Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dr. 444Hertz #11 üzenetére

    "De a szenzort én sem értem. Ugyanazt raktak bele, mint ami az XA-ban van."

    Sőt, már a Mi 4C-ben is ez a szenzor volt, ami 2015-ös modell. Nekem tényleg semmi bajom nem lenne a G6-tal (a kijelzőt leszámítva), ha nem 200k feletti árral nyitna, mint a többi, frissebb hardvert felvonultató mobil, hanem mondjuk nem lenne érdemben drágább a OnePlus 3T-nél (valamekkora felárat elfogadok a hazai szerviz miatt).

    Én az LG G4-emet is 130k pénzért vettem nem sokkal a megjelenés után, igaz szolgáltatótól. Szerintem az sem ért ennél többet (nem volt ujjlenyomat olvasó vagy gyárilag Qi töltés, pedig akkor már a kortársaknál teljesen alap volt ez, na meg mégis S808-at kapott S810 helyett), pedig vastagon egy százassal magasabban nyitott hivatalos áron.

    Az a baj, hogy sokan fikázzák a Samsungot, mert "túláraz", de ők legalább tényleg minden lényeges fejlesztést belezsúfolnak, nem 1-2 éves hardvert raknak egy flagshipbe. Az más kérdés, hogy én is idegenkedem a Samsungtól (volt már több is).

    Itt most dióhéjban:

    - Tavalyi az SoC
    - Két éves a kamera szenzor
    - EU modellben nincs Qi töltés
    - EU modellben nincs Hi-Fi DAC

    Én ezek mellett a 220-230k körüli nyitóárat jobban érzem túlárazásnak, mint mondjuk egy Samsung esetén. Mert persze simán lehet, hogy a G6 így is mindenre elég lesz, amire egy flagshipet szánnak, de akkor is. Velem tavalyi meg tavalyelőtti hardvert akarnak megfizettetni, meg olyat, ami benne sincs a mobilban, csak más piacokon.

Új hozzászólás Aktív témák