Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz Glenda #9 üzenetére

    Miert nem hasznalsz 64 bitest?
    Akkor mukodne a Netflix. Ahogy masik is irtak Spotify is van. Google Drive-nak Insyncet hasznalok mar jo ideje. Mukodik.

    Szemely szerint operacios rendszert SOHA nem frissitek. Sem linuxot, sem Windowst. Tul rizikos. Ubit feltenni kb 5 perc.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz JoolsNOS #37 üzenetére

    "(#34) hanischz: ez ilyen xp beidegződés lehet. Anno én sem frissítettem, mert nem volt eredeti. Kb 3 havonta újraraktam a legfrissebb relese-el."

    Nem, ez kozel 30 ev IT-s tapasztalat. Linux eseten turni kell a beallitasokat, vajon melyek okozhatnak inkompatibilitast frissites utan (marmint az operacios rendszert nagyobb verziora). Nem egyszeru. (Szerver az mas tema.) Windows eseten meg kulonosen ajanlott ujrarakni a gepet vanilia Windows-al es nem bohockodni a gyarto altal adott szemettel teli image-el (es azt frissiteni pl Win 8.1-rol Win10-re). Volt hogy a gyarto altal adott driver (ami a vanilia Windowsban nincs is.. ez a Lenovo HDD gyorsito vacka volt) okozott adatvesztest mert osszeveszett egy masik gyarto driverevel. Haromszor tunt el a merevlemezem tartalma mire rajottem mi a gaz.

    A Windows frissitesi rendszeret nem tartom megbizhatonak most sem es korabban sem. Egy Windows minel "oregebb" annal inkabb hajlamos a belassulasra illetve a javitasok (patch-ek) neha tonkretesznek vagy elallitanak valamit. Legutobb az asszony fajl tarsitasait barmolta el es hivott telefonon hogy nem tudja a kepeket megjeleniteni. De volt hogy olyan drivert telepitett fel ami bizonyos ido utan csontrafagyasztotta a gepet.

    Nem ertem miert lenne jo egy ilyen bizonytalan allapotrol frissiteni masik Windowsra... akkor mar inkabb a legfrissebb telepitot letoltom az MS honlapjarol (amiota lehet persze, mert korabban tuzzel vassal tiltakoztak) es a megfelelo drivereket felteszem. Akkor lesz egy friss, szuz allapot amit akar le is lehet backupolni.

    Termeszetesen akik kevesbe ertenek hozza azoknak megoldas lehet a frissites...

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Glenda #87 üzenetére

    Ezzel egyetertek, 2GB-ra nem kell 64 bit. De mondjuk zswap tomoritest engedelyezheted, nekem csodat mulvet a 750MB-os tartalek laptopon.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák