Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Kolondrum #145 üzenetére

    Nem túl jó a megközelítésed. Pontosabban ez egy megközelítés, én máshogy nézem.
    A különbség kettőnk között az, hogy én nem ítéllek el az eltérő megközelítésedért... :U

    Mondok egy egyszerű példát. Legyen bármely random szakipari munka. Tapasztalatból tudom, hogy - mivel nem értek hozzá - egy csomó ilyen meló nekem alsó hangon háromszor annyi ideig tart, mint egy szakembernek, ráadásul amíg csinálom, nem tudok dolgozni (alap hogy ha megtehetem, szabadidőt nem áldozok olyan tevékenységre, ami nem szórakoztat), így bért sem kapok, ezért még anyagilag sem éri meg saját magam által megcsinálni egy csomó esetben (arról nem is beszélve, ha esetleg elkúrom (volt rá példa)). Egy csomóan nem tudják beárazni a szabadidejüket, de ez legyen az ő problémájuk. 40 felett egy csomó olyan tevékenység van, amit korábban élveztem, és kihívásként értékeltem, mára fárasztó lett és kicsit sem élvezem (ezért ha lehet, nem csinálom. Pl. ha 15K-ért kertész nyírja hetente a füvet: ez nekem bőőőven megér ennyit).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • RudY

    addikt

    válasz bambano #148 üzenetére

    Bezony, közterületen már jó ideje tilos az autómosás, hacsak a helyi rendeletek ettől nem térnek el.
    Mint ahogy az ingatlanon (pl. saját kert) belüli fakivágás is sok esetben bejelentéshez és engedélyhez kötött, mérettől és szintén területtől, helyi rendelettől függően.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #150 üzenetére

    "annyi, hogy kicsit túlpörgött a kérdésben.": pontosan erre reflektáltam a "kicsit túlszaladt az általánosítás" kezdőmondattal.
    nem vitatom, hogy létező, azt se, hogy gyakori jelenségről írt véleményt, de olyanok is magukra vehetik, akikre nem igaz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz bambano #148 üzenetére

    ha valakinek komolyabb informatikai problémája van, hívjon szakembert, ne kendácsoljon. cserébe ha az informatikusnak problémája van, ő is szakembert hív.

    Ez így van, azzal a kiegészítéssel, hogy aki panelben lakik, az megengedheti magának, hogy semmihez se értsen, mindenhez hívhatja a társasház műszaki megbízottjait. Persze azzal a feltétellel, hogy így már nem lesz olyan olcsó panelban lakni...

    Aki meg kertes házban lakik, az kénytelen mindenhez érteni, mert a youtube-on kívül minden más segítségkérés napokba telik és egy vagyonba kerül :(

    A panelban ősszel bekapcsolják neked a fűtést, tavasszal kikapcsolják. Kertes házban neked kell a gázkazán használati útmutatóját böngészni, hogy hogyan kell nyári üzemmódról télire váltani.

    Panelban egy üres üveggel meglocsolod a balkonládában lévő virágokat. Kertes házban neked kell tavasszal a fagycsapot kinyitni (már ha ősszel elzártad és nem fagyott szét a kerti csap), rá kell szerelni a csapra a locsolócsövet, be kell üzemelni az öntözőberendezést.

    Panelban csak annyi dolgod van, hogy elzavarod az erkélyről a madarakat. Kertes házban madáretetőt kell barkácsolnod, fel kell szerelni a fára és rendszeresen utána kell tölteni magvakkal.

    Panelban nem foglalkozol azzal, hogy mi történik a lépcsőházban, ha nem működik a világítás, akkor hívod a közös képviselőt. Kertes házban fel kell szerelned pár mozgásérzékelős lámpát kintre, plusz ha kiégne az izzó a kinti lámpákban, akkor neked kell létrát keríteni és cserélni az izzót.

    Stb. stb, nem akarom folytatni, de az biztos, hogy egy kertes ház lakója jóval tovább maradna életben egy totális áram és vízhiány esetén :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #153 üzenetére

    Erre a helyzetre tartjuk fenn a neminge mondást. :P

    (#155) Donki Hóte:

    "Aki meg kertes házban lakik, az kénytelen mindenhez érteni, mert a youtube-on kívül minden más segítségkérés napokba telik és egy vagyonba kerül"

    Én Így mondanám: Aki kertesben lakik, annak lehetősége nyílik több feladatot kipróálni, megtanulni. Szerencsére sok tudás érhető el az interneten, mint pl: youtube.

    Nem mondanám kénytelenségnek, és mióta meg tudok dolgokat csinálni magamnak, sokkal boldogabb vagyok.

    "A panelban ősszel bekapcsolják neked a fűtést, tavasszal kikapcsolják. Kertes házban neked kell a gázkazán használati útmutatóját böngészni, hogy hogyan kell nyári üzemmódról télire váltani."

    Jahja, anyósomék is így élnek. Bekacsolják nekik. Máramikor. Ha meg májusban 8 fok van, akkor pár napig vacognak. Ha meg októberben 26 akkor meg mesülnek.

    "Panelban egy üres üveggel meglocsolod a balkonládában lévő virágokat. Kertes házban neked kell tavasszal a fagycsapot kinyitni (már ha ősszel elzártad és nem fagyott szét a kerti csap), rá kell szerelni a csapra a locsolócsövet, be kell üzemelni az öntözőberendezést."

    Fantasztikus.... azé ebbe senkise szakad bele. Én nem látom ezt vészesnek, a munka, meg a feladat nekem nem szenvedés.... :U

    "Panelban csak annyi dolgod van, hogy elzavarod az erkélyről a madarakat."
    Meg a szomszédot, aki megint velem őrjöng, holott nem is én zajolok. :U (trú sztori.)

    "Panelban nem foglalkozol azzal, hogy mi történik a lépcsőházban, ha nem működik a világítás, akkor hívod a közös képviselőt."

    Aztán várod, várod, várod.... végül megcisnálod magadnak ha nem akarsz vaklálni. :P (trú sztori.)

