Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #96349952 #18 üzenetére

    Azért pixeles, mert kevés a felbontás.. sok hardver így se bírja... egyszerűen jelenleg ez "ilyen", ha lesznek jobb panelek (és hardverek amik bírják) majd szebb lesz.

    A fejfájás meg.. nem szabad egyszerre sokat használni, ez kicsit olyan mikor az ember először vesz fel dioptriás szemüveget. Fáj(hat) tőle a feje, nem mindenkinek, de sokaknak. Az agy egyébként csodálatos, szerintem fog tudni alkalmazkodni hozzá, bár lehet, hogy ahhoz kell majd egy jobb felbontás (akkor egyszerűbb lehet).
    Én pl. szemüveges vagyok és csak ilyen bemutatókon próbálgattam ilyen VR holmikat (ha a telefon "sisakba" dolgot nem számolom), de nekem a fejem nem fáj tőle.. De "pixeles" a világ az tény.

    Szerintem a VReknek a 8-16k kellhet majd mint felbontás, és igen magas képfrissítési ráta (minimum egy 120-144Hz, de inkább 200+). Jelenleg kicsit olyan mint ha valahol 320x240px lenne monitoron.. De az előbbihez ha kijelző lenne is a sisakba (bár nincs), nem lenne jelenleg értelmes hardver ami képes lenne 120-200Hz natív képfrissítést FPS számban is "ellátni".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Márton #21 üzenetére

    Próbáltam, engem (rövid távon) nem zavart.
    DE okozhat gondokat a 90Hz, mer ezekben a sisakokban a kijelzőnek csak egy kis részét látja egyidejűleg az ember (azért is kevés a felbontás).
    Az agy képes 90Hz felett is még venni a "jeleket".. lehet folyamatosnak tűnik és egy sima monitor esetén már nem olyan zavaró, de amikor semmi más nincs csak az adott képvilág, akár még epilepsziás rohamot is kiválthat ez az érték (egyeseknél.. bár nem hallottam konkrét esetről). Bár valahol olvastam még, hogy több szemész szerint is kicsi ez a frissítési érték és okozhat gondokat.

    A Supersamplig jó dolog, de csodát.. azért nem tud tenni, ha fizikailag nincs képpont akkor nem tud teremteni (bár az éleket elmoshatja az is tud valamit "javítani" néhány ponton, de pont a távoli dolgok "mosottak" lesznek).

    Még kell pár év ennek a technológiának míg jó lehet. (mondom ezt úgy, hogy én látok potenciált ezen technológiában sokakkal ellentétben, csak még ez egy fizetős "demó" szinten van jó pár esetben..).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák