Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz fordfairlane #197 üzenetére

    Persze :)
    1) felütsz x darab tojást egy tálkában, villával összekevered (rántotta alap ugye)
    2) serpenyőbe teszel zsírt / vajat / olajat, amelyik szimpatikus (én ha csak rántottát csinálok 2 evőkanál zsír belemegy, így hogy a húsból is fog kisülni lehet elég kevesebb)
    3) alacsony - közepes lángon felhevíted, majd beleöntöd a kívánt mennyiségű darálthúst
    4) kevergeted addig amíg a darált hús teljesen ki nem fehéredik (darált húsból marhát se szabad "félig átsütni), inkább menj biztosra és picit süsd túl, tojással úgyse lesz száraz
    5) Ha ez kész van, öntsd hozzá az tojás masszát, és kevergetés mellett (csak annyi a lényeg, hogy ne ragadjon le és mindig a folyós rész kerüljön alulra) süsd addig amíg jónak nem látod (ha biztosra akarsz menni, akkor amíg nem lesz száraz, mint szállodákban)

    Ennyi :) Nyilván tojást lehet sózni, borsozni, akármivel fűszerezni, de ez opcionális. Tehetsz bele hagymát is, ez már mehet a hús mellé is, vagy paprikát is, azt én szeretem ha ropogós marad, szóval azt már csak a tojással együtt tenném hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák