Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheLázs

    csendes tag

    Áhh, jó kis nyári munka!

    Én is 16 évesen kezdtem el a kis modellezőboltban Siófokon, amiről anno. meg is írtam a tapasztalataimat. Érdekes volt látni az egyszerű gépek fejlődését, és persze az is benne volt a pakliban, hogy a legérdekesebb archetípusaival találkozzak az emberi gyarlóságnak. Volt tolvaj, belső tolvaj, "pesti köcsög" és persze rengeteg olyan ember, aki normálisan viselkedett, így rengeteg értékes és értelmes emberrel is lehetett találkozni.

    A főnökkel aztán országos cimborák lettünk, 5 nyarat húztam le nála, majd elmentem a Sió légyárba. Nem részletezem az ottani tapasztalatokat, talán csak annyit érdemes megjegyezni, hogy könnyebben voltam ott játéka mindenféle "szélnek".

    Persze a gyáras bulit félbehagytam, és szezon közepén visszamentem, ami ott és akkor neki is jól jött, és még idén is az MTA-laboratóriumban végzett szakmai gyakorlatom mellett is egy-két napot viszek majd nála.

    Többet számít az emberi tényező mindennél. Bármilyen rossz, vagy jó lehet egy munkakörnyezet, ha az emberi selejt vesz körbe, egy idő után menekülőre kell fogni, az ösztön diktálja.

    Találj valami izgalmasat. Ne félj magad kipróbálni. Volt olyan haverom is, akivel egy helyen voltunk, de párszor ott akarta hagyni, és ahányszor próbálkozott, a másik helyen mindig valahogy átverték, lehúzták pénzzel, stb. Szóval lehet, hogy néha jobb a biztonság.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Új hozzászólás Aktív témák