Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KRSoos

    csendes tag

    Csak engem aggaszt ez az ''új (kb 2008-as) mechanikus innováció'' a mobilos piacon?

    Nekem több problémám is van:
    - a mechanikus, forgó-mozgó elemeknél mindig nagyobb a valószínűség a meghibásodásra,
    - elveszik az IP68 minősítés,
    - a fotózás már nem csak a kamera szoftverének, hanem a hardver gyorsaságának (értsd: lassúságának) is a függvénye,
    - poén, de a kamera használata közben ugyanúgy ott lesz egy hatalmas káva, ami miatt sokan sokáig sírtak.

    A mobileszközöknek alapvetően - szerintem - a hordozhatóságból adódó problémákra nézve strapabírónak, ellenállónak kellene lennie. A vízállóság pont ezt biztosította, míg a mozgó alkatrészek éppen ellenkezőleg.

    Ezentúl ez nem egy hatalmas innováció, kb pont az innováció hiánya. Ehhez a technológia már meg volt 2014-ben, de 2008-ban is, még sem sírt senki ezért (ergo nem volt igény erre), most meg sokan messiásként tekintenek a forgó kamerára.

    Kíváncsi leszek mi fog kisülni ebből.

    ''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

  • KRSoos

    csendes tag

    válasz K0vasz #50 üzenetére

    öhm, volt már olyanvalaki, aki azért volt kénytelen lecserélni anno a kagylótelefonját/szétcsúsztatható telefonját/stb., mert elfáradt a mechanika?

    Igen, volt, többek között én. De ezenfelül, mobilos boltban dolgoztam anno, szervízt is üzemeltettünk és a legtöbb szétcsúsztatható telefonnak vajon mi volt a leggyakoribb hibája... ?

    az a "káva" csak akkor van ott, amikor használod a szelfikamerát.


    Igen, kb pont ez írtam én is.

    ''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

Új hozzászólás Aktív témák