Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz Menthirist #51 üzenetére

    Szóval nem éreztem szűkösnek az ac wifit, pedig nem mondható hogy gyengus videóval néztem, még az an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül.

    De meg mindig az N-es wifirol volt szo :) , ahol anno a 3 savos kliensek (ritka mint a feher hollo, egy-ket uzleti laptop illetve a MacBookok kaptak, TV-k kozel sem) tudtak idealis esetben 100-150 mbitet (450 mbites elmeleti savszel mellett, a 600/900 az tovabbra is marketingfogas mert a 2.4 es az 5 ghz-es savszelt egybevettek).

    A NAS-omról pedig eleve csak 120 Mbps-ig ment fel a csúcs, aztán 90-120 között volt pár másodpercig, aztán 70. Tekerésnél ugyanez.

    Ha jol ertem TV-rol ment a film? Limitalo tenyezo ott a TV sajat wifi kartyaja.

    Asus AX92U háromsávos wifi6-os routerből áll, az egyik abban a szobában van amiben a tévé, a másik pedig abban amiben a nagyobbik szerver (nem akartam/tudtam albiban elhúzni utp-t a szerverig, ezért van ez a kiépítés, mert így a két router a két 5ghz-es sávon leboltolják egymással a kommunikációt, a szűk keresztmetszet a gigabites ethernet maradt

    Biztos, hogy a gigabites ethernet a szuk keresztmetszet? 1 hop eseten nem tud gigabitet a wireless backhaul a tesztek alapjan. :N

    an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül. Az én ax-esem is csak 4,8-ig bír. És a filmjeim többsége még 4k esetben is ennek a töredéke méretben.

    Ezek mind elmeleti szamok, amik ugy jonnek ki, hogy az osszes sav elmeleti savszelesseget osszeadjak. Egy kliens ennek a toredeket sem tudja hozni. A legjobb amit mertem kozvetlen kozelrol az AX89X-en az 1500 MBit koruli (vs elmeleti 6000), a Unifi 6 Pro-n pedig 850 MBit (vs elmeleti 5300).

Új hozzászólás Aktív témák