Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #79335424 #16 üzenetére

    A carrierIQ pont egy a modemben levő cucc volt, ami a tudtunk nélkül küldött mindenféle információt, illetve még sok funkciója volt.

    A G szolgáltatások meg tiltva vannak továbbra is, egyelőre semmi nem változott.

  • Maegoss

    tag

    válasz #79335424 #16 üzenetére

    Tudomásom szerint a kínai kormány és a Google közötti ellentét akkor alakult ki, amikor a Google nem volt hajlandó kiadni a kínai kormány által kért adatokat egyes kínai magánszemélyekről. Ha jól emlékszem ezután a kínaiak saját kezűleg szerezték meg az információt (feltörték a Google szervereit). Erre a Google megsértődött és kivonult Kínából, a kínaiak pedig válaszul elkezdték blokkolni a Google szolgáltatásait (Google search, Gmail, Youtube, stb.). Ha jól emlékszem a Google arra hivatkozott, hogy a kínai kormány egyes kormányellenes (és nem mellesleg demokrácia párti) aktivistákról kért információt, amit a Google nem akart kiadni. Én ezt speciel eléggé kétszínű dolognak tartom, mivel az USA-ban a Google simán kiadja bárkinek az adatait ha az USA kormánya kéri, főleg ha az érintett személyek meg akarják dönteni az USA kormányát és más államrendszert (pl.: kommunizmus) szeretnének kialakítani. De persze ugyanez Kínában etikátlan.

    Szóval a lényeg az, hogy az elmúlt jónéhány évben az összes hivatalosan kínai piacra szánt androidos mobiltelenból kigyomlálták a Google összes szolgáltatását és ez a nagy nemzetközi cégek (pl.: Samsung, Sony, HTC, stb.) termékeire is vonatkozik. Ráadásul az sem segít, ha a felhasználó kézzel felinstallálja a Google szolgáltatásokat, ugyanis hiába más országhoz van rendelve a Google accountod, a szemét Google figyeli, hogy melyik országból jön az IP címed és kínai IP cím esetén csak kínaiak által fejlesztett alkalmazásokat mutatja. Érdemes megjegyezni, hogy a főbb riválisokat (Apple és Microsoft) nem érdekli a tartózkodási helyed, kizárólag az accountodban megadott ország alapján döntik el, hogy melyik alkalmazásboltot látod.

    Ezzel a negatív hozzáállásával a Google voltaképpen egész Kínát bünteti a kínai kormány vélt vagy valós hülyeségei miatt, esélyt sem adva a kínaiaknak, hogy legálisan jussanak hozzá az alkalmazásokhoz. Tény, hogy Kínában nagy probléma a szoftverkalózkodás, ami ellen a kínai kormány szinte semmit sem tesz (mondjuk még mindig jobb, mint USA-ban ahol kb. a gyilkosok szintjén vannak a szoftverkalózok), de amíg nincs meg Kínában a legális alternatíva az alkalmazások megvásárlására, addig nem lehet a kínaiak szemére vetni, hogy kalózkodnak.

Új hozzászólás Aktív témák