Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    sokáig egy SE W810i-t használtam zene hallgatásra, sajnos a telefon apróbb-nagyobb hibáit orvosló firmware frissitések-nek hála egyre szarabb lett a hang (eltűnt a dinamika és a basszus. ez pláne az olyan készülékeket sújtotta amelyek pl. a T-mobil által piszkált firware-rel működtek - mint az enyém) így szépen váltatom. Anno kipróbáltam a Zune mini 2.0-ást és megtetszett, de ugye itthon nem lehet beszerezni, mert az MS b*szik forgalmazni, igy egy ipod nano mellett döntöttem, amit a mai napig nem bántam meg.
    Apple iPod termékei szinte mindenhol kaphatók, a Zune-t még rendelni sem lehet itthonról (tudom vannak "megoldások", de pl. a hivatalos MS forgalmazok ide nem szállítanak) tehát megint ott tartunk, hogy az "elmebeteg MS marketing és piac kutatás" egy zsákutca. Persze ez igy erősen túlzás, de azért a jelek szerint van alapja. (Vista erölködés, most a Zune)

    Annak idején amikor kijött az első Zune már a szaksajtó előre eltemette a megfelelő internetes támogatás hiánya miatt. Akkoriban már az Apple store elég szép eladásokkal büszkélkedett. Többen felvetették, hogy az mp3 lejátszók piacán két járható út mutatkozik.
    Az egyik az apple által megvalósított vonal, ami erős termék kapcsolás köszönhetően a nagy menyiségben és olcsón (nem magyar viszonylatban) beszerezhető zenéknek, amihez még társul az apple image is.
    A másik választható és bejáratott út a tömeg termelés olcsón, mint ahogyan ezt a távol keleti gyártók tették és teszik.
    Az MS nem tudott megfelelő hátteret építeni a Zune mögé. Tömeg cikknek pedig drága, hiszen az óceán másik oldalán a Zune és iPod közötti árkülönbség elenyésző, így egyértelmű, hogy az átlag vásárló mit választ. Ehhez még hozzá adódik a korlátozott forgalmazás aminek biztos van ésszerű oka, de ez kit érdekel ha nem megvásárolható...

    SZVSZ az MS megint ment a saját feje után vagy a döntési lánc olyan hosszú és annyian szólhatnak bele, hogy képtelenség eredményes projekteket kivitelezni. Az apple-nél Jobs legendás diktatórikus vezetése kiküszöbölik az ilyen vezetési és termék fejlesztési problémákat.

    A jelek szerint innovatív fejlesztés egy ideje nem folyik a Redmond-ban, csak másolás és a lemaradások pótlása. A Zune jó példa erre... sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák