Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Az előző írásban is nagyon magamra ismertem, mindig jókat "derülök" (értsétek jól :) ) ha a saját sztorijaimhoz hasonlókat olvasok.

    Húú, előre "várom" (nem), mikor majd szeretnénk költözni a mostaniból és el kell adni :D Ez az első lakásunk, úgyhogy még csak a vevői oldalon álltam. A lakásvásárlásunk nekünk is hasonlóan kalandos volt amúgy, csak olyan régóta húzom hogy blogba öntsem (2016) hogy már sok részletet elfelejtettem.

    Kicsit visszásnak hathat, de én abszolút meg tudom érteni hogy az első vevőt visszamondtátok, nem írt alá semmit, nem adott foglalót (bár lehet vitatkozni, hogy szóban is létrejöhet szerződés, de itt nem arról van szó hogy havi 1200 forintért telefonon meghosszabbítod-e a kábel-előfizetést és szóban kötsz szerződést). Minden jót az új házhoz! :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    (#17) "A korrekt az lett volna, h utána felhívni a 10.5-ös jelöltet, h elnézést, de most voltak itt érdeklődők, 11.2-ért, mi legyen?" - Ezzel az egy dologgal mondjuk egyet tudok érteni.

    Respect annak aki tényleg meg is csinálta már, hogy (szóbeli!) megegyezés után mindenáron tartotta magát, mert elsőabecsület, de ahogy a posztoló írta, jött a baba, és kellett az önerő sürgősen az új házhoz, szerintem ilyenkor mindjárt máshogy mérlegel az ember.

    (#40) mephi666 számold ezt újra :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    "több nagy értékű üzletemnél" ez pont úgy hangzik, hogy akár magánszemélyként, akár üzleti életben de sokkal több ilyet látsz mint a posztoló. Van akinek egész életében csak 1-2 ilyen, 7 számjegyű vagy nagyobb "üzlete" van.

    "Aki 700 E Ft-ot a mai világban soknak tart, az nem tudom hol él vagy ha tényleg sokallja az összeget, akkor hogyan mer tizen-, huszonsokmilliós ingatlanvásárlásba beleugrani?"
    Szoktam kapni az oltást, mikor más topicokban előkerül hasonló téma, mert (jelen kontextusból kiragadva!) ezzel így önmagában egyetértek. De ez csak az én, saját körülményeimből és lehetőségeimből fakadó véleményem (mint ahogy a tied vagy épp Chaser-é is akárhogy csűrjük, nem A nagy igazság).

    De nagyon sokan egész életükben nemhogy egy lakás vételárnyi, de 700e forintnyi összeget se látnak mondjuk kp.-ban (vagy az egyenlegükön), sokaknak igenis nagyon nagy összeg.

    De ha áthelyezzük pl. budapesti körülmények közé ezt a 4-5%-ot, az 1.5-2M forint különbséget jelentene egy szutyok panelnél is.
    Valószínűleg én sem így csináltam volna (ekkora difinél se), sőt, lehet hogy én is azt mondtam volna hogy bocs de már le van beszélve. De ahogy lentebb is írták, a posztoló "gaztetténél" nagyobb huncutságok mellett se dőlt még össze a világ.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Delerium #83 üzenetére

    Na de hova akarsz még ennél meggyőzőbb érvet tőle?: "Pedig, de..." ;] :DDD

    Annyiban legyünk korrektek, a blogíró tényleg az előző írásában neheztelt, hogy vele szemben megszegtek egy szóbeli megállapodást, aztán meg... :U

    Meg akár lehetett volna szólni az első jelöltnek, hogy "figyu, itt egy másik, te mit szólsz hozzá, hiszen már le van zsírozva szóban". Ezeket aláírom.

    De szerintem meg az az gazember, aki mániákusan, mindenáron védi a becsületét, mert ez szélsőség, és azok soha nem vezetnek jóra. 1-1 ilyen hiba akarva-akaratlanul, mindenkinek bele kell hogy férjen. Lentebb még el is lett nekem magyarázva hogy fél millió nem sok (??). Amúgy vannak tipikus személyiségjegyek, hasonlók a "becsület többet ér mint a pénz"-hez, és ezek az emberek mondják pl. fél millióra hogy 500 rongy. Amikor valaki rongynak hívja a pénzt, na akkor viszont tényleg leborul a lila köd előttem.

    (#82) Lord Myn
    "(bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)" vajon ez miért lehet?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Lord Myn #86 üzenetére

    "Pedig, de... Aki így gondolkodik, hogy becsületem kevesebbet ér, hiszen a becsületem eladásából ért többlet pénzt a családomra tudom költeni (ez az ideológia), az sajnos pont 1 lépésre van attól az ideológiától, hogy kell akkor ölnék/rabolnék is értük. "

    Ha az egészet idemásolom, akkor se lesz jobban alátámasztva, hogy miért pont 1 lépés. De OK, #84-ben finomítottad a dolgot, értem mit mondasz. Viszont azt megkérdezem: van-e családod (nem a felmenő értelemben, hanem feleség/gyerek)?

    "Azért, mert szerinted ez "semmi ügy", még egy páran gondolhatják, azt hogy nem az (bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)"

    Nem költői, komolyan érdekel, hogy szerinted miért vannak kevesebben azok, akik ennyire radikálisan ragaszkodnak, hogy a becsület minden előtt? Te mi mindent tennél meg hogy megvédd a becsületedet? (demagóg felvetés on)

    (#87) szironyl "Egyszerűen be kell látni, hogy ez így nem jó, nem kell okokat keresni, hogy...
    ...Nem fogok megvetni ezért senkit. Nem tartotta be a szavát, akkor nem tartotta be. Kész. Pont.... A lényeg, hogy ha már szavadatt adtad, ne szívasd már meg a másikat." - ez így korrekt. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #90 üzenetére

    "Viszont az, hogy magasról tesz valaki a KRESZ-re, nem adja meg az elsőbbséget, szabályosan haladsz, de seggedbe jön és letol az útról stb" - a bunkó(n szabálytalan) autós nem csak simán bunkó, de jogszabályt szeg. Az nagyon nincs rendben, egyetértünk.
    Bloggerünk simán, a közepesen- és a nehezen magyarázható közötti módon megszegett egy szóbeli ígéretet, még csak nem is ugyanaz a műfaj ©

    "Mert azt is ugyanúgy kimagyarázza, mint hogy miért nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz. Nem bántja őt, nincs benne miatta szégyenérzet, sőt, még ő kéri ki magának, mi az, hogy szóvá mered neki tenni." Alapvetően ezzel a középső résszel egyet tudok érteni. De most mit idegeskedjek miatta, ha valaki hülye, és pl. beáll elém a sorba? Nyerek bármit ha legyőzőm (ekkor valószínűleg a szintjére kell süllyednem) és visszaáll mögém? És ha nem, és ő "győz", jobb lesz hogy legalább az önérzetem rendben van?

    Az meg sehol nincs pl. a PTK-ban hogy ne állhatnék be eléd a sorba. Ettől még a büdös életben soha nem csináltam ilyet, elém annál többször pofátlankodtak már be. Megintcsak: most ezért én kapjak agyvérzést? :)

    "Épp ezért tart itt ez az ország, mert az ilyenek vannak többségben." - szerintem nem nézel elég 9gag-et. Egy nagyon fontos dologra jöttem ott rá: nem attól kell félni, hogy más emberek mások mint mi, hanem attól, hogy pontosan ugyanolyanok mint mi... ;] minden népre igaz (nyilván ott pl. az USA felülreprezentált) hogy a társadalom egy része hülyének tartja a másik részét, és kölcsönösen felelősnek minden rosszért (lásd most a legutolsó divatot, "OK Boomer").
    Régebben én is szívesen puffogtattam hogy "azért tartunk itt mert...". Szerencsére kinőttem, mert butaság (sőt, szélsőség, főleg ha leszűkíted 1-2 dologra).

    "Aki pedig ragaszkodna az erkölcsi és morális írott vagy íratlan előírásokhoz, a békés és nyugodt társadalmi együttélés szabályaihoz, az pedig balféknek van elkönyvelve." - Kiragadva ezt az egy mondatot, szerintem mi nagyon jó cimborák lehetnénk, mert tökéletesen ugyanez a véleményem.
    És akkor DE :D
    Amikor megemlítem, hogy kb. 90-95%-ban szó szerint betartom a KRESZ-t, ha törik ha szakad, én vagyok a legnaivabbnak bélyegezve, illetve lemazsolázva az autós topicokban, mert aforgalomritmusa. Meg a lónak a ...ritmusa. Mögöttem ül a családom, az autóm hiába csak párszáz rongy, de nekem érték és nem csak eszköz, meg aztán szeretnék haza is érni. Viszont nyilván se íratlan megegyezést, se írott jogszabályt sem lehet szélsőségesen 100%-ban tökéletesen betartani, minden alkalommal, egész életedben. Törekedni lehet, sőt kell rá? Persze. De nem hazudok, volt hogy mégis szándékosan szegtem meg pl. 1-1 KRESZ-szabályt, és volt hogy a bénázásom miatt okoztam veszélyes helyzetet (egyébként a legutóbbi ilyen után kb. két hétig nem mertem autóba ülni, annyira elbizonytalanodtam a képességeimben).

    Ha te épp akkor jössz velem szembe, mikor 102-vel megyek közúton, vagy azt látod hogy a 89 lóerős f*stalicskámmal csak záróvonalon tudok visszasorolni előzés után, onnantól életed végéig engem fogsz emlegetni, hogy "bezzeg az a bunkó/nyomorult..." vagy mire hazaérsz, már nem is emlékszel? Pedig nem csak szóbeli megállapodást, hanem - skandallum - egyenesen jogszabályt szegtem akarva/akaratlanul.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák