Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Cifu #48 üzenetére

    Valamennyire felültessen tisztában vagyok a történelmükkel és hogy hogyan alakult ki ez a berendezkedés és szemlélet ugye elég sok köze van ennek a nagymértékű bevándorlásra alapuló gazdaságnak a 2 VH végéig. És egészen addig nincs semmi baj ezzel a szemlélettel, amíg működik, de már rég nem működik. Ha szegény vagy szegény maradsz és nagyon nehéz ebből kitörni.
    Nagyjából leragadtak a 60-as évek szintjén ezzel és nem történt meg az a váltás, ami a világ többi nyugati országában a szociális társadalom felé való eltolódáshoz vezetett.
    A hidegháború propagandája miatt minden szociális irányba való tolódás az ördögtől valónak tituláltak, és gyakorlatilag megakadályozták a jóléti társadalom kialakulását(persze a 70-es évek bonyolult volt így összetett az ok), így maradt a jelenlegi abszolút kizsákmányoló kapitalizmus, ahol az emberek csak az egyéni érdeküket nézik és a társadalomé nem érdekli őket. Ez már most láthatóan nem fenntartható 20-30évnél tovább, mert olyan mértékű szegénység lesz a következménye, amilyet csak distópiákban látunk.

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #48 üzenetére

    & (#50) vicze1
    Ez a mentalitás az első bevándorlókig nyúlik vissza, és az a fő oka, hogy a nagyrészt szegény, protestáns bevándorlók majdnem 150 évig maguk igazgatták a településeiket, gyarmataikat.
    Maguk (a férfiak) választották demokratikusan a tiszteletest, a helyi bírót, a polgármestert, a sheriffet. Ez a legtöbb helyen még ma is így megy az USA-ban, a két évente tartott választások alkalmával tucatnyi (helyi, állami és szövetségi) tisztség jelöltjeire szavaznak, és az (állami) népszavazási kérdéseket is ilyenkor döntik el.

    Csak mindez egy olyan 1600-1700-as évekbeli társadalmi berendezkedésben gyökerezik, ahol mindenki egyenlő pályákkal, egyenlő esélyekkel indult, és majdnem egyformán szegény volt, a munkalehetőségek is nagyon hasonlóak voltak, valamint kb. ingyen lehetett tulajdonhoz jutni, ha hajlandó voltál dolgozni egy közösség prosperitásáért.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák