Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Danex #50 üzenetére

    Azt tudod, hogy most gyakorlatilag megerositetted azt, amit &rew irt? Mashogy mondva leirtad ugyanazt, mashogy, azaz hogy a jo, gyors, stabil es modularis kod inkabb "szokas" kerdese, mint utolagos optimalizalase.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • borbastomi

    csendes tag

    válasz Danex #50 üzenetére

    Ne haragudj, de szerintem ez nagyon sok területre nem igaz. Autó, repülőgép és vasúti szoftverfejlesztésnél is dolgoztam, ahol mindig azt láttam, hogy ha egy-két euró centet meg tudnak spórolni a gyártáson, akkor inkább hagyják a fejlesztőket még dolgozni 1-2 hónapig.

    Amúgy az eredeti témához: azért a programozás kb. olyan mintha azt mondanám, hogy matematika vagy rajz. Egy építésznél sem az a lényeg, hogy tudjon szabad kézzel egyenes vonalat húzni (pedig az egyetemen először ezt osztályozzák, ha jól tudom). A szoftverfejlesztés is több kéne legyen a programozásnál. Persze minden tanulható, de sajnos sok trash kóddal találkoztam, amit olyan emberek írtak, akik nem tanultak meg szoftvert fejleszteni. Egyelőre még valamiért az követelmény, hogy sebészi beavatkozást csak végzett orvos végezhessen, 30 emeletes toronyházat pedig csak papírral rendelkező építész, de az, hogy a szoftvert, ami a távműtős robotot vezérli vagy a toronyház statikai tulajdonságait elemzi, nem kell, hogy hozzáértő emberek készítsék, az nekem furcsa.

Új hozzászólás Aktív témák