Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    válasz efi99 #62 üzenetére

    Én kérdeztem előbb, hogy milyen jogon rögzít bárki rólam felvételt, az én beleegyezésem nélkül. ;)

    Válaszolva a kérdésedre, nem objektív oka van, hanem erősen szubjektív.
    Egyszerűen nem szeretném, hogy hozzám kötődő bármit (videót, fotót, hangot, bármit) a tudomásom nélkül rögzítsenek. Annyit kell(ene) tennie ilyenkor a másik félnek, hogy előzetesen tájékoztat a rögzítésről.
    Innen kezdve el tudom dönteni, hogy ér-e számomra annyit a kommunikáció vele, hogy személyes adataimat rögzítse.
    Miért nem teszik meg ezt az előzetes tájékoztatást? Félnek valamitől? Tudják, hogy nem tehetnék meg? Vagy milyen oka lehet még?

    Ráadásul tovább bonyolítja a helyzetet, hogy miután felveszi a telefonnal a videót, beszélgetést, sok esetben a készülék azzal a menettel tolja fel a felhőbe a felvételt. Ott meg ki tudja, mi történik vele, de törlésre nem biztos, hogy kerül, hiába gondolja azt a rögzítő fél.

    Szóval ez szubjektív nálam, egyszerűen nem értem, miért rögzít bárki mindent, egyszerűen kíváncsi vagyok.

    Volt itt lentebb, hogy jegyzetelés helyett. Ezt el tudom fogadni, de csak úgy, ha mondjuk beszélgetés közben felteszi a kérdést, hogy mehet-e a rögzítés erről a pár mondatról? Én biztosan nem ellenkeznék.

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Új hozzászólás Aktív témák