Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Dare2Live #27 üzenetére

    Dehogynem ér, és továbbra is teljesen felesleges profi gépekhez hasonlítani a telefon kameráját. Teljesen más irányba mennek a fejlesztések és más irányba is kell, hogy menjenek. Más a felhasználási mód is. Más is kell, hogy legyen. Ott van pl a hdr, az éjszakai fényképezés, a videó stabilizálás, vagy ezer másik példa. Azok a profi gépek sem tudnak olyan HDR-t kiköpni magukból, mint egy jobb telefon. Utómunkával persze milliószor jobb HDR képet adnak, de itt jön ki a más felhasználási mód. Éjszakai fotónál szintén ez a helyzet a telefonok (akár automatikusan bekapcsoló) éjszakai módja jobb képet ad. Persze egy milc vagy dslr állítgatások után, netán állványon porig alázzák ezeket a képeket, de ez teljesen más felhasználási mód. Videóknál egy milliós váz + objektív sem fog olyan rázkódásmentes videót adni egy nyaraláson felvett sétálós felvétel esetében, mint egy csúcs kamerás mobil. Különböző kiegészítők megvásárlása után természetesen sokkal jobb lesz ezen a téren is, plusz a minőség is ezerszer jobb lesz, de ez megint más téma. A nagy mp számnak pedig bemutatták az értelmét. Nem azért van, hogy 100+ megapixeles készíts vele. Én pont a mobilkamerák minőségét szeretném magam mögött hagyni, ezért az elmúlt pár hónapban kb 1000 órát öltem bele, hogy megismerjem a milcek, dslr-ek piacát, az objektíveket, valamint felfrissítettem az elméleti (alap) tudást és milliónyi tesztet néztem meg. Tisztán látszik, hogy a sok kamerás felépítés, a szoftverek fejlesztése, a nagy mp szám adta lehetőségek tették lehetővé azt, hogy az egyszeri user még jobb képeket is tud lőni egy telefonnal, mint egy profi géppel, legyen az akár sokmilliós felszerelés. Ez nem változtat azon, hogy hozzáértéssel, ráfordított idővel, utómunkával ezerszer jobb képeket, videókat lehet csinálni egy profi felszereléssel. De az ilyen beböfögéseknek, hogy "Kukázom is a gagyi 24MP-es milcet..." semmi értelme, mert milcen úgymond natívan használod azt a 24 megapixelt, itt meg nem. Én is 26 mp-es milcet néztem ki, de ettől még pontosan tudom, hogy pl a 108 mp-es telefonok milyen hasznosak a mobilfotózás fejlődésében, persze csak ha jól használják fel. És persze tudom azt is, hogy egy 2X mp-es milc jobb képeket fog lőni, ha foglalkozik vele az ember.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák