Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Brutális eb #16 üzenetére

    igen, most kellett volna lépniük igazán, még nem késő, de azért ha idén nem lépnek tovább ebbe az irányba, akkor lépéshátrányba kerülnek. persze itt a kérdés, hogy milyen szinten célozzák meg az üzleti felhasználókat, mert ugye a jelenlegi biztonsági szint mellett is erősen ajánlgatják a Google Apps és hasonlók használatát, illetve az ezekkel legjobban együttműködő telefonokat is. meg nyilván a Google házon belül használja céges környezetben, szóval annyira nem lehet talán gáz.

    Ati3120: ez így nem igaz. a forráskód nyíltsága miatt több ember számára elérhető, gyorsabban kiderülnek a hibák, gyorsabban lehet javítani őket. ha egy független személy/vállalat felfedez valami hibát, akkor azt közvetlenül javíthatja is akár, és visszaültethetik az eredeti kódba a javítást. mivel sokan férnek hozzá, jó eséllyel párhuzamosan többen is felfedezik, így nem lehet elsumákolni olyan könnyen. ellenben zárt kód esetén ha valaki olyan vesz észre sebezhetőséget, aki kihasználja, és nem jelenti, akkor sok kárt tud vele okozni, amíg a fejlesztő javítja (ha javítja). illetve a kód zártsága miatt csak és kizárólag az eredeti fejlesztő nyúlhat bele, így egy-egy lyuk befoltozása akár hónapokig, évekig is tarthat (nézz körül IT biztonságtechnikai hírekben MS, Apple, Adobe kulcsszavakra keresve).

    ddekany: igazából egyébként elég jól működik, nagyon egyszerű a dolog. ha mondjuk tiltod a híváskezelést, akkor úgy látja az app, mintha nem lenne telefon modul a gépedben. ha tiltod a kontakt listát, akkor úgy látja, mintha üres lenne. ha tiltod a háttértár kezelését, akkor úgy látja, mintha nem lenne a gépben. szerintem ez így elég tiszta és hatékony, bár én nem vagyok programozó. de szerintem nem emiatt nem implementálták még a rendszerbe, hanem inkább azért, hogy ne lehessen megvonni a net hozzáférést például alkalmazásoktól, amik reklámokat jelenítenek meg.

Új hozzászólás Aktív témák