Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz velizare #6 üzenetére

    magyar megoldás talán az azonnali átutalás lesz (AFR). ha ember 1000 Ft alatt fizetni akkor csak ezt fogják elfogadni. Ez az új bankközi elszámolási rendszer kikerüli a kártyaszolgáltatókat.

  • fairi

    addikt

    válasz ANOka #16 üzenetére

    20 ezer Ft-ig ingyenes lesz elvileg.

    Mondjuk én boldog vagyok a régi számlacsomagommal, az 100k-ig ingyen utalást ad. és bankom még nem vonta vissza.

  • fairi

    addikt

    válasz velizare #29 üzenetére

    valszeg AFR kell mindenhol elfogadni, kb ez lesz a bankkártyák díjaira megoldás.
    ha körülményes akkor marad a kp fizetés.
    pár hónap van a fejlesztésekre vagy majd eltolják a bevezetést.

  • fairi

    addikt

    válasz joey04 #67 üzenetére

    Kp-nek van egy előnye amiért sztem mindig maradni fog.
    Működéséhez nem kell elektromosság és hálózat. Pl Star Trek világában is van fizikai készpénz, aranyozott latinum. nem baráti fajok is használták egymás közt, nem csak a ferengik, meg a határállomásokban is.

    nem nagyon tudok olyan utópiát vagy disztópiát ami elveti teljes mértékbe a készpénzt. Törzsterületen online fizetés, microchipekkel, de határvidékeken marad a kp.

    Annyi biztos, következő 100 évben sok helyen fog csökkenni a kp használat,államok törekedni is fognak hogy plusz pénzt kelljen fizetni hogy pl átváltsuk online pénzt fizikaira, de mindig lesznek olyan helyen és szituációk amikor kelleni fog a kp.
    ha üzlet picit kétes akkor kp-t meg fogják követelni. Államok nem fogják megtagadni a kp-ra váltást. Politikusoknak korrupció hasznos.

  • fairi

    addikt

    válasz Reggie0 #73 üzenetére

    "Az egesz technika arrol szol, hogy valaki mas kezeli a penzed, es onnantol te attol a valakitol fuggosegben van."

    van a kp használatnak egy veszélye. ha van megtakarítás lehet páran szívesen tárolják párna alatt, de veszélye van. ha ezt rossz emberek kiszimatolják akkor betörés lehet a vége. Nem ritka hír öreg nénitől milliókat loptak.

    A számlától is lelopható a pénzt, de oda tényleg naivság és együttműködés kell.Gyanú helyeken nem érdemes banki adatot megadni.

  • fairi

    addikt

    válasz Reggie0 #77 üzenetére

    " Ez a veszely kartyaval is fennall, max viszik a kocsit, ekszereket, muszaki cikkeket stb-t amit lehet."
    kártyát letilthatod, és megvédheted a pénzed még lopás esetén is. de készpénzt ellopják az 99% esetben sose látod vissza.

    Itt jön elő a mobiltelefonos fizetés. Ujjlenyomatot feltörhetik, meg a mintázatot, jelszót, de ez míg megteszik te tilthatsz a banknál.

    Persze bankkártyánál kód nélküli paypass határ 15 ezresre emelése könnyebbé teszi a pénzed leemelését, de ha sietsz gyors tiltással többséget mentheted. Kp veszett ügy. Nem csoda az a legértékesebb.

    nem ékszerekről, műszakiak a kérdés, hanem pénz. Műszakiakat is előbb el kell adni míg közvetítőhöz jut.

  • fairi

    addikt

    válasz Reggie0 #84 üzenetére

    "Ha arra gondolsz, hogy a kartya lopasa eseten visszaadja a bank a penzt, akkor ez valoban jol hangzik. Kerdes mar csak az, hogy mennyiszer van ra szukseg. "

    ha fizikailag lopják el, akkor nem tudják oly könnyen leüríteni.
    ha online lopják el, akkor legalább limitekkel felügyelheted és alapvető sms őr van neked hogy észrevedd a bajt.
    Én más trükkel vagyok, nálam levő bankkártyán minimális pénz van, komolyabb vásárlás esetén fel kell tölteni valódi bankszámláról. Fizikai bankkártya online vásárlásra alkalmatlan. Tolvaj (online vagy valódi) rághatja a plasztikot.

    Készpénzére is vigyázz az ember, persze minél több van nála, annál okosabban kell eldugni. 400 ezer Ft kevésbé mászkál az ember szívesen (bárhol számolja le az ember), mint kártyával amivel potenciálisan 400k-hoz hozzáférhetsz.

