Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    félisten

    válasz Polllen #274 üzenetére

    Összességében nem a jelenlegi hardvert tulajdonosokat. Ez a mobilon Fortnite-ozó, PUBG-ző embereknek szól, akiknek van otthon egy Intel HD kártyás munkahelyi laptopjuk. Én már csak ezért is büszkén fogok hardvert vásárolni, mert tudom, hogy akikkel együtt játszok, hasonlóan gondolkoznak :)

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • awexco

    őstag

    válasz Polllen #283 üzenetére

    De csak az első 2 rendelkezik kibaszott sok server farmmal .

    I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #368 üzenetére

    lehet itt gyerekeskedni, de a világ úgy működik, hogy ha vettél valamit, előbb-utóbb érkezik egy számla, amit ki kell fizetni.

    a fejlesztéseit, működését meg akkor tudja az előfizetőiből finanszírozni, ha azok megfizetik az igénybe vett szolgáltatást. ezt nem akarja itt egy csomó fotelhuszár megérteni, pedig annyiszor elmagyaráztam már, hogy már én szégyellem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #370 üzenetére

    "Mindenki fizeti szépen az előfizetését": komolyan, mint az aranyhal.
    mit kellene leírnom ahhoz, hogy felfogjátok, hogy a dedikált szolgáltatás nem ugyanaz (költségben sem), mint az otthoni felhasználás?

    a digi bruttó 3100 forintért ad 1 giga otthoni felhasználