Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bacus #161 üzenetére

    Ja, és mi jön a kert után, a hálószoba, mert javulnak a kamerák és bizonyos szögből belátni? Nem, krvára nem jó ötlet a szabadságjogok nyirbálása irányába elindulni.

    Az autós teljesen más sztori, ott azt videózod, amit a saját szemeddel amúgy is látsz. Tudtommal nem szoktál 20-30m magasságban repkedni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bacus #164 üzenetére

    Nagyon nem értek egyet...

    A nagy büdös helyzet ugyanis az, hogy a társadalmi prüdantéria pont nem így működik.

    Csisztut a vidója miatt komolyan meghurcolták, pont elég volt neki az a pár hónap.

    Tudok olyan ügyről, amikor egy fiatal lány helyi karrierjét szó szerint egy standöltözői kukkoló videó törte ketté. Semmit sem csinált, csak átöltözött, de a helyi közvélemény szerint "meztelen felvételek" terjengenek róla.

    A naturista helyeken nem ritka a drónprobléma, és a naturistákat nem az zavarja, hogy meztelenül látják őket, hanem az, hogy ezek a felvételek nyilvánosságra kerülve az idióta erkölcsök miatt komoly károkat tudnak okozni.

    Ismerek tanárnőt, akit kirúgtak amiatt, mert szimplán csak kiderült, hogy otthon meztelenül napozik a családjával. Egy ismerős ügyvédjelöltnek anno ugyanezért durva megaláztatásokon kellett átmennie a principálisa előtt.

    Minden évben kerül elém pár ilyen ügy, és ez nyilván csak a jéghegy csúcsának egy szilánkja.

    És a helyes megoldás nyilván az, hogy az intim szféránkat kell még tovább korlátoznunk, bezárni magunkat, mert a drónoknak repülniük kell!

    A technikai fejlődést persze nem lehet visszafogni, de az emberi méltóság, a magánszféra védelmét ennek nem szabad alávetni. Szerintem.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • brd

    nagyúr

    válasz bacus #164 üzenetére

    A normális emberek szemszögéből és felfogásával szemléled a dolgot, holott ez a szabályzás pont nem miattuk szükséges (a politikai vonatkozását most hagyjuk, az csak a tartalomra van hatással, maga a szabályzás megléte EU elvárás). Egy normális ember legfeljebb saját célra (vagy mások beleegyezésével) nézelődik, az is zavaró lehet, de azzal nem tudsz mit csinálni, mert ha nagyon akar, messzebbről, jobb kamerával csinálja ugyanazt és nem is fogsz tudni róla. Viszont nem fogja közzétenni. Ezek ellen húzd be a függönyt/öltözz fel.

    bólintottam, hogy ő is ugyan úgy csinálja..., aztán mentünk tovább.

    Te és a normális emberek mentek tovább. A sok idióta meg csámcsogott rajta. Ha jól emlékszem, a sok barom miatt elég kellemetlen volt neki néhány hónapig, holott semmi olyan nem látszódik amit egy egészséges szexualitású ember ne végezne egy másik hasonlóval. No' ezek miatt kell ezt szabályozni és ezek miatt kell a rendszámokat/arcokat kikockázni. Én sem örülök ennek, mert így nyilvános helyen nem jelenhet meg emiatt még egy egyértelműen hibás elkövető sem beazonosíthatóan, de inkább ez legyen, minthogy a sok állat miatt a normális emberek élete még kényelmetlenebb legyen. Én sem szeretnék pl. autóval felismerhető rendszámmal egy olyan felvételen szerepelni egy olyan manőver közben, ami néhány majom szerint véleményesen szabálytalan/veszélyes, holott egyébként teljesen szabályos, vagy veszélytelen (=rosszul gondolja), mert emiatt pl. az autón megjelenhetnek kulcshegynyomok egy nyilvános parkolóban (pedig akár nem is saját autó volt).

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz bacus #168 üzenetére

    Azért mertem mondani, hogy nyirbáljunk, mert engem is korlátoznak, aki normális vagyok...

    Miben korlátoznak, mire gondolsz? (Már a drónozáson kívül. Ezzel a szabályzással én sem értek egyet, mert igen, szerintem is, mint pl. a közlekedésben, itt is azokat kellene inkább büntetni, aki kárt is okoz/nem tud vezetni (de azt hitte, tud), - őket viszont súlyosabban -, nem mindenkit, de ez egy másik szál. - Igen, az már büntetés, hogy külön költsége lesz egy egyébként körültekintő drónhasználónak.)

    Ha ennyi politika nem fér bele, akkor kérem a moderátort, hogy csak az alábbi tartalmat távolítsa el, ne az egész hozzászólást!

    Én amúgy sem értem, egy magyar, hatalmon lévő párt politikusai/oligarcháik/maffia tagok miért félnének bármitől is, amelynek csak országon belül lesz (lenne) érezhető hatása. Gyakorlatilag diktatúra van, a törvényeket ők hozzák; azok, aki rájuk szavaznak, nem ilyen okok miatt fognak másra szavazni, a propagandával pont eléggé megtévesztik őket.
    A harckocsival valószínűleg nem az a baj, hogy van (bár nem tudom, lehet-e bárkinek harci járműve egyébként), hanem hogy miből van, mert azért azt minden gondolkodó ember tudja, hogy egy ilyen figurának saját erőből sosem lenne erre lehetősége (ha csak nem nyer a Lottón, vagy hasonló szerencse nem történik vele - bár a jelenlegi helyzethez sok Lottón kellett volna nyernie...).

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz bacus #170 üzenetére

    Ebben hasonlóan gondolkozunk (írtam is, nagyjából ugyanezt: a valódi elkövetőt kellene elkapni). A kés egyébként be van tiltva: nem sétálhatsz egy tetszőleges késsel (szerintük olyannal, amivel lehet súlyos sérülést okozni) az utcán. Más kérdés, hogy az is jobbára feleslegesen, mert még egy átlagos egészséges nő is képes váratlan helyzetből indítva egy kis (max. pár napos) gyakorlás után bárkit leteríteni csak a saját testével - és ha közben nem is, de utána halálos sérülést okozni az illetőnek. Nem azért nem gyilkolászik a többség, mert nincs rá eszköze, hanem mert nem akar...

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák