Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Schuler888

    senior tag

    válasz joey04 #36 üzenetére

    +1! En is az elmult honapban szereztem be egy milcet kitobival + zoom obival mert komolyabban a fenykepezes fele akarok kacsintgatni, es nagyon erzem a ketto kozti szakadekot, a mobilfitozas a sokkal szerenyebb hardverbol profi szoftveres + AI tamogatassal olyat hoz ki, amit out of box milccel lehetetlen, ahol viszont adottak a sokkal nagyobbszabasubb lehetosegek, ha ezt ötvöznek a telefonok AI es HDR funkciojaval.. en mar boldog lennek

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • madgie

    titán

    válasz joey04 #36 üzenetére

    Ha 26 MP MILC-eket néztél, azok a Fujik, ott meg az X-T4 pont tud olyan rázkódásmentes videót kézből sétálva, mint az okostelefonok... ja, meg out-of-cam HDR-t is ;)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz joey04 #36 üzenetére

    Mért lenne felesleges? Jól megmutatja mennyire semmit nem érő szám a 108mp vagy akár a 27mp képminőség szempontjából.

    Csak egyet ragadok ki:
    "Videóknál egy milliós váz + objektív sem fog olyan rázkódásmentes videót adni egy nyaraláson felvett sétálós felvétel esetében, mint egy csúcs kamerás mobil."

    Nem kell milliós váz + objektív. Stabilizált kell. Nálam ezt az obik biztosítják. Régi vázakba pl az én 8éves D600amban ja nincs SWs stabi nincs. Ha annyira rázkódik ráengedek egy google photos stabilizálást. Tudod mit csinálok mobilon? Uez.
    Az utómunka annyival több, hogy nem mászik fel auto D600ról kép photosra.
    Az új vázak meg persze tudnak minden SW ficsőrt. btw D600 tök más okból nem jó videora. 8éves még egy más kor szülöttje.

    Másik oldalról de tök más okból meg igazad van. Hiába ad alapból sokkal jobb képet egy D600/D780 az igazi brutál difi akkor jön el amikor a képeket is betöltöd pl lightroomba. Egyik esetben lehet huzigálni a csúszkákat brutált vágni... másik esetben nem.

    Sztem tök más az ok ami miatt mobil jobb. Ha jövőre tényleg lesz ilyen 1" szenzoros 1.4es főkamerás mobil kifort periszóp zúmmal és a 4K60 nem 30mbpsel rögzül (és van GMS) én is fogok venni egyet. Nem mert jobb hanem mert mindig a zsebemben van. Lehet a D600+70-200...at el is eladom... Évi 100jó kép ha készül vele. Hiába sokkal jobb két gyerek mellett a cipelése veszett nehéz.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák