Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gargouille #15 üzenetére

    "egy picikét túl van gondolva szülői oldalról az intézményi kérdés"

    EUs felmérések szerint MOon számít a legjobban a hova születsz. Milyen ovodába jársz. Milyen iskolába jársz. Emiatt sztem pont a fordítottja van. MOon kell a legjobban megnézni milyen ovodába, iskolába jár a gyerek és ez nagyon-nagyon könnyen el is dönti az életét.

    Csak a példa kedvéért. Nem mindegy, hogy a gyerekedet matekra matek tanár tanítja vagy olyan aki örül, hogy kettessel átment értességin. És 2021ben teljesen átlagos dolog MOon, hogy nagyobb iskolában sincs matek tanár. Nem nem az osztálynak. A komplett iskolában nem dolgozik egy se.

    De ha szted midegy és túl van gondolva akkor túl van gondolva.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gargouille #21 üzenetére

    "Azon pedig nem nagyon tud érdemben segíteni semmilyen iskola vagy óvoda"

    ld korábban: "EUs felmérések szerint MOon számít a legjobban a hova születsz."

    Szóval úgy néz ki, hogy de tud. Nem mindegy milyen az az oviban eltöltött 8-17, suliban eltöltött 8-17. Lehet neked fura de érdemben segíteni tud. Persze ld feljebb nem magyarországon szóval nem csodálom ha szerinted nem tud. Abból indulunk ki ami körbevesz.

    "És vajon tényleg mekkora mértékben használjuk azokat az ismereteket a valódi életben, amiket oly vehemensen számon kérünk az iskolákon?"

    A magyar iskola nem kompetenciát fejleszt hanem seggelést. A 16éves magyar diákok jelentős része bár fel tudja olvasni az elé rakott szöveget de nem érti mit olvasott fel. Mert arra tanították, hogy fel tudja azt szépen olvasni. Ez a cél.

    "az a gondolkodni tudás képességének a fejlesztése, a kritikus gondolkodás, a logika, az összefüggések meglátása, rendszer szemlélet"

    Ez moon semennyire nem cél. Ellenben tudnod kell, hogy mit látsz akkor ha belépsz egy 17.századi parasztházba. Had ne mondjam melyik a fontosabb.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Gargouille #36 üzenetére

    Ha ezt felismernék az emberek, nem lenne túlnépesedés a világon. :C

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Gargouille #38 üzenetére

    Nem értettem félre, csak pont az a vicces, és szomorú egyszerre, hogy igazad van. :R

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gargouille #36 üzenetére

    Én ennek az ellenkezőjét gondolom. Igazából az elmúlt 1000+év egyik legjobb korszakában vagyunk amikor is jó élni, jó gyereknek lenni. Aztán lehet tévedek.

    Ettől még a magyar oktatás botrányos.

    Szerintem sokkal inkább azért vagyunk kihalóban ezen a brutál mód túlnépesedett bolygón mert gyerek helyett az ember inkább xboxozik és ha sex kell akkor gumit húz.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Gargouille #15 üzenetére

    Nagyon nem mindegy, hogy hová kerülsz. Állami is lehet nagoyn jó, a vezetésen és az óvónőkön múlik, de lehet nagyon rossz is. Mi mindkettőt láttuk, mázli is kellett. Először egy városi oviban voltunk, sokszor 1 óvónő 30 gyerekkel 20nm-en. :DDD Köztük 2-3 sni-s, az egyik hobbija az volt, hogy a 3 éves lányomat gyeplája... hogymivan??? :Y

    Aztán kivittük város széli, lényegében falusi oviba. Az gyökeresen más volt. A vezető is foglalkozott a dologgal, a pedagógusok is jól álltak hozzá. Plusz nem volt tömeg, mert ugye mindenki a városiba vinné inkább. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gargouille #61 üzenetére

    nagyon sok mindent picit keverve felhozol...

    pár dolog:
    Ahogy látom neked a fő problémád az az, hogy nem csak jobb élni most hanem hogy "gazdagok" vagyunk és emiatt már nem élmény a repülős nyaralás mert már annyit mentünk repültünk?
    Értem én ellaposodott málta, kanár szigetek, london és szicilia na de már ez rossz?

    Jobb volt talán az én koromban amikor 20+évesen repültem először akkor is meló miatt és 2havi!!! minimálbér volt egy BP-London repjegy?

    (Ellentétben a mostal amikor is 2.499Ft egy Budapest-London repjegy. [link] btw 2021ben 111.000Ft a minimálbér netto azaz 5óra munka megvenni azt amiért ~25éve 2hónapot dolgoztál.)

    A másik prolémád, hogy nem javítunk hanem cserélünk. Ennek is egy fő oka az, hogy ezen a területen elképesztően gazdagok lettünk. Első keresés. [link] Nézd végig. Egyszerűen nem hiszem el, hogy minden ennyire drága lett volna pedig emlékszem, hogy igen. Na mind1.
    Ez ember vonalon talán rossz? (Környezetvédelem szempontjából persze katasztrófa)

    jut eszembe kisfiam ha repülünk mindegyiket elképesztően élvezi. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gargouille #77 üzenetére

    "Igen, szerintem ez rossz."

    Oké akkor máshogy: Jobb volt amikor esélye se volt a 99%nak kijutni és kb semmit se engedhettünk meg magunknak. Oké mindegy. Neked jobb volt. Javaslom költözz DRPKba... ott átéllheted uezt a szegénységet és jó lesz neked. Hajrá!

    "Régen vettél egy kávéfőzőt vagy szekrénysort és kibírt 20 évet (anyámnak van például 30+ éves kávédarálója), ma veszel egyet és 2-3 év után kb kuka."

    Kávéfözőből 101 féle van. Gondolom kotyogóra gondolsz. Ha ma megveszel egy jó (pl bialetti) kotyogót az is ki fog bírni uannyit. Ez érvényes a kávédarálóra is. Nincs nagy trükk. Lényegében uazt veszed meg amit 30éve.
    Ha szart veszel vagy a fenti bialetti neked 2-3évet bír akkor ott a hibás te vagy.

    A szekrénysor meg ha tönkremegy 2-3év után az detto uez. Javaslom az Ikeát. Nem top minőség, de ár/értékben jól és szekrénysoraikra 10év garanciát adnak. 10év garancia. Ha vmi rész esetleg elkopik szétvered (amire nem él a garancia) rengeteg év távlatából is tudod azt pótolni.

    szerk: Rákerestem IKEA garira. Tévedtem. Nem 10évet adnak. 10évet az alapra addnak, a jobbra 25évet. Háztartási gépekre "csak" 5évet.
    "A mindennapok komoly kihívás elé
    állítják a konyhát, ezért konyháinkat
    szigorú teszteknek vetjük alá, hogy
    megbizonyosodhassunk arról, hogy
    megfelelnek a nehéz súlyok, a magas
    hőmérséklet és a mindennapos
    használatból adódó követelményeknek.

    25 év garanciát vállalunk a METOD
    konyharendszer anyag- és gyártási
    hibáira. 10 év garanciát vállalunk az ENHET
    konyharendszer anyag- és gyártási hibáira.
    10 év garanciát vállalunk minden konyhai
    keverőcsapunkra és 5 év garanciát minden
    IKEA háztartási gépre."

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák