Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    A tavalyi év végén kicsit elhanyagoltam a listát, idén igyekszem jobban követni.

    Egyelőre jól indult az év, eladtam pár játékot:
    Skyrim Enhanced Edition Xbox One
    Forza 7 Xbox One
    Gear of Wars Unlimited Xbox One
    Rare Replay Xbox One

    Erre beírok -3 pontot, a Skyrim ugyanis megvan Switchre és PC-re is.

    Játszani az elmúlt 1 hónapban szinte csak a Battlefield V-tel játszok, 6x órát már beletettem, szerintem egész jó lett, jó irányba fejlődött a BF1-hez képest.

    Illetve ha ma/holnap átveszem a PS Classic-ot, akkor azt hogy lenne érdemes számolni? -20 pont? :D Minden rajta lévő játékot természetesen nem akarok végigjátszani, inkább azért veszem, mert kíváncsi vagyok rá, és egész elviselhető szintre esett az ára.

  • adalbert1

    veterán

    válasz ldave #24 üzenetére

    Én az alzában rendeltem, az szerencsére hazafelé úgy-ahogy útba esik, így személyesen át tudom venni.

  • adalbert1

    veterán

    válasz adalbert1 #23 üzenetére

    Most nézem csak, hogy megint funkcionális analfabétát játszottam, szóval az előző bejegyzésben szereplő játékok +3 pontot érnek, nem -3 pontot.

    Idén eddig ezeket vettem:
    Dishonored Defenitive Edition PS4
    Dishonored 2 PS4
    Dishonored Death of the Outsider PS4
    (ezek amúgy az egyik akcióban egész jó áron voltak PSN store-on, talán 16 font volt a 3 játék)
    Divinity: The Original Sin Enhanced Edition PS4

    Mivel a Dishonored 1 és a Divinity megvolt már más platformra, így ez -2 pont.

    Az eddigi éves állásom: +1 pont - szerintem ilyen jól még sose álltam 2 hónap után, tervezem, hogy +-ra hozzam ki ezt az évet, igazából 2 olyan játék van, amit biztos megveszek a következő hónapokban, a Bowsers's Inside Story-t 3DS-re (ha itt megvan már a remake alapját képező DS játék, akkor ez - pont vajon?), illetve a New Super Mario Bros.-t switchre (ez is megvan már Wii U-ra, tehát nem tudom, hogy írjak-e be - pontot).

  • adalbert1

    veterán

    válasz ldave #68 üzenetére

    Nagyszerű, akkor már csak az elköltött pénz miatt kell aggódni, a pontok miatt már nem. ;]

    Neked hogy tetszik a PS classic? Nálam pár nap próbálgatás után még az asztalon van, de már nem igazán volt ingerenciám bekapcsolni (a SNES mini is rég került elő, azt is bővíteni akarom, de még nem volt kedvem/időm nekikezdeni).

  • adalbert1

    veterán

    válasz koncsik #94 üzenetére

    360 játékot hol tudtál értelmes áron értékesíteni? Vagy beszámították valahol? Nekem is van pár olyan, ami már megvan másik konzolra, így lehet, hogy meg kellene válnom tőlük.

    A márciust sikeresen lehoztam nulla ponttal, nem vettem és nem is adtam el semmit, illetve végig sem játszottam semmit. :)

  • adalbert1

    veterán

    válasz ldave #100 üzenetére

    A Diablo-n és a Warcraft II-n én is nagyon gondolkozom (igaz a Warcraft II megvan Gamestar mellékletként, és Win 10 alatt el tudtam indítani azt a változatot is, illetve egyszer most már tényleg végig szeretném játszani :) ), de egyelőre ellenálltam nekik. Mindenesetre annak nagyon örülök, hogy kiadta őket a gog.

    Amiket vettem ebben a hónapban:
    New Super Mario Bros. U Deluxe Switch-re
    South Park: The Stick of Truth Switch-re

    Mivel mindkettő megvan már más platformokra, így őket 0 pontnak számolom, így marad idei állásnak a +1 pont. :)

    [ Szerkesztve ]

  • adalbert1

    veterán

    válasz ldave #102 üzenetére

    A Warcraft I-et pár éve próbáltam (illetve még a kilencvenes évek közepén, mikor megjelent : ) ), hát, nagyon rosszul öregedett.
    A II viszont szerintem még ma is élvezhető (igaz elég kicsi a képernyőn látható terület), pont annyit fejlődött a játékmechanika az I-hez képest, hogy még most is megállja a helyét (pl. csoportos kijelölés, nem járda mellé kell építkezni, stb). Illetve a grafika szerintem mai szemmel is élvezhető, szemben a Warcraft III-al, amire azért bőven ráfér a remaster.

    Diablo-ból szerintem az első résznek van a legjobb hangulata, így utólag visszagondolva azt élveztem legjobban mind a három közül (igaz, a harmadik résznek a kiegészítőjét még mindig nem játszottam végig).
    A retro.land-en pont most voltak elég kimerítő cikkek a Warcraft és a Diablo keletkezéséről is.

    A napokban leporoltam a Wii U-t, miután ayo egyik postját olvasva eszembe jutott, hogy már lassan 2 éve be sem volt kapcsolva. Egész jól bírta az állást, egyből elindult minden, igaz patchet még mindig nagyon lassan tölt le wifi-n keresztül :). Illetve a másik hibája, amit nem szerettem, az az, hogy ha nem digitális játékot vesz az ember, akkor lemezről semmit nem másol fel, így folyamatosan pörgeti, ezt legalább egy update-tel orvosolhatták volna, hamár az Xbox 360/One és a PS4 is tudja ezt.
    Igaz, arra is rájöttem, hogy alig van rá játékom, mivel a legtöbb exkluzív játékot kiadták már Switchre is, így alig van, amit más platformon nem tudnék játszani, és érdekel is (így gyorsan végignézve a Super Mario 3D World, Pikmin 3, Paper Mario Color Splash maradt csak, illetve pár Wii cím).
    Ennek ellenére az AC III-al kezdtem el rajta játszani :DDD (ha már anno pici pénzért megvettem valami akcióban, akkor legalább kipróbálom), és annak ellenére, hogy nem igazán szeretem az AC játékokat, elég jól el lehet lenni vele (igaz, az ebben a részben feldolgozott történelmi kor hangulatát jól eltalálták, de maga a játék mai szemmel nézve azért elég gagyi pár helyen, vannak fps dropok is nagyobb tömegjeleneteknél, stb)).

  • adalbert1

    veterán

    válasz adalbert1 #101 üzenetére

    Kicsit elmaradtam, május-június-július összevonva:

    Végigjátszottam:
    Uncharted 4 PS4
    Uncharted The Lost Legacy PS4
    Assassin's Creed III Wii U

    Amiket vásároltam:
    Assassin's Creed Origins PS4
    Skyrim Special Edition + Fallout 4 G.O.T.Y. Bundle (Full Game) PS4
    XCOM2 Collection PS4
    BioShock: The Collection PS4
    Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour PS4
    Contra Anniversary Collection Switch
    South Park: The Fractured but Whole - Gold Edition Switch
    Doom 2 Switch

    Eladni nem adtam el semmit.

    A végigjátszásokból így van +3 pontom, a vásárlásokból pedig biztosan jön -2 (AC Origins és Duke Nukem), amit nem tudok, hogy mennyinek számoljak, az a Contra Anniversary Collection, ez alapból több játék, de van ami már megvan belőle más platformra - szerintem beszámolom 1-nek (de akkor a végigjátszást is csak akkor fogom számolni, ha minden játékot végigjátszottam belőle), és akkor -3 a vásárlás is.
    A listáról a maradék játékok már vagy megvoltak más platformra, vagy a dlc-k miatt vettem meg a teljes kiadásokat (ugyanis akciósan olcsóbbak voltak, mint a dlc-k vagy a season pass külön).

    Így ez a hónap végül 0 lett, így marad a +1 pontom.

    Most a South Park: The Stick of the Truth-tal játszom, talán még a hónapban a végére érek.

  • adalbert1

    veterán

    válasz adalbert1 #128 üzenetére

    Ismét elmaradás :) , augusztus-szeptember összevonva:

    Semmit nem játszottam végig.

    Amiket vásároltam:
    Luigi's Mansion 3DS
    Mario & Luigi: Bowser's Inside Story 3DS
    The Legend of Zelda: Link's Awakening Switch

    Erre beírok -1 pontot, ugyanis a két 3DS-es játéknak megvan a korábbi változata Gamecube-ra és DS-re. A Zeldán is gondolkoztam, hogy írjak-e be rá pontot, ugyanis megvan a Game Boy Color változata Virtual Console játékként 3DS-re, de itt azért nagyobb ugrás volt, mint a másik két változatnál, így mégis beírtam.

    Így összesen idén 0 ponton állok. Azt érzem, hogy a korábbi évekhez képest jó irányba haladok, remélem kitart ez az év utolsó pár hónapjában is, és akkor talán az első pluszos évet fogom zárni :)

  • adalbert1

    veterán

    válasz adalbert1 #141 üzenetére

    Október-November összevonva:

    Végigjátszottam:
    Super Mario Odyssey - igaz ahhoz nem volt már kedvem, hogy a sima végefőcím után még a további titkos pályákat lenyomjam, és összegyűjtsem az 1000 holdat, lehet, hogy valamikor még visszatérek rá

    Vettem:
    - Aladdin & Lion King Switch: ezt 1 játéknak számolom
    - Luigi's Mansion 3 Switch
    - Death Stranding PS4
    - Days Gone PS4

    Összegezve ez a 2 hónap nem lett olyan jó, így -3 az egyenlegem, és éves összesítésben is lecsúsztam -3-ra.

    Azon gondolkozom, hogy jövőre lehet, hogy meg kellene próbálni egy 0 játékot veszek évet, kíváncsi vagyok, hogy mennyire bírnám - backlogom van bőven, szóval játszani lenne mivel, igaz még át kellene néznem a jövő évi megjelenéseket :)
    Illetve egy olyanon is gondolkozom, hogy csak az eladott játékok/konzolok árát forgatom be új gépbe, ez se tudom, hogy mennyire menne, de talán sikerülne a tárgyakhoz való kötődésemet minimalizálni. :)

  • adalbert1

    veterán

    válasz adalbert1 #149 üzenetére

    December:
    Végigjátszottam:
    The Last of Us Remastered
    Dishonored: Definitive Edition
    Call of Duty: WWII
    Luigi's Mansion
    Resident Evil 2 (2019)

    Vettem:
    Call of Duty: WWII
    Call of Duty: Black Ops III
    The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition
    Resident Evil 2 (2019)
    The Last Guardian
    Watch Dogs 2 - Gold Edition
    Far Cry® 5 + Far Cry® New Dawn Ultimate Edition
    FAR CRY PRIMAL - APEX EDITION

    A Witcher 3 és Far Cry Primal már megvolt másik platformra is, így azokat nem számolom.
    Így ez a hónap -2 lett, az év összesítésben pedig -5 - ezt egész jónak értékelem, ha pár nagyobb leárazásnál nem csábulok el, akkor lehetett volna könnyedén 0 vagy akár pluszos is az év, tehát összességében elégedett vagyok, 2020-ra cél a 0, vagy a pluszos év.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák