Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Dany007 #19 üzenetére

    Szerintem NZ nem a legjobb választás most 1-2 évig. Még mindig megy a covid miatti bef*satás, ráadásul az ingatlan helyzet se valami rózsás.
    Ott is emelkednek a kamatok, a landlordok valszeg elkezdik áttolni a bérlőkre a plusz költségeket hamarosan amikor hitelkamatok nőnek, council rate-ek nőnek, most a biztosítás is felment 15%-al.
    Auckland / Wellington magyar árakhoz képest még mindig nagyon drága, ha nem egy minimál 1 szobás apartman a belvárosban ($400/hét) akkor simán $7-800/ hét egy tök átlagos ház a világ végén ha családdal vagy. Ekkor mondjuk jó esetben 1 óra a bejárás a melóhelyre egy irányban. Rezsivel együtt mondjuk ez havi 1M Ft egy 4 fős családnak, aztán enni is kéne :)
    Ha most indulnék, legalább összeszednék egy 8-10 M Ft-os tőkét hogy kitartson a pénz amíg a munkából be nem indul a bevétel, ráadásul a repjegyek is elég drágák mostanában.

    De a fizetések mennek felfelé szépen lassan, talán 2-3 év mulva jobbak lesznek az arányok szerintem.

    Azért az NZ társadalom se egyszerű, eléggé felületesség van, sokkal nehezebb sztem rendes barátokat szerezni akikkel többet lehet a "hi, how are you"-n meg a small talk-on kívül csinálni. És a felszín alatt elég sok a feszültség, tolják a maorikat ezerrel, öntik nekik a pénzt ész nélkül, látható eredémny nincs (jééé.. hol is láttunk már ilyet? :D) a gang-ek eléggé durván tolják, vannak ott is gázosabb részek.

    De összességében azért elég nyugis hely, ha jobb környéket választ az ember. Szerintem ha mi visszaindulunk délre, lehet megpróbáljuk Ausztráliát, ott most egy fokkal normálisabb a helyzet, meg kicsit nagyobb pörgés a városokban, NZ azért eléggé unalmas tud lenni jópár év után ha mondjuk egy Budapesthez szokott az ember programok és lehetőségek tekintetében.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák