Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcee

    addikt

    "a felhasználók inkább több pénzt költenek ezekre az eszközökre, ugyanakkor elvárják, hogy az hosszabb ideig használható legyen"

    Érdekes én éppen mostanáig álltam így hozzá és pont az áremelkedéstől változott meg a hozzáállásom.
    Az első telefonomat 2002-ben szolgáltatótól vettem, 8 évig használtam, asszem 34e Ft volt. (mai értéken 63e).
    Az első okostelefonom (Samsung Wave) 2010-ben 80e Ft volt függetlenül. (mai értéken 99e, ez zsákutca volt, azért cseréltem gyorsabban a tervezettnél).
    2013-ben az LG Optimus G miatt szolgáltatót váltottam, mert annyira jó ajánlat volt 80e-ért. (mai értéken 86e Ft).
    2015-ben vettem a Oneplus 2-t rögtön a megjelenése után, ami plusz hátlappal és szállítással együtt 150e Ft lett. Ezt már később megbántam, pedig a készüléket nagyon szerettem, de úgy éreztem, hogy egyetlen telefon sem ér ennyit.
    2018-ban vettem egy Mi MAX 3-at 66e Ft-ért (igaz Kínából, akciósan itthon 90e lett volna). Nem érzem úgy, hogy hatalmas kompromisszumot kellett volna kötnöm bármilyen téren, és úgy látom ez is elketyeghet 3 évet akár, de ha 2 lesz, már akkor sem jártam rosszul.

    Korábban mindig a csúcsmodellekre gerjedtem, és lehetőség szerint igyekeztem azt a teljesítményt megvenni kisebb gyártóktól olcsóbban. Közben persze egy csomó más készülékkel kapcsolatba kerültem, általában segítségnyújtás miatt, és amíg 5-6 éve az olcsóbb telefonokon egy csomó kompromisszumot kellett kötni (sőt volt szinte használhatatlan is), addig ma egy középkategóriás példány minden további nélkül ajánlható. Én nagyon várom, hogy mikor esnek végre pofára az $1000+ készülékekkel.

    \m/

Új hozzászólás Aktív témák