Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz Male #82 üzenetére

    Megjött a válasza... sose volt ilyen ügye, de azt mondja, hogy a finneknél nyilvánosak a keresetek, így valószínűleg ez alapján megy... háááát, így hogy mennyivel jobb ez a rendszer, a fene tudja... mert a kereset meg a vagyoni helyzet azért nem simán megfeleltethető dolog, tehát itt is lehetnek rossz esetek. Nem érzem, hogy ez igazságosabb / hatékonyabb módszer lenne, mint a fix összeg. (Nem tudom, hogy gyorshajtásnál is így van-e, sosem volt ilyen ügyem, de bizonyos eseteknél nálunk is van a rendőrnek mérlegelési lehetősége a büntetési tételben... és itt akár azt is nézheti, hogy egy 20 éves autóval van, vagy egy 50 millióssal.)

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Male #82 üzenetére

    Egy ügyfelemnél az egyik általuk fizetett alcsővezető arra faragott rá, hogy abban az évben szaladt bele egy finn trafipaxba, amikor éppen felvette az éppen teljesített sok éves projekt bónuszát, ami persze szépen meg is jelent az adóbevallásában.

    Ötmillió forint körüli bírságra emlékszem, amiben már egy adag méltányosság is volt arra tekintettel, hogy a fickónak korábban nem volt szabálysértése.

    Magyar viszonyok között az adóbevallás mondjuk nem igazán működne alapként, de egy fix, esetenként exponenciálisan növekvő összeg * szintén exponenciálisan növekvő indexszám a kocsi értéke alapján, szerintem működőképes lehetne.

    Ebben a kérdésben elég rigorózus vagyok -- túl sok baleseti halottal találkoztam papíron és néhánnyal sajnos személyesen is.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák