Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kumite

    aktív tag

    válasz moonman #154 üzenetére

    Képek: gondolom van egy általános encode(byte[]) decode(byte[]) függvényük, ami visszaadja a megfelelő dolgokat, tehát a szöveg melletti képeket elég bájtonként egymás mögé írni. Pl egy böngészőnek tudnia kell, hogy a kijelölt szöveg, kép, link stb hogy nézett ki eredetileg, megjelenítés előtt, azt kell továbbadnia, a fogadó oldalnak meg feldolgoznia. Ehhez meg egy egységes jelölő rendszer kell, ami akár lehet egy HTML szerű dolog, vagy egy saját XML formátum is.
    Formázás: metaadatok másolása is és az új helyre bemásoláskor mappelése: <br/> helyett [CR][LF].
    Szintén szöveg + metaadat.
    Biztonság nem tudom mennyire komoly kérdés a copy/paste-nél, de ha a böngésző enged olyan javascriptet, ami a vágólapomat kiolvassa, akkor nem hiszem, hogy komoly erőfeszítések kellenének.
    Ha meg kellenek is komoly erőfeszítések, ők már ki- és megtaláltak minden buktatót a témával kapcsolatban, csak egy másik környezetre át kell ültetni a dolgot.

    Én nem azt mondtam, hogy 3 sor az egész és azt sem, hogy egy hobbiprogramozónak egy hétvége alatt megvan egy ivós partit is beiktatva, hanem nagyságrendileg és api szintjén képzelek el ekkora nagyságrendet.
    De azt valahogy soknak tartom, hogy hónapokat, éveket kelljen várni ezért, 5-10 kódernek, akik akár a Windows megfelelő részéért is felelnek.

Új hozzászólás Aktív témák