  • fairi

    addikt

    válasz ceia #109 üzenetére

    "rá voltam kényszerülve, és utána borzalmasan aggódtam, hogy minden rendben ment-e"
    ilyen erőből lakásodat se hagyhatod őrizet nélkül, mert ki tudja, mikorra hazaérsz már üres is.

    " A számlámon meg van egy szép kis összeg. Kockáztassam, csak azért, hogy a boltban kifizessek 8-10.000 ft-ot?"
    folyószámlán szabadon nem érdemes százezreket hagyni, pl lekötheted bankom belül, lehet nem hoz sokat, de legalább nem áll a folyószámlán.
    ha ilyenekért aggódsz azért van rá sok megoldás. ezerféleképp lehet fokoznia biztonságot, közel 100%-ig

    "EGYSZERŰBB kivenni a zsebemből a tízezrest, és még aprót is kapok vissza, ami jó lesz a cégnél a kávé vagy üdítő automatába"
    akkor jön bocs nem tudnak visszaadni, nem baj ha benyelem. vagy van mikor 20 Ft-osakba adja az apró egy részét. Utána hordozhatod a nehéz pénztárcát, automatába bedobhatod később.

    "Havonta egyszer kiveszek egy összeget az atm-ből, és ennyi."
    persze összjövedelmed 150k akkor nem baj, de ha többet veszel ki elég szép sarcokat szednek be. Úgy levonhatnak pár ezret hogy pislogni se fogsz.

    "Tele van még a google boltja is kártevős appokkal."
    ne tölts le minden vackot, és főleg ne warez oldalról. ha nem tudod mi ne kattints rá.

    "Természetesen sosem vásárolok valutáért sem online, így az ilyenek, mint a steam, ebay, vagy aliexpress kilőve."
    nem veszélyesebb mint kp-val aluljáróban, vagy tömegben sétálni.

    "De akkor csinálják meg, hogy egyszerű legyen, és 1000% biztonságos, különben nincs üzlet. "
    kb se 100% biztonságos, pl hamis pénz, vagy zsebtolvaj.

    100% biztonság a kp-nál sincs meg, életben sehol sincs ilyen. Meg a 100% biztonsághoz te is kellesz. ha hülye vagy semmise véd meg.

  • fairi

    addikt

    válasz asdf_ #116 üzenetére

    Jó bankot kell választani, szerencsére ahol én vagyok ez nem probléma, baj nélkül törhetem és ha kivárom a 3 hónapot adnak egy icipici pénzt is.

  • fairi

    addikt

    válasz Reggie0 #149 üzenetére

    "Azert 600 ezer forinttal maszkalni az lof, teljesen hetkoznapi osszeg"
    nem ritkán jönnek a hírek, kirabolták az utcán,loptak tőle fél milliónyi kp-t. Ilyen sztorik hátterében az áll, vki megtudta hogy ki mikor fog sok pénzzel mászkálni és odaküldi a tolvajt. Ritka a tolvaj szerencsés. Kisnyugdíjastól loptak 1 milliót párnái alól, érdeeks hírek. vagy jó 10 éves sztori szomszédságból, meghalt idős rokonai összekaptak, hogy ki mennyit nyúlt le mama titkos kp-jából ami lakásán volt. Mindenki más számot tudott. Meglepően nagy össze volt, majd millió 15 éve.

    Bankkártyánál kp felvételi limit van, tolvaj nem tudja nálad mik a limitek. Igy inkább automatát preparálják ki. Kp felvétel a tolvaj fő pontja. Lopott bankkártyának nyoma van, kp-nek nincs.
    Cash is king! Főleg ha a szóban forgó kp az kemény valuta.

  • fairi

    addikt

    válasz Reggie0 #155 üzenetére

    Kockázatot nem kell feltétlenül növelni ha nem muszáj vagy jár előnnyel. Rozsdás szög esetén tetanusz és antibiotikum és nem kihagyni őket.
    Nagyobb összegű kp-vel is akkor rohangálni ha más opció nincs. Mivel sokan teszik így nem ritka budapesti hír a nagyobb összegű kp lopás magán embertől. Rozsdás szöggel szúrt sebet is lássa orvos és ne kuruzsló.

  • fairi

    addikt

    válasz asdf_ #167 üzenetére

    Ezzel semmi baj nincs csak kicsit szét kell csapni a banki szereplők közt.

    Minden magyar banknak biztosítani kell a QR kódos fizetést appján keresztül, és AFR 20 ezer Ft-ig illeték mentes lesz mindenkinek.
    Mellé QR kód generáló szoftvert kell csinálnia az államnak, és azt minimális áron vagy ingyen átadni a kereskedelemnek.

    Bankkártya kibocsájtok külföldiek így azon maradhat bolt által kért limit. 1000 Ft felett van elfogadás pl.

    Kp nélküli fizetés megoldva, és boltok is túlélik.

    AFR alternatívát kínál a bankkártyáknak, QR kódos fizetéssel társítva tökéletes a probléma kezelésére.

  • fairi

    addikt

    válasz ceia #173 üzenetére

    "Azért ez nem ugyanaz. A központban, szomszédokkal körülöttem nehezen törnek be. Kutya is van."
    Jelenleg igaz, ezen történhet változás. Semmi se örök. Kutyát megmérgezik, szomszéd elalszik és lakásodat kipakolják. Akinek kiürítik a lakását azt se hiszi el megtörténhet. ha ember betartja a józan észt akkor esetek több mint 99%-ában nincs baj. Míg közbiztonság , környék jó, és épeszű szabályokat betartod, baj nem lesz.

    "A bankkártyás bajhoz meg elég a x@r technika, ami jelenleg még simán megvan"
    nem szarabb mint a közbiztonság. Amíg betartod a szabályokat és a potenciális veszélyekre figyelsz, semmi baj nem lesz.Adatlopásoknál sokszor maguk az emberek nem figyelnek, és pishing oldalaknak adják az adataikat, ingyen iphoneért.

    Míg az ember fejébe rég beleivódott mi kell a lakás biztonságához, addig bankkártyáknál még mindig hiányos.
    Online, digitális világ annyira új hogy emberek nem értik a hibáit. Bűnözők meg előrébb járnak.

    "A Google boltjában is hemzsegnek a kártevős appok. "
    olyat ne töltsd le ami nincs értékelve, nem kell neked beta testernek lenni.1 millió embernek nincs baja akkor nem lesz vele baj. ha való világban van józan eszed akkor azt használd a digitálisban.

    "De. (különben itt nincs aluljáró és tömeg sem - kisváros :DDD )"
    ha egész életedet ott akarod leélni, de semmi se örök. Egy kis demográfiai változás rossz irányban, és minden elmúlik. Sokszor 10 év se kell és radikálisan változhat egy település vagy városrész biztonsága.

    "Ezeknek kisebb az esélye, mint a hibának a tranzakcióban."
    ez nem biztos, függ városrésztől meg egyebektől. Ez nem univerzális, mindenhol igaz állítás. max adott idő pillanatban adott helyen.

    "A 100% biztonságomhoz én megvagyok,"
    ez egy illúzió, ami 0% csökken ha baj történik. max annyit mondhatsz eddig 100%-os vagy.
    digitális dolgok is 100%, sokat használom, és sose vesztettem pénz csalás miatt. Ám tudom van kockázata bármikor kiadom az adatokat, így lehet 20 éve nincs bajom de mindig figyelek, és finomítok a dolgokon, ha baj lesz, ne legyen nagy baj. Igy tudom valójában nem 100%-os, csak eddig nekem volt az.

    "De örülnék, ha még az én életemben 100% biztonságossá válna a kártyahasználat és az online banki ügyintézés. "
    észrevettem pár ember képtelen felfogni egy dolgot, VILÁGON 1 DOLOG 100%: egyszer meghalsz.
    semmi más nem az és nem is lesz. Az emberek alkotta rendszert egy másik ember mindig átverhet. 100 rétegnyi biztonságot is tehetsz rá, valaki talál majd kiskaput vagy hibát.

    " banknak garantálnia minden elveszett pénzem azonnali megtérítését."

    csak itt előjön, lehet te vagy a csaló! Ki kell nyomozni, utána kell járni melyik tranzakció volt a tied melyik a csalójé. Dolog egyértelmű jelenleg is visszakapod a pénzt, ha nem akkor nehéz menet lesz belőle.

    Máskülönben előjön egy kemény kérdés, mit adnál a 100%-ért? Pl Revulot kártyám tudja, csak akkor lehet fizetni ha mobilom gps szerint közelemben van. (nem szeretem mert GPS kapcsolat megszakadhat és akkor elutasít)
    Ezen lehet fejleszteni, testbe ültetett RF tracker ,egyedi DNS azonosítás, és kártyával kapcsolatba van. Kártya akkor Ok ha jelet megkapja. Mi az a szint amit bevállalnál a 100%-ért. Bank is akar biztosítékot nem te vagy a csaló stbstb.

Új hozzászólás Aktív témák