kiadják a telókat). fejlesztői oldalról meg még rosszabb az egész, erről kérdezd Karmát, ő tudna mesélni.
    az egész rendszer kicsit olyan toldozott-foldozott hatást kelt. beletelt egy évbe leglaább, hogy érintésvezéreltté tegyék, és mégsem lett igazán jó, kinézetre vacak, nem komálják a kapacitív kijelzőket, stb.
    nem kötekedésből írtam (írom) én sem, ez csak a személyes véleményem, ami úgysem befolyásolja a céget semmilyen mértékben.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hatpersze #38 üzenetére

    szerintem nem teljesen vagyunk közös nevezőn továbbra sem. én is hozhatnék példákat, hogy mennyire nincs szükségem egyes dolgokra egy telefonban (gps, 3G, stb), de nem ez a lényeg. hanem az, hogy a piac most más irányba mozdult, és a gyártók ez próbálják lereagálni. a Nokia, mivel nincs más megoldása, ezért a meglévő S60-at foltozta addig, amíg kihozták belőle, hogy kezeli az érintőképernyőt, de ettől még nem lett igazán jó, a többit kénytelenek marketinggel pótolni, ami vagy működik, vagy nem. hiába mondják azt, hogy ők más utakon járnak, biztos vagyok benne, hogy a Nokia vezetősége a családját eladná érte, ha olyan sikerterméket tudnának összehozni, mint a szifon. az összes cég az üzletről, a pénzről szól.
    a maemo platform egy olyan dolog, amivel megint egy időre versenybe kerültek, mert jelenleg egy jól átgondolt dologról van szó. de mondjuk pár év múlva már ez is elavult lesz, akkor megint kelleni fog valami újdonság, ha az élvonalban akarnak maradni.

  • Karma

    félisten

    válasz hatpersze #60 üzenetére

    Egyszer volt hol nem volt... volt egyszer a Nokia 770, rajta az OS2006 becenevű Maemo rendszerrel. Kijött az ifjabb testvére, az N800, fejlettebb processzorral, ami már olyan utasításokat is támogatott, amit a 770 nem, és a RAM-ja is sokkal több.

    Ezért a Nokia úgy döntött, hogy a 770 támogatását teljesen megszünteti, az OS2007 és 2008 már csak az új eszközökre jön ki hivatalosan, a megmaradó bugok meg le vannak tojva. Pár unatkozó Nokiás fejlesztő elkészítette az OS2007HE-t és az OS2008HE-t (ez utóbbi már tényleg sok a kütyünek), de a megmaradó temérdek bug, hiányzó feature örökké ottmarad.

    Részemről már ezt is rosszallottam (használtam 770-et is, aranyos kis gép), de akkor borultam ki igazán, amikor mindez megismétlődött.

    A Maemo bugtrackert olvasgattam, amikor láttam sok bug reportot a Diabloról (az OS2008 aktuális verziója N800-on és N810-en), köztük elég gázosokat is. Mi volt a Nokia válasza? "Fixed in Fremantle, bug closed." Ez remek - a Fremantle a Maemo új verziója, ami már nem fog felmenni az N8x0-ra, így az összes tulaj fix nélkül marad!

    Aztán hivatalosan is beszüntették a supportot, majd a forgalmazást is. A régi tulajoknak farok a fülükbe, az újaknak meg még mindig nincsen készülék, amit vehetnének, mint ahogy az új rendszer sincs még előttünk, készen.

    Mellesleg, a Maemo annyira nem open source, hogy házilag folytatni lehessen a régi rendszerek fejlesztését. Volt a hiányzó részek felnyitására petíció meg hivatalos levelezés is, a Nokia elintézte annyival, hogy "Ok, utánanézünk.", és ennyi.

    Részemről nem bízok meg annyira bennük, hogy elhigyjem, hogy a méregdrága Rover nem jut ugyanerre a sorsra idő előtt.

    “All nothings are not equal.”

  • Karma

    félisten

    válasz hatpersze #64 üzenetére

    PDF olvasónak egész jó volt a 770 és az N810 is, sőt, igazából a legjobb hordozható kütyüim voltak erre a célra, amíg nem lett meg a Bebookom. Szöveges ebookokat anno nem olvastam igazán, így nem tűnt fel ezen a fronton a hiányosság, most már elég sokat, de már nem számít :)

    Én se hiszek nagyon ebben a rendszerben, de a Qt akárhogy nézzük, egy elég nagy plusz mellette. A Nokia legjobb stratégiai lépése volt (a világ szempontjából) a Qt felvásárlása és LGPL-ként kiadása.

    Szerintem az N900 k... drágán fog a boltokba kerülni, és fenn is tartják majd az árát, mert mellette az N97 egy nevetséges kis műanyag szappantartó, házon belüli konkurenciát meg nem adnak majd neki. Egyébként hardveresen erős, minden más meg "hiszem ha látom".

    Na jó, az előző állítás az i8910HD és az iPhone-ok meg a Hero meg a Touch Pro 2 meg minden más mostani telefonokhoz képest is igaz szerintem.

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák