Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #43 üzenetére

    Lehet, hogy a büntetés sokkal kevésbé fáj, mint elveszteni egy ilyen "ügyfelet" mint Kína... Majd leverekszi a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz bambano #47 üzenetére

    Akár azt is megbeszélhetik egymás között, hogy kettő távozik Kínából, egy meg kéri a bünti mérséklését, vagy ő is távozik. :D A piacot meg felosztják, ahogy nekik az a legkényelmesebb.

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #80 üzenetére

    "feltéve, hogy a kereslet rugalmas"

    Ha nem lett volna az, akkor eleve nem szórakoznak a termeléskorlátozással, ugye.
    (És hát persze, hogy rugalmas, hogy ne lenne az.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • 0P1

    aktív tag

    válasz bambano #47 üzenetére

    Miért ne veszitenének? Kina nélkül egy hatalmas piac kiesne, tehát ugyanaz a kinálat sokkal kisebb kereslettel találkozna, vagyis lefelé mennének az árak , ergo megzuhanna a profitjuk...

  • Rawulf

    őstag

    válasz bambano #92 üzenetére

    Kína esetében a 10%-os tortaszeletben lévők egyszer csak "megkapnák valahonnan" a fejlettebb technológiát és állami támogatást mellé, amit akár a folyamatos büntetésből át lehet nekik pörgetni. Az átlag felhasználónak nem feltétlen van szüksége a kartellesek által gyártott jobb időzítésű ramjaira.
    Az átlagos SSD-knél már jó ideje nem azt nézik a gyárban, hogy melyik brand-ből vegyék a nand flash memóriákat, hanem figyelik a memória tőzsdét és amikor látnak egy kedvezőbb szállítmányt, akkor licitálnak rá. Jó példa erre, amikor azonos modellszámú SSD szériában eltérő memóriák voltak és itt most nem csak a gagyi SSD-ket kell ezen érteni.

    "Please state the nature of the medical emergency."

  • Rawulf

    őstag

    válasz bambano #97 üzenetére

    A kínaiak először megpróbáltak felvásárlással lépni ez ügyben. Mivel az nem igazán jött össze, ezért nekiveselkedtek a gyárépítésnek, mert memória már minden sz*r-sz*r-ba kell. Ehhez viszont kell egy-két év, viszont már nekiveselkedtek. Addig is a piaci szabályzással igenis fel tudnak lépni a kartell ellen, ha akarnak.
    2016-ban már téma volt, hogy kínai kézben lévő memória gyárra (gyárakra) van szükség és már akkor is folyamatban volt a projekt... de bocs, hogy nem szántam rá odakinn arra időt, hogy ennek olyan mélyen utánajárjak. Én megelégedtem azokkal az infókkal is, amiket a Colorful és Galaxy gyárak központjaiban elkotyogtak nekem. ;)

    De most komolyan, honnan veszed azt, hogy "akkor egy kínai gyár , ahol semmit nem tudnak erről, mitől lenne ügyesebb"???

    A tévégyártókat is sikeresen megszorongatták annó, ergo honnan veszed hogy a "Samsung-Hynix-Micron" hármas Szauron-ként mind fölött áll?

    A technológiánál úgy látom nem értetted, hogy mire céloztam (és azt sem, hogy honnan és hogyan jut el a célzott helyre a "recept") és egyébként nézd meg Trump hisztijeit, ahol már eleve onnan indul a panaszkodása, hogy lenyúlják az USA technológiát.

    [ Szerkesztve ]

    "Please state the nature of the medical emergency."

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #97 üzenetére

    Kína esetén a technológiát nem kell átadni. Ellopják ők maguktól, aztán a technológia a kínai tech állami intézetnél valahogy megjelenik, amit aztán a helyi cégek használhatnak. Ehhez az egészhez a konkurencia csak a biztonsági rést és a kartelezésért kivetett bírság díját adja...

    (#78) dabadab:
    A versenytársak kivéreztetése után jó kérdés, hogy milyen lehetett az a megbeszélés.
    Samsung: Akkor senki se (Ti nem tudtok, én nem akarok) fog új gyárat építeni, a kibocsátást pedig nem növeljük.
    Micron,Hynix: Dehát minekünk az adósságot kéne törleszteni, amihez pedig a nagyobb kihozatal jobb lenne, a kartelezést is büntetik...
    Samsung: Akkor szerintetek legyen továbbra is árverseny? Mehetek lejebb az árakkal..
    Micron,Hynix: Izé, jó a múlthavi kibocsátás....

    Persze az utolsó két mondat így is hangozhatott:
    Samsung: Ne legyetek hülyék, a volumen marad, az ár nő, profit nő
    Micron,Hynix: Igazad van, de okos vagy :)

    Ha kivéreztetésig menő árharc volt, akkor abban az is benne van, hogy két éve, mikor ez az egész elkezdődött, az ár alacsonyabb volt mint kellett volna. Szóval nem csak az van, hogy most drágább mint kéne s ezért 3x az ár, hanem 2x drágább, mert az árháború megszűnt, s tovább +1 a kartel miatt.
    Nekem ezekért nem olyan egyértelmű, hogy itt gonosz cégek összebeszéltek, hogy kartellezni kéne.

  • bteebi

    veterán

    válasz bambano #97 üzenetére

    "vagy úgy döntenek, hogy nem működnek együtt, akkor meg hiába büntetgetnek, nem lesz belőle pénz."

    Az együttműködés mindkét félnek érdeke. Bármelyik félnek lenne különvéleménye (aka. nem veszek tőled RAM-ot/nem adok nektek RAM-ot), mind a két felet megszívatná: a vevőnek nem lenne RAM-ja, az eladónak meg vásárlója/bevétele. Csak míg az előbbi talán megvan a szebb-több-gyorsabb RAM nélkül is (legfeljebb később, és/vagy kicsit drágábban épít újabb szuperszámítógépet), addig a gyártó 0 bevétel mellett elég gyorsan csődbe tudna menni...

    Az meg szerintem "nem megengedhető" egyik gyártónak sem, hogy korábbi hatalmas megrendelőitől, partnereitől elforduljon, mert csak. Mondjuk most még talán fel is venné a piac többi része a kieső kínai megrendeléseket, de lehet, hogy két év múlva meg már pont nem. Pláne akkor, ha közben összességében jelentősen bővülne a gyártókapacitás...

    Szóval szerintem inkább a gyártóknak kell(ene) jópofizniuk, mert azért ők nagyobbat bukhatnak. Egyik fél sem engedheti meg magának, hogy bedurcizzon, bármennyire is "logikus" :DDD döntés lenne. Ez üzlet, méghozzá kőkemény, ráadásul baromi nagy összegekkel.

    #106: Na ez az. Gyakorlatilag az összes nyugati országban a fejlesztőknek, mérnököknek csak egy része, alkalmanként csak egy töredéke állampolgára az adott országnak, a többi biza' migráncs, aki a jobb fizetés, jobb élet miatt van épp ott, és nem mondjuk Indiában. De persze ha Kína mondjuk ötszörös, vagy épp tízszeres fizetést is adna, ami vásárlóerő-paritáson még többet ér, akkor elég sokan elgondolkoznának azon, hogy akkor most hol is fejlesszenek mit :U.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák