Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz #79335424 #46 üzenetére

    Még egyszer, utoljára, mert már leírtam.
    Az NNG vezetője nekünk anno azt nyilatkozta, hogy az Android júzerekről ők azt gondolják, hogy warezhuszárok. Lehet, hogy ez tök fals volt, lehet, hogy baromság, lehet, hogy ez csak kamu indok volt, de az a lényeg, hogy nem kívántak megjelenni a Play Store-ban az alkalmazással. Ennek egyébként sok oka lehetett, akkoriban nem volt in-app purchase és sokkal szűkebb volt az androidos közösség, meg általában az okostelefonok elterjedése.
    Bármikor változtathattak volna ezen, ahogyan mondjuk megtették azzal, hogy iOS-re később kihozták az alkalmazást, ott egyébként tényszerűen kevesebb a warez, ez elvitathatatlan.
    Üzletileg bizonyára megalapozott döntés volt egyes piacokra idővel kiadni az androidos iGO-t, mint említettem, az izraeli piac elég speciális a Waze miatt. Az indonéz (asszem talán ez volt az első) verzió indokairól halvány fogalmam sincs (gondolom neked sincs), ha tippelgetnem kéne, akkor azt mondanám, hogy szar a mobilnetes lefedettség, meg fillérekért szereztek valami jó indonéz térképet és egy üres piacra léphettek be. A török piacot pláne nem ismerem, fogalmam sincs róla.
    Mint ismeretes, hogy az NNG irgalmatlan erős szereplője a built-in navigációs piacnak azóta. Ebből az enduser semmit nem észlel, nem is kell észleljen. Az NNG egy ideje már tudatosan próbál a magyar piacon PR tevékenységet végezni. Nem azért, mert el akarják adni nekem meg neked az iGO-t, hiszen nincs. Hanem azért, mert HR szempontból a magyar munkaerőpiacról toboroznak fejlesztőket és fontos nekik, hogy olyan pályázók közül válogathassanak, akik tudják, hogy mi az NNG. Ennyi.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák