Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Castell

    aktív tag

    Utántöltéssel nem nagyon érdemes próbálkozni. A net tele van mindenféle mókolással, hogy a régi kapszulát hogyan töltsük újra, stb. Próbálgattam nagyon sokféle módszert, de soha nem lett olyan finom, mint az eredeti, sőt legtöbbször nagyon rossz volt a végeredmény. Szóval nem csak a kapszulát fizetjük meg, hanem a benne lévő tartalmat is. Szerintem abszolút megéri az árát, mert felejthetetlen élményeket nyújt a kávézás szerelmeseinek. A szarvasi meg a kotyogós meg valahogy nagyon ideje múlt történet, visszatérni rá nagyon nehéz lenne...

  • SaGa59

    őstag

    válasz Janaboy #51 üzenetére

    Ránézésre igen, bár az e-bay-es változat piros szilikongumija jóval sötétebb, de gyanítom ez csak a fotó minőségi hibája. Arra is minimum 50 utántöltést írnak, nekünk eddig száznál többször sikerült mindegyiket használni, mielőtt elkezdett szivárogni a víz a fedél alól menet közben. A harmadik hatdarabos készletet nyűjük éppen.
    Amikor elkezd érezhetően felpuhulni a szilikongumi, akkor kell kidobni. A fedő ennél hamarabb le szokott szakadni a csészét körülvevő részről, mert vékony a "nyelv" ami tartja, de ettől még tökéletesen működik. A csészére való rész is kell, mert az "szorítja" be a kapszulatartóba a csészét.
    A két részt összetartó "nyelvnek", kell előre (azaz feléd) néznie, amikor használod, mert ott van elvékonyítva annyira a szilikongumi, hogy át tudja bökni a tű. Ha máshol próbálod átszúratni, nem éri át és csak a szivattyút terheled, de kávé nem jön. Nem kell minden használatnál mindig ugyanoda "bökni", a szilikon elég jól "kezeli" a lyukakat. Az elsőnél tettem egy kis festékpöttyöt a kapszulatartó első részére, és ahhoz igazítjuk a "nyelvet".

    Ez árban is valahol ott van, ahol a Hong-Kongból rendelhető verzió.

    Arra azért vigyázni kell, hogy ne tömd meg túlzottan, mert nem lesz erősebb, de nehezebben jön át a víz, jobban terheli a masinát. Az első 5-6 próbánál ki lehet tapasztalni mennyit tehetsz bele, mennyire kell ledarálni, stb. A szűrőpapír nagyon hasznos, egy doboznyi párszáz forint, és egy évre elegendő korongot lehet vagdosni belőle. Az alsó fémszűrőt kell körberajzolni, akkora kell és a szűrő fölé kell tenni. Előbb a fémszűrő, arra a papírszűrő, erre a kávé, a "bordáig" (ezt majd meglátod, ha veszel ilyet, az a "perem, amire a műanyagszűrő fel tud akadni) feltöltve, erre a műanyagszűrő (ez oszlatja el a vizet a teljes felületre), majd a teteje, amit jól be kell nyomni a helyére. Kell egy kis előkészület, de utána pillanatok alatt tudod tölteni, hamarabb megy, mint a hagyományos főzők töltögetése.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • 8nemesis8

    veterán

    válasz quad406 #340 üzenetére

    Én is ugyanannak látom, de jelentős a különbség árban.
    Hol kezdődik ahol már automata az adagolás?
    Bodrik által is említett kapszulák (Mülleres) ezekhez amit linkeltem előbb géphez jók, ugye?
    Utántöltő esetleg ilyesmik?
    Bár nem elsődleges szempont a töltés, csak érdekelne, másik topikban nem is igazán ajánlották az utántöltést és nyilván akkor az értelmét is elveszti részben.

  • quad406

    csendes tag

    válasz 8nemesis8 #342 üzenetére

    Nem tudom az emag honnan szerzi be a termékeit, de sokmindenben drága.
    A legolcsóbb automata a Mini Me, a neten olyan 22.000 körül láttam. De 5-ig el tudok számolni én is és az ingyen van. :D (Kb. 5 mp alatt jön ki 50 ml eszpresszó)
    Igen, a Bodrik által is említett Café Royal kifejezetten a DG-hez jó. A Müllerben oda is írják az árcédula mellé. Bár Café Royal kapszula létezik Nesperssohoz is, de annak más a csomagolása. Nem tudom, hogy az kapható-e a Müllerben. Nem néztem.
    Ezekről az Alis utántöltőkről nincs infóm. Valaki vásárolt itt régebben ilyesmit és ígért beszámolót, de úgy emlékszem, hogy végül nem írt semmit. :( Amit én anno a gép vásárlása után nézegettem, annak az ára vetekedett a gép árával, úgyhogy inkább letettem róla.Igaz, hogy az rozsdamentes acélból volt. Van értelme az utántöltésnek, mert így ihatod a kedvenc kávédat, ha van rá időd és módod, hogy pepecselj vele. Én is a munkahelyemen iszom DG-t mint Bodrik. Ott elég hülyén nézne ki, hogy kávézás előtt ilyen kis kapszulákat töltögetek. :D Meg időm sincs rá.
    Ha a DG mellett teszed le a voksod, akkor én az eredeti kapszulákat ajánlom. Szinte egymást érik a nagy áruházláncokban a 4+1 akciók. Igaz ugyan hogy meg kell vásárolnod egyszerre 5 dobozzal de így kb. 1200 Ft-ba jön ki egy.
    Az utángyártott kapszulákkal csak a baj van. Vagy az ízük csapnivaló, vagy a kapszula minősége az. Tapasztalatom szerint egyedül a Mülleres Café Royal rúg még labdába, bár a tegnap vásárolt Lungo nem az igazi. Majdnem annyira rossz mint a Spar-os, de azért még elmegy. A Grande az nem rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • 8nemesis8

    veterán

    válasz quad406 #343 üzenetére

    Köszi szépen!

    Ez akkor nem jó, csak ez a Mini Me? Eddig azt hittem ez a régebbi piccolo ugyanez és jó lenne nekem ez is, ahogyan írod én is tudok 5 másodpercet várni vele!
    1200ért kijön egy doboz 16 kapszula már jó tényleg!

    Utántöltésről lemondok...

    [ Szerkesztve ]

  • Gigi01

    őstag

    20-30 környékéig melyik gép ajánlott?Próbálkoznék utántöltéssel is,ha megoldható.

  • trent11

    csendes tag

    Sziasztok, friss vagyok a témában, most vettem egy mini me-t, minden frankó, kivéve azt hogy nincs kedvem a tejes termékekhez a tejes kapszulát a kávé árán megvenni. Nem akarok fabrikálni a kávé utántöltésével, viszont a tejes részt szívesen megoldanám ilyen úton. Állítólag a sima "tejpor" az utántöltő kapszulába nem az igazi, valakinek van valamilyen hasznosítható infója e téren?
    Ha minden kötél szakad, veszek valami profi tejhabosítót, hosszabb távon visszahozza az árát ha leosztom hogy mennyibe kerül a kapszulás tej literje.

Új hozzászólás Aktív témák