    "de az biztos, hogy egy kertes ház lakója jóval tovább maradna életben egy totális áram és vízhiány esetén"

    Ez 100%. Mikor feleségem nagyanyja még élt, ők kárpátalján laktak pici magyar faluban. Az ezredfroduló után annyira megbízhatatlan volt az áram, telefon stb szolgáltatás, meg anynira csórók voltak a falubeliek, hogy mindent maguknak csináltak. Nekik 2 hétig fel se tűnt volna az apokalipszis. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Kolondrum

    félisten

    válasz Kalandor #139 üzenetére

    Ehhez kell egy rendes komposzt. Most lett, előtte a 2 éves fű még fű volt a közepén. Tiltsák be, de ne 500ft legyen egy zsák z.hulledék.
    Bográcsozni meg nem lehet annyit, amennyi égetni való keletkezik.

  • Kolondrum

    félisten

    válasz bambano #148 üzenetére

    [kép] [kép] én nem nyúlok fékhez, ahh kizárt.
    Igen túl. :R el kéne! Dolgozok az ügyön. :DD de valljuk be vannak gondok a másik oldallal is. Pár a péklapát kategória.

    Vladi! Nem picit nagyon...

    [ Szerkesztve ]

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Eastman #149 üzenetére

    amúgy itt a paneldzsungel közepén is akad madárcsicsergés :) korán kelő vagyok: szombaton felébredtem 4kor, amikor kezdett világosodni, nyitott erkélyajtónál aludtam a nagy meleg miatt és autók zaja = 0 volt, helyette pedig hallgathattam itt is a madarakat :B a feketerigó az egyik kedvencem: az az érdekes, hogy várostól 20km-re falun 20+ év alatt 1 példányt nem láttam, a város viszont tele van velük

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Chabee

    tag

    Sziasztok!
    Egy tiszta lapot nyitva a beszélgetés folyásba az én szavazatom: KERTES! És hogy miért?

    Eddigi életem során laktam belvárosi körfolyosós bérházban, „új” lakótelepen, régi panelházban. Egyik sem volt 2. szintnél lejjebb, de az utolsó lakásban töltött éveimből 15-t a tizediken éltem. Tehát bátran kijelenthető, hogy igazi bérház szökevény és panel proli vagyok/voltam. A lakás/panel utálata szép lassan fejlődött ki, kb. ahogy öregedett az ember, vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy érettebb lett, kialakult a világképe, az emberekhez való viszonyulása, és a törekvés arra, hogy a saját életét úgy élje ahogy szeretné. Ma használatos divatszóval kifejezve: tudatos. Szóval ezen érési folyamat közepette egyre inkább lett tele a tököm egy csomó dologgal.
    Példa: Amikor egybekeltünk a párommal, egy 36 m2-es másfél szobás panelban indíthattunk a saját életünket. Nagy kiváltság és szerencse volt számunkra. A párom nagymamájáé volt a lakás, amit az albérlők nullára leéltek, de apukám kb 2 hónapnyi melóval egy új lakást faragott belőle. Csak a villanyszerelő haverja 3 napig lakott a félig kész lakásban, mire kész lett a saját dolgával. Nem egész két hónapja éltünk a felújított lakásban, mikor egyik estre arra lettem figyelmes, hogy valami zubog a fürdőben. A stang csatornában ömlött a víz lefelé, áztunk, de nagyon. Rohanok a felső szomszédhoz, hogy mi a fene van, de ő is kapkodott fűhöz-fához mert ő is ázott, így együtt mentünk eggyel feljebb. A sokadik csöngetésre a papa kinyitja az ajtót, hogy ugyan mi bajunk van? Ázunk B+, az! Nem értette, miről beszélünk, nála semmi gond sincs. Nahát, tényleg? A víz az lefele folyik, ha nem így tenne, neki is lenne gondja. Szerencsére megengedte, hogy megnézzem a fürdőszoba/WC-t (mert ez egyben volt). Hát kiderült, hogy az öreg bealudt a WC-n sz…s közben és amikor hanyat dőlt a fajanszon (ezt hogyan?) a WC kagylóból kitolta az öblítés csövét, tehát amikor lehúzta, hogy elbúcsúzzon a cucctól, az öblítés vize nem a kagylóba ömlött, hanem nagyrészt mellé, ami rögtön a stan csatornába folyt le. Na de karakán volt a mi szomszédunk, látta, hogy hiba volt a mátrixban, és a cucc nem abban az ütemben távozik, ahogyan az ő megszokta és addig nyomatta a vizet, ami az a kis maradék le nem öblítette a cuccot. A problémát az is tetézte, hogy nem tartályos öblítésű volt a WC-je, hanem egy jófajta golyóscsap volt, ami addig engedte a vizet ameddig el nem zárták. Helyretettem az öblítés csövét, kipróbáltam, visszatért a lendület az öblítésbe, majd gyorsan elköszöntem a bácsitól, mielőtt még 8 napon túl gyógyult volna.
    Hát így kezdődött a saját életünk a panelben és ez még csak rosszabb lett.
    Nemsokára elköltözünk egy nagyobb lakásba mert gyarapodott a család. 1+2 félszoba, 10. emelet. És itt nem a 10. emelet volt a gond.
    De elegem lett abból, hogy minden hajnalban a lift döngésére ébredtünk, mert annyira szar lett már a fékberendezése a liftnek, hogy a működésekor hangosan döngött. Elegem lett az idióta szomszédokból, akik nem tudom mikor aludtak egyáltalán, mert állandóan zajongtak. Elegem lett abból, hogy télen agyatlanul fűtöttek és olyan qva meleg volt állandóan, hogy attól már rosszul voltunk (pedig szereltettem elzárható szelepeket a radiátorokra, de zárt radiátorok mellett is nagyon meleg volt, mert nálunk kígyózott a leszálló fűtéscső, ami vitte lefelé a meleget. Ehhez is csak gratulálni tudok annak aki ezt kitalálta, hogy a meleget fentről küldjük lefelé. Nálunk 27 fok volt az elsőn meg 15.). Elegem lett abból, hogy nyáron nem lehetett megmaradni a melegtől, mert hiába volt leengedve a redőny és zárva az ablak napközben, éjszaka a beton kiadta magából a meleget, ami vízzel ellentétben felfelé szállt és bejött a szellőzés miatt kinyitott ablakon. Elegem lett abból, hogy ostoba lakótársak miatt nem lett a ház beszigetelve, az ablakok kicserélve, a radiátorok nem kaptak mindenhol termosztátos szabályzás és nem lett hőmennyiség mérés, mert nem értették meg, hogy ez hogyan működik és azt gondolták hogy csak lehúzás lesz az egész. Igen, tudom, hogy ez sem lett volna csodaszer az agyatlan fűtésre, de mindenképp jobb lett volna a meglévőnél. Elegem lett abból, hogy a panelhézag szigetelés elöregedése és kipotyogása miatt hőhidas lett az ablak fölötti rész és penészedett. (ezt aztán pár év múlva megcsinálták és jéé, eltűnt a penész!) Elegem lett abból, hogy amikor ezt megmutattam a közösköltségviselő csapat műszaki zsenijének, azt mondta, hogy nem szellőztetünk eleget és ez azért sok a pára, ami kicsapódik, tehát mi vagyunk a hülyék. Elegem lett abból, hogy olyan szarok voltak már a műanyag ablakok, hogy amikor erősebb szél fújt, mozgott a függöny. (de mi vagyunk a hülyék mert nem szellőztetünk). Elegem lett abból, hogy a mi szellőző csővezetékünkre valami ipari szellőzőventilátort szereltek, ami úgy szívott, hogy a műanyag erkélyajtó és ablakpanel megreccsent a vákumtól és hangosan süvített a szellőző nyilásoknál áramló levegő (de mi vagyunk a hülyék mert nem szellőztetünk). Elegem lett abból, hogy a városba érkező vonat a hegyek közül kibújva vidám dudálással ébresztette az embereket a város azon részében. Elegem lett abból, hogy a hajléktalanok a 10. fölött lévő liftházba szállásolták el magukat néha-néha. Elegem lett abból, hogy valakik a lépcsőházba jártak hugyozni, mert a kapukódot nem sikerült családi használaton belül tartani egyeseknek. Elegem lett abból, hogy az amúgy sem sok parkolóhely használata során nem sikerült az óriás-nagy-hatalmas Deawoo Matiz súlycsoportú autókkal egy parkolóhelyre beállni. És hogy megemlítsem a mi „bűnünket” is ebben a történetben, a 10m2-es gyerekszoba kezdett kicsi lenni a két serdülő lányomnak.
    DE lehettünk olyan szerencsések, hogy találtunk egy felújításra szoruló, de szerkezetileg jó házat egy jó helyen, jó szomszédokkal. Bár miden pénzünk elfogyott, sőt még a másé is, lett tartozásunk (ezt már letudtuk) és hitelünk is, de nagyon megérte. Most egy gyakorlatilag új családi házba élünk már 3 éve és hatalmas boldogság. Mindenkinek külön szoba, alacsony rezsi, élhető tér. Néha ülök a szobában és megkérdezem a páromat, hogy hallod ezt? Visszakérdez, hogy mit? Hát a csöndet! Persze ez csak az érem egyik oldala, de a másikkal sincs semmi baj.
    Huhh, ez nagyon hosszú lett, elnézést kérek érte. Bár ha mindent leírnék, ami a panelből a házba vezető úton történt, akkor ez még előszónak is kevés lenne.
    Köszönöm a figyelmet!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Chabee #160 üzenetére

    Köszi, hogy leírtad, sok igazság van benne. Előbb-utóbb mindenki átesik ezen a "tudati evolúción", legfeljebb legyint rá és marad a lakásban.

    Nálunk az a helyzet, hogy a párom és én is egyformán egy-egy 53 négyzetméteres 1+2 szobás lakásban lakunk. Ez az egyik legpraktikusabb lakáselrendezés, 3 teljesen különálló lakószoba, jó elrendezés, nincs szobával egybenyitott amerikaikonyha, de van külön étkező, meg van előszoba/közlekedő is.

    Ennek ellenére (pontosabban pont ezért) amikor a felújítandó ház alaprajzát tervezgettük, akkor abban maradtunk, hogy a tetőtérbeépítéssel együtt 135 négyzetméteres házban (a spájzon, a konyhán és a két fürdőszobán kívül) összesen 4 helyiség lesz!!!

    Egyszerűen az évek folyamán meguntuk a kis lyukakat, félszobának nevezett gardróbszekrényeket :K Igényünk lett a tágas szobákra, nagy terekre.

    Ketten vagyunk (szerencsére az összes gyereknek már saját lakása van), nem kell több szoba, legyen kevés helyiség, de nagy :)

    Nehezítő tényező "csak" annyi volt, hogy a pesti lakásokat nem adtuk el, meg hitelt se akartunk felvenni, így a spórolt pénzünkből építkezünk, úgy haladunk a felújítással, ahogy haladunk. Tavaly kezdtük, az idén az alsó szint már lakható, az idén jön még a külső szigetelés, jövőre pedig a tetőtér beépítése.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Kolondrum

    félisten

    válasz Goose-T #88 üzenetére

    Akkor nektek összejött :R

    Bkercso! Ujpesten autóval vitték a kapuig, úgy, hogy ha a legkisebb hó vagy eső esett, bejöttek a sétáló utcára.

    Donki Hóte! Tegnap ismét megtelt az akna, olyan eső volt amit én itt még nem láttam. Ha előkerül a 90 fokos idom kiszivattyúzom.

    Általánosan: Nekem fontos, hogy magamé legyen minél több dolog. Épp nézem a TV-t, a bútor amin van én terveztem, le lett gyártva, abban van a technika, a sarokban a kiállás az egyik kinti konnektorhoz is ilyen, a villanyok felokosítása, a szegély, amire csak ránézek. És ezért, ami a kerítésen belül van ahhoz nagyon ragaszkodok. Ki kell emelni, hogy a még nagyon csendben lévő párom is olyan ember aki nem mű, mindenhez odamegy. Ő előveszi az akkus fúrót is csak egy példát mondjak, és ez mellett ha dolgozik (nem publikus), nem mondanád meg róla, hogy bármi köze van a kerthez vagy ilyen vidéki dolgokhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Tulipanti

    tag

    válasz Kolondrum #162 üzenetére

    Csakis a kertes! :K

    Laktunk 2, 5 évet lakásban, még csak nem is panelba, de elég is volt.
    Valamelyik nap az egyik barátnőm megkérdezte, hogy tudja, hogy szeretünk ott lakni, de nem hiányzik a város? És egy pillanatig sem jutott az eszembe, hogy hiányzik. Az életünk, a mindennapjaink sokkal jobbak, aktívabbak lettek mióta vidéken kertes házban lakunk.
    Rengeteg mindent ketten csináltunk meg és nagyon tudjuk értékelni, hogy ezért mi dolgoztunk, és azért olyan amilyen. Visszanézve a videót a házról a kulcsátadáskor nem hiszek a szememnek. Ég és föld a kettő. És ezért megéri tenni. :) (A lakás és az erkély korábban is tele volt virágokkal, sőt paradicsom és paprika palánta is volt, de a mostani kertnek közelében sem volt.)
    Egy aprócska példa: valamelyik reggel pizsamában kimentem kigyomlálni a kertet és a veteményest, majd délután az esőben szedegettem a lehullott diót. Nem nagy dolgok, de élveztem. :) Volt, hogy reggeltől estig ültettem, és igen, elő tudom venni az akkus fúrót és olyan dolgokat is megcsinálok amit nem is gondoltam volna. :D
    Mindig van mit csinálni, mindig kitalálunk valamit, hogy hogyan lehetne szépíteni, alakítgatni a házat és a kertet.
    Teljesen más érzés délután hazaérve a kertben meginni a kávét, vagy akár hajnalban indulás előtt egy kicsit a madarakat hallgatni. Nyugi van, csend van. :)

    Persze találkoztam már hajnalban a buszhoz menet sötétben vaddisznóval, na annak is megvolt a maga hangulata. Jó kis hátra arc aztán telefonálás a Kolondrumnak, hogy el kéne vinni. :D

    Nyilván nem lakhat mindenki kertesben, van aki nem is vágyik rá, ezt is elfogadom, nekünk a kertes az igazi. :B

    Szer.:

    Ez pedig tegnap lett kész, remélem tényleg szeretni fogják: [kép]

    És ami még lemaradt, lett egy macskánk (aki a szomszédtól hozzánk költözött:) és a kutya is imád a kertben napozni és okoskodni a kerítésnél. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tulipanti #163 üzenetére

    kibújt a szög a zsákból :P :P :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Tulipanti #163 üzenetére

    A mi kutyánk is játszotta a főnököt, merthogy pesti kutyaként eddig nem találkozott sündisznóval.

    Na, tegnap este óta tudja, hogy a sündisznónak a teherautón kívül nincs más ellenfele :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Kolondrum

    félisten

    Minden csoda 3 napig tart! Gondolok itt a topicra, akit picit érdekelt az már beírt a többi nem olvasta vagy épp a CPU órajelét piszkálja. :R

  • Eastman

    őstag

    válasz Kolondrum #166 üzenetére

    Minden csoda 3 napig tart. Mit vársz tőlünk? :) Töltsd meg a témát tartalommal...

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Kolondrum #166 üzenetére

    (((((((Úgy látom, ha a népművészeti agyagedényt, mint indulatszót beírod a címbe, az sokat lendíthet a téma népszerűségén... :((( )))))))

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Kolondrum

    félisten

    válasz Eastman #167 üzenetére

    Semmit nem várok. Csak hangosan gondolkodtam, erre számítottam, sőt még ennyire sem HSZ mennyiség terén.
    Nem kell ezt túl pörögni, mindenkinek van egy képe erről. :R

    Valaki azt mondta, a kihívás, meg mindent én akarok csinálni témára, hogy 40 évesen így úgy amúgy stb, szóval tény, hogy lehet nem akarok 10 év múlva a tető gerincén egyensúlyozva elmenni a kéményig szigetelni meg villany beállást festeni ( [kép] [kép] ), bár még ma is azt mondom simán. DE azt, hogy a füvet nekem bárki pénzért vágja le, az most innen nézve szégyen. Remélem nem jön el a nap. Apum szeretett volna segíteni megpakolni a költözés után a 6 vagy 9 köbméteres konténert ( [kép] ), hát inkább 1-2 nap alatt én teleraktam. Lehet idővel engedek, de egyelőre nem. Előre látom, hogy a kerítés téma is olyan lesz, hogy látom más csinálja (nincs hozzá szakértelem) és zavarni fog, hogy én ülök kb.

  • Eastman

    őstag

    válasz Kolondrum #169 üzenetére

    Mindig kösd ki a létrát!

    Apám un. "ejtőernyős balesetet" szenvedett. Az egyik sarkában kettő, a másikban három csavar van.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Kolondrum #166 üzenetére

    Csinálj rá topikot. Én már gondoltam, erre, akkor rendszeres odajáró csapat alakulhat ki ha van éppen téma:

    - PHarmville: ilyen kertészkedős topik, kimitcsinál a főddel. Éritőleges ezzel
    - Kertesházi élet, tapasztalatok akármi ezt azért még lehetne bővíteni.
    - diy, élet a középkeleten, kertesház ilyesmi. Kimitcsinált? hogy stb.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • totron

    addikt

    válasz Kolondrum #169 üzenetére

    Ki az a hülye, aki más keze munkáját akarja nézni saját maga körül hosszú évek múlva is még? Én sem megyek oda a kőműveshez elkészíteni a családja vacsoráját a saját szám íze szerint.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #172 üzenetére

    például én.
    akárhányszor beülök az autóba, más keze munkáját nézem.
    a motor azért forog, mert más karban tartotta, javította. az üléshez azért nem ragadok hozzá, mert más kitakarította. az ablakon azért látok ki, mert más letakarította.
    stb. stb. stb.
    akárhányszor kimegyek az utcára, mindig más munkájába ütközöm. például a lift azért nem szakadt még le, mert ..., például azért lehet még létezni benne, mert mások időnként kifestik, stb.

    kinyitom a hűtőt, tele van mások munkájával. emlékeim szerint nem volt olyan, hogy disznókat kergettem volna bunkóval a kezemben a réten, és saját kezűleg taglóztam volna le őket...
    soroljam még?

    mondjuk ha hsz generálás céljával írtál ekkora orbitális baromságot, akkor jól csináltad :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #173 üzenetére

    Ne forogjatoik már ezen. Szerintem már rég eljutottunk oda agyilag, hogy a csináldmagadé és a kanapénvárodaszültgalambot végpontok között sok átmenet van.

    A kérdés az, hogy melyik végpont felé mozdultunk, hol érdemes lecövekelni stb.

    Vannak dolgok amiket egyszerűen szégyen másra bízni, van amit meg hülyeség nem másra bízni.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #174 üzenetére

    te itten ne bíráskodjál, hanem segíts megoldani, hogy Kolondrum ne érezze három napja egyedül magát :P :P :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #175 üzenetére

    "Kolondrum ne érezze három napja egyedül magát"
    Kertesbe unnya magát? Ott is esik 3 napja? :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • totron

    addikt

    válasz bambano #173 üzenetére

    Örülök, hogy minden ellenállás nélkül egylapra hozhatónak érzed a liftet/motort, meg az ablakmosást. Nem baromság, csak nem mindenki szocializálódott olyan szinten bele a fogyasztóiságba, mint te vagy a többség. Van egyszerűen, amit ciki másra hagyni, de még felesleges is. A motor, motorolaj nyilván nem terem meg a kert végében, sem nem állítod elő a sufniműhelyben. Elfelejtettem hogy hívják ezt a logikai melléérvelést, talán ez a szalmabáb, de nem is ez a fontos itt, hanem hogy nem tudod feldolgozni az eltérő véleményt, látás- és életmódot.
    Kultúra, ország kérdése is ki mit ad ki a keze közül, Angliában nanny-k nevelik a jövő lángosképű nemzedékét, nálunk meg nem szokás az ilyen. A vendégmunkás éra és megannyi egzisztencia sem létezhetne, ha nem lenne kiszervezés, mint olyan vagy nem lenne senkinek büdös ez vagy az a munka. Nem is mindenki ezermester és nem is minden életszakaszban vagy napszakban van ingerenciája arra az embernek, hogy rendbe tegye környezetét, előkészítse életének elemeit. Még csak nem is arról szól ez, hogy ki mekkora úr, mert sokan erre fordítják le.

    Arról szól, hogy vannak, akik tipikusan flame jelleggel reagálnak, lásd: te, nem tudom szándékos-e vagy tényleg ennyire egybe folyik minden nálad. A másik meg népjelenség, szolgáltatást rendel, a mindenre is, ha eltérés, félreértés van, akkor meg megy a rinya, a tortúra, a herce-hurca, udvari fűnyírás szintjén is, azok a legröhejesebbek, megoldhatta volna 2 neuron odébbtuszakolásával a fejben, de nem, mert abban a struktúrában él, abban az össznépi segítő metódusban, hogy a szolgáltatásból élő embertársait segítenie kell, értelmetlenségbe menően is.
    Egyre többen vagyunk egyre több feleslegességet eladni akarva és mindig lesz hívő is, aki megkajálja, hogy neki erre szüksége van. Lássuk ennek a folyamatnak a nyomorát. Kérlek jelezd előre, fejtsd ki akár a közgazdaság síkján, akár a józan paraszt észén, hogy ez meddig fenntartható és mibe mutat.

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #171 üzenetére

    Egyetértek, nincs kertészeti topic. Legalábbis szőlős biztos nincs, azt kerestem.
    Legjobb, hogy van egy rakás szőlőtőkém, nagyon elvadulva. Megnyestem, ahogy logikusnak tűnt, megnéztem előtte youtube-on pár ismertetőt. Baromi hosszúak a fásult tőkék, bár régen ezt a fajta metszést is alkalmazták, nem csak a most divatos kétfelé viszem, abból 4-4 csap stb. Szóval valószínűleg menthetőek.

    A meggy, cseresznye valószínűleg évek óta nem volt permetezve, meg úgy általában semmi. A meggy elég jól bírta, de az eső betett neki, ott rohadt el a fán a 2/3-a sajnos. Amúgy is elrohadt volna 1/3, mert nincs akkora létrám amivel elérném a tetejét, de majd vissza lesz vágva szezonon kívül. A cseresznye az alapból össze volt aszalódva...
    Szóval jó lenne egy gyorstalpaló topic, vagy leírás a tudatlan panellakóknak, akik kertesbe költöztek... Nyilván a Youtube, meg Bálint gazda elég nagy segítség, meg az ukrán Borisz szőlősgazda :D

    Most pont fűnyírók után kutatok, melyik a jó... benzines/akus vagy fűkasza... Alaphangon az is 50e Ft, pénz meg egy fillér se per pillanat. De a rohadék gaz meg nő. De kb. 5 év múlva csak készen lesz a ház, bízok benne.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #177 üzenetére

    hozzád hasonló, gondolkodásban kihívásokkal küzdők kedvéért.
    ezzel kezdted a mondandódat: "ki az a hülye, aki".
    megismétlem az idézetet tőled: KI AZ A HÜLYE.
    ha így kezded, vissza fogok szólni.

    és nem, nem vagyok hülye csak azért, mert beírtál egy gagyi hsz-t. pláne nem vagyok hülye csak azért, mert más topicokban is marhaságot írtál és azt szóvá tettem.

    ha elolvastad volna a hozzászólásaimat, akkor láthattad volna, hogy az a véleményem, hogy azt, hogy kertes vagy panel még egy embernél sem lehet konzekvensen eldönteni, tehát nyilvánvalóan nem lehet két vagy több különböző emberre általánosítást tenni, általánosan igaz állítást tenni. vagyis minden vélemény helyes, ami arról szól, hogy x szerint neki y a megfelelő megoldás. következésképpen azt bírálni, hogy egy másik ember másképp gondolja, helyből tévedés. lehülyézni a másikat olyanért, amelyben a hibát valójában te követted el, meg pláne tévedés.

    Tehát mégegyszer: nekem minden vélemény jó, ami arról szól, hogy valaki mit gondol magáról, és nem tűrök egy véleményt sem, ami ítélkezik másvalakiről, főleg, ha tévesen. Nem, nem hülye az, aki szakemberrel csináltatja meg a munkákat. ugyanez nem mondható el arról, aki erőszakosan akar beleugatni más életébe.

    az, hogy nem szervizelem és takarítom magam az autómat, nem fogyasztóiság. ez egyszerűen annak a tények az elismerése, hogy 2020-ra mindenkinek el kellett volna jutni arra a szintre agyilag, hogy mindkét tevékenység súlyosan környezetszennyező, tehát azt olyan csinálja, aki erre felkészült és akkreditált. nem azért nem cserélek olajat az autómban, mert nem terem az olaj a kertben, a benzin sem terem, benzinkúton mindkét problémát meg lehet elvileg oldani. azért nem cserélem magam az olajat az autóban, mert a fáradtolaj semlegesítése akkreditált technológiát kíván.

    Tehát ha ki vagy akadva, mert egyes helyeken eltüzelnek olyan dolgokat, amiket nem lenne szabad, akkor legyél kiakadva arra, ha kiöntik az olajat és tessék pozitívan értékelni mindenkit, aki meg nem.

    "Arról szól, hogy vannak, akik tipikusan flame jelleggel reagálnak, lásd: te, nem tudom szándékos-e vagy tényleg ennyire egybe folyik minden nálad.": arról van szó, hogy vannak, akik képesek mélyebb szinten is végiggondolni dolgokat (kívülálló vagy, ne érezd magad megszólítva), és minden kérdésre előmászik valahonnan egy hangos csoport, aki meg akarja regulázni a másikat abban a kérdésben. hogy értsd: azt csinálsz, amit akarsz. úgy értékeled a saját életedet és döntéseidet, ahogy akarod. és fogadd el ítéletalkotás nélkül azt, hogy a másik másképp gondolta. ez van benne az összes itteni hsz-emben. ha mást olvastál ki belőle, ülj vissza az iskolapadba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Egon

    nagyúr

    válasz Chabee #160 üzenetére

    Ebből a hosszú ömlengésből annyit szűrnék le, hogy nem szerencsés kézzel választottatok lakást.
    3 szobás panelban laktunk tizensok évig, a tizediken. Szerencsénk volt: nem ázott be. A lift nem a mi lakásunk mellett volt (volt köztünk egy kétszobás), így nulla zajt hallottam onnan. Eláztatni mi áztattuk el az alattunk lakót, a közel 20 év alatt vagy ötször (ebből kettő volt a mi hibánk: a mosógép csöve nem lett beakasztva a kádba; egyszer volt csőtörés, amikor az álfal mögött, ahol a vízóra volt, a flexibilis cső úgy döntött hogy megadja magát, egyszer a mosogató lefolyócsöve engedett el, az ötödik esetre már nem emlékszem), nem mi áztunk el. A szigetelést szerencsére megszavazta a többség, ablakot maguntól cseréltettünk. A tizediken sem volt több 23-24 foknál télen, ami nekünk jó volt (távfűtéses lakás volt, és megfigyeléseim szerint attól (is) függ a hőfok, hogy milyen messze van a hőközpont - legalábbis a korábbi, első emeleti egyszobásban közel volt, és ott 28 fok volt télen, az első emelte dacára (bár az csak négyemeletes házban volt)). Nyáron nagyjából elviselhető volt a hőmérséklet: a nappaliba rakattunk légkondit, a hálót védte valamennyire egy féltető az erkélyen, a harmadik szoba a tömb másik oldalán volt, azt nem érte a délutáni nap, így pár fokkal hűvösebb volt.
    A közvetlen szomszédok nyugdíjasok voltak mind, nem zajongtak. Az alattunk levő néha éjszakáig tévézett, azt annyira nem komáltuk, de a gyerekeket nem zavarta (pont az ő szobájuk alatt csinálta), jó alvókájuk van, így túlélhető volt. Fúrni ritkán fúrtak: anyámék többet szenvedtek a kertesben a második szomszéd kerti zenehallgatási szokásai miatt, mint mi.
    Most a kertesben jelenleg is vágja valaki a füvet benzinessel (vélhetőleg a második szomszédban), piszkosul zavar nyitott ablaknál (kétnaponta nyírja valaki a közelben, vagy éppen flexel, vagy egyéb zajos tevékenységet nyomat).
    Summa summarum: ki kell fogni. Vagy tanyára költözni (ott meg szétlopnak).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • kenwood3

    őstag

    Minden keppen kertes. Soha nem koltoznek lakasba, nem birnam ki, hogy a 4 fal koze legyek zarva, ne legyen 1 kis portam ahova ki tudjak menni , ulni. Kertesbe nottem fel es el sem tudom kepzelni magam lakasban. Ugy volt, hogy eleg jo aron veszek most 1 hazat, de ugy nez ki, hogy nem fog osszejonni, mert mint kiderult tobb rajta a teher, mint amennyi a vetelar lett volna. Az ugyvedem most egyezkedik a vegrehajtoval, hatha...pedig mar a vetelar is letetbe lett rakva a ugyvednel.Pedig jo lett volna, igaz sokat kellett volna ra kolteni, szakmamban komuveskent szinte mindent megcsinaltam volna rajta sajat kezuleg. Amikor a penzem engedte, lassan csinalgattam volna magamnak kiveve viz, villany mert ahhoz dunsztom sincs.De igy is beletelt volna vagy 3evbe, amire bekoltozheto allapotuva valtoztattam volna , mert 1 valag penz kellett volna ra . Raadasul szamomra kivalo helyen van, kint a varos zajatol messze, a termeszet lagy olen, tokeletes lett volna minden.

    Mi az az ekezet dragasag??

  • totron

    addikt

    válasz bambano #179 üzenetére

    Azt mondjuk senki nem mondta, hogy magadra kell venni, hogy neked kell magadra venni, mégis sikerült. :D Ezek mellett, ha személyeskedés nélkül nem megy, az rólad szól. Nem tudom milyen más topikokról beszélsz, de semmi előzmény nincs a közlendőmben vagy ha úgy tetszik: semmi köze nem volt hozzád, nem rád reagáltam. Kicsit nagyon belehúzódtál te ebbe a témába itt. Véleményed lehet, legyen is, de elegánsabb lenne szubjektívként hangoztatni. ÍGY viszont, emiatt, tényleg hülye vagy a szememben. Főleg, hogy ugyanazt sérelmezed beleugatás címszó alatt. Ne projektálj, baby!

    A legtöbb hülyeség ott kezdődik, mikor birka mód szolgáltatást rendel az ember, az agya meg marad satnya. Igen, ezt így gondolom és igen, ez pörgeti a gazdaság felét. Ez pedig nem a szakemberrel való dolgoztatásról szól, a feleslegességről szól. Konkrét határvonalakat belőni nehéz és felesleges is, ha akarod, érted, ha nem nem.
    Úgy tekintem, ha nem haragszol, hogy magaddal vitázol, mert senki nem propagálta a fáradt olaj nem megfelelő lerakását. De írjad a magadét, legyen kiadva.

    Az eltüzeléshez nem szóltam hozzá, nem is vagyok kiakadva, legyen az, akinek a szomszédja teszi. Nem is helyeslem, de azt sem gondolom, hogy ismétlődő falusi tyúkperek torzításán keresztül kellene szemlélni a problémakört, jóllehet, emiatt hozták a rendeletet. Én ezt leszarom, komposztálok ahogy eddig is. Mindenkinek az a húsba vágó, ami körbe veszi és kedvezőtlen a számára. Annyit viszont kérnék, hogy keresztbe-kasul ne aggassuk egymás nyakába az oda nem illőket, mert értelmetlenné válik a párbeszéd. A veszélyes hulladékot egyénileg is el lehet helyezni jól és szolgáltatás keretében is teszik ezt nagyon nem jól. Értem a történeted, de ne nekem írd.

    Ismét projekció: végtelenül lecsupaszítva, kiegyenesített kaszás felállásban rajzolódik ki előtted a téma, vehemens vitakultúrával akarsz felülkerekedni össze-vissza vagdalkozva, merítve a topik egészéből. Tudomásul vettem, hogy ezt és így tolod, de nem tetszik. Téged mi akadályoz meg a vehemencia mentes megnyilvánulásban és az ítéletalkotás elhagyásában? Hol az elvárt mélyebb szint? Nem itt csapkodva fog feloldódni a benned tomboló túlszabályozottság érzése (extrém agresszíven reagálsz).

  • Egon

    nagyúr

    válasz totron #182 üzenetére

    Vicces ennyi marhaságot olvasni.
    1. Te kezdted a "ki az a hülye" felütéssel, ezek után mit vársz?
    2. El kell szomorítsalak: csillió olyan dolog van, amikor a "más munkáját" kell nézned "magad körül". Még otthon is. Ha nagyon polihisztor vagy (apám mindig azt mondogatta: egy ember egy dolgot tud rendesen megcsinálni - aranykezű karosszéria-lakatos volt, mindenki dicsérte a munkáját), akkor mondjuk falazol, vakolsz, tapétázol, burkolsz, esetleg a vizet és a villanyt is megszereled. De gondolom a szekrénysort nem te fogod összeütni, ha mást nem, a tévét, hifit, mikrót,hűtőt, mosó- és mosogatógépet stb. csak megveszed? Most vegyem le a festményeket is a falról (nem, nem Picasso, arra azért nem telik), hogy ne nézzem "más munkáját"? Ha valaki szebben meg tudja csinálni, mint én valaha, akkor nézzem a saját gányolásomat? Vicces hozzáállás, de hát akinek ilyen elvei vannak, szenvedjen csak (meg viselje el, ha esetleg az oda látogató rokonok/barátok kiröhögik a háta mögött... ;] ).
    3. A legtöbb hülyeség ott kezdődik, mikor birka mód szolgáltatást rendel az ember, az agya meg marad satnya. Újabb erős felütés. Tehát mondjuk egy atomfizikus, aki nem szeret otthon barkácsolni, ezért mindent is szakival csináltat, annak nyilván satnya az agya... :C Személy szerint magamat sem érzem "satnya agyúnak", mint IT Security terület vezetője, de te nyilván jobban tudod (meg hát az nem is munka, ha valaki csak a billentyűzetet nyomkodja, hallottam már ezt az érvelést).

    Summa summarum: az ítéletet te alkottad. Én elfogadom, hogy mindent saját kezűleg akarsz gányolni magad körül, akkor a minimum, hogy te is elfogadod, méghozzá a fenti minősítések nélkül: másnak ez nem opció, és nem is szórakoztató.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • totron

    addikt

    válasz Egon #183 üzenetére

    Azt várom, hogy el lehessen beszélgetni a témát. bambanő amit csinál, jóideje, az pszichológust kíván. Minden felé érkező jelet áttranszformál, önigazol, marad a burkában, a nagy vitagép-hírt egóhízlalásra fordítja, de komoly pszichológiai kórkép húzódik a jelenség mögött. Tudom, beleugatás, el kell fogadni, stb. --- vagy nem. Leírom neked is: a kutya nem szólt hozzá. Azt is elismétlem, hogy a feleslegességről írtam, nem a szükségesről. Nyilvánvalóan nem saját kézzel faragott bútorok között faizzóval világítva, tv-t fatávirányítóval üzemeltetve éljük mindennapjaink.
    Azok az esetek késztetnek visításra, mikor valaki várja a magát szakembernek hazudó és hirdető kontárt, stresszel, fizet is érte nem keveset, majd egy igénytelen vagy más szájíz indukálta munka okán kürtöli tele a fél netet, hogy hát ez nem jó. Ami minimális önképzéssel elkerülhető lett volna. Az életszerűségeket értelemszerűen is figyelembe véve. Sok ilyen van, rengeteg ilyen van. Nem tudok együttérezni velük, nem is akarok. De ha akarod napokon át is elbeszélgethetnünk egymás mellett, ha akarod, érted. Nem érzem, hogy marhaság lenne.
    Igen, én pont az a tenyeres-talpas tipus vagyok, aki szerint a billnyomogatás nem munka, megtaláltál.

    El van fogadva, mindvégig vitán felül állt, ami látható is, szerintem, de miből lenne vita, ha ezt beismernéd? Így kell ennek lennie.

  • Lenry

    félisten

    válasz Kalandor #109 üzenetére

    öcsémék háza majdnem pont olyan, mint a második kép.
    gondolom szerettek volna olyat, ami nagyobb telekre épült, csak ez is két rendesen felszerelt új S Merci ára volt...

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Egon

    nagyúr

    válasz totron #184 üzenetére

    Azok az esetek késztetnek visításra, mikor valaki várja a magát szakembernek hazudó és hirdető kontárt, stresszel, fizet is érte nem keveset, majd egy igénytelen vagy más szájíz indukálta munka okán kürtöli tele a fél netet, hogy hát ez nem jó.

    Most erre mit mondjak? Máris másképp hangzik, mint a "ki az a hülye" kezdetű soraid. Viszont azt gondolom, kellő odafigyeléssel elkerülhetők az ilyen szituációk (nekem is volt már "szerencsém" kontárral összeakadni: azóta általában nem fogadom el akárki ajánlását: látni a akarom az illető által végzett, referenciaként szolgáló munkát: ha tetszik, hívom, ha nem tetszik, keresek mást). Azt gondolom, hogy nem kizárólag kontárok dolgoznak az építőiparban, és bár sok esetben kihívás, azért lehet találni jó szakembereket, akár megfizethető áron is (bár ez egy újabb kihívás).

    Ami minimális önképzéssel elkerülhető lett volna. Az életszerűségeket értelemszerűen is figyelembe véve.

    Vagy nem. Ezen munkák többségéhez kell némi kézügyesség, az vagy megvan, vagy nincs. Nyilván lehet valamennyit fejlődni gyakorlással, de nem biztos hogy mindenki hajlandó mondjuk elcseszni 1-2 szoba tapétázását, mire belejönne. És ez tök életszerű.
    Nyilván vannak szélsőségek, amelyek tényleg kiverhetik a biztosítékot (pl. ha valaki egy villanykörét se tud/hajlandó kicserélni), de ezt azért ritka szerintem. A magam részéről némi villanyszerelés azért belefér, a gyengeáramú hálózatot is összeraktam itthon annak ellenére, hogy igazából nem nagyon értek hozzá, de pl. burkolni, tapétázni biztos nem fogok (és még jó pár más melót sem).
    Visszaolvasva, látom a kertész volt az egyik kardinális pont, ami kiverte a biztosítékot pár embernél. Egy évig nyírtam a füvet, de nem volt szórakoztató: nyűgnek éltem meg. Fentebb nem írtam, ezért félreérthető volt: havi 15K-t fizetek a kertésznek. Ezért eljön hetente lenyírni a füvet, évente kétszer megmetszi a bokrokat (kb. 30 méternyi fagyal sövényem van, aki nyírt már ilyet, tudja mekkora szívás). A múltkor kértem hogy gyomirtózza le a gyermekláncfűt, ami nagyon kijött a kert egyik részén. 3K-t kért érte, azt hittem rosszul hallok. 3K-ból kis túlzással a boltig nem jutottam volna el mindent beleszámolva, hogy megvegyem a szert (idő, benzin, stb.). Szóval lehet így is.

    Igen, én pont az a tenyeres-talpas tipus vagyok, aki szerint a billnyomogatás nem munka, megtaláltál.

    Végülis sokféleképpen lehet definiálni a munkát. Szerintem ami GDP-t termel, az munka - ha nem akarod, nem érted.
    Végszóként annyit mondanék, hogy az alap kérdés vonatkozásában sokféle szempont létezik, amelyek jelentős része akár még objektíve is elfogadható (nem is beszélve a szubjektív szempontokról, amelyek sok esetben szintén tolerálhatók), nincs objektív "igazság" a kérdésben, és mivel láthatólag fikarcnyit sem közelednek az álláspontok, valamint kb. minden le lett írva a témában, a magam részéről itt fejezném abba.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Lenry

    félisten

    válasz totron #184 üzenetére

    aki szerint a billnyomogatás nem munka

    hanem?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • totron

    addikt

    válasz Egon #186 üzenetére

    A referencia kell, de mi van azzal, ha meló közben eltűnik? Sok megrendeléssel zsonglőrködnek, te meg könyörgőre fogod, mert nem bírod már a felfordulást és legtöbbször felár a vége. Nem kizárólag ők dolgoznak, de lásd ezt a kérdésem és lásd a várólisták hosszúságát is. Ezekből lehet válogatni.

    A totál antitálentumok nyilván kiesnek a szórásból, de rendszerint nem is ők nyivákolnak, ha megfigyeled! Azok teszik, akik jobban tudják vagy tudhatták volna jobban is (szerintük vagy ténylegesen akár) de mégsem azt választja, mert ha szolgáltatást rendelsz magad alá, az felemel, kinyalódik a segg, emelkedik az egó. Ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt az egó elvárja vagy a munkadíj tükrében elvárható lenne, kész is a balhé, sokszor jogosan. Mégsem akarta megspórolni magának.

    Kis presszió, ráutaltság nem árt, a tapétázásról ugyanezt gondoltam - meg lehetett lépni, jó is lett. A mérlegelés a lényeg: ami nem a te világod, arra tudsz-e érdemi embert találni, a többit leírtad.

    A kert- és vegyszer témához túl bio és túl paraszt vagyok, de tudomásul veszem, hogy léteznek hivatásos kertészek. Ha meg tudtok egyezni és nem érzed idegennek a keze munkáját, akkor király. Mondjuk a vegyszer így sem király, mindegy.

    A tenyeres-talpas irónia volt. De annyi azért igaz, hogy túl sokáig történt túl sok minden a képernyő virtualitásában. Be lehet sokallni belőle.

  • Kolondrum

    félisten

    válasz Vladi #171 üzenetére

    Ja ez ennyire nem mozgat. :))

    Bele bele olvasva: Senki sem hülye. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Kolondrum

    félisten

    válasz Lenry #187 üzenetére

    Én azt látom, hogy valaki szerint az nem munka, de az sem ha valamit maga csinál a két kezével. Embere válogatja ki mit gondol.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Kolondrum #191 üzenetére

    Az átkosban az emberek megtanulták utálni a munkát.

    namármost:
    A, megszreted de akkor ufónak néznek
    B, nem nevezed annak és akkor máhogy hangzik. Én itthon nem dolgozom sose. Én itthon projekteket valósítok meg. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Donki Hóte

    veterán

    Hallottátok, felfüggesztették a kerti nyesedék és avar égetésére vonatkozó tilalmat :F

    Ilyenkor újra bízni kezdek benne, hogy a józan ész végülis felülkerekedik a bürokratákon :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • 8th

    addikt

    válasz Donki Hóte #194 üzenetére

    Nagyon helyes. Nekem minimum két év kell, hogy összegyűljön annyi zöld hulladék, hogy égessek egyet. Ecetfa ujjnyi szára, orgonáról levágott elöregedett gallyak stb. 100%-ban levelek nélkül csak fás szár és gally. Amíg más tornacipővel meg bontott nyílászárók festett lakkozott faanyagával fűti át a telet nehogy már beleugasson bárki is, hogy én egy óra alatt elpirózom ezt.

  • veze

    őstag

    válasz 8th #195 üzenetére

    Nem égetni kell hanem komposztálni, Na de...a tornacipőket meg kinai papucsokat nem lehet komposztálni, szóval ott teljesen jogos az égetés :DDD

  • 8th

    addikt

    válasz veze #196 üzenetére

    Oké. Komposztáld el nekem lécci a 5+ cm átmérőjű orgona bokor ágát vagy a dupla akkora szárát. Olyan keményfa mint az akác.

    [ Szerkesztve ]

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz 8th #197 üzenetére

    Ág ≤ 3 cm ágdaráló → komposztálás/mélymulcs/talajtakarás
    Ág ≥ 3 cm → fűrész → tűzifa/grillezés

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz 8th #199 üzenetére

    Vagy úgy alakítod ki a kertet (gyep+tuja), hogy ne kelljen ágdaráló vagy veszel vagy persze tüzelhetsz illegálban.

Új hozzászólás Aktív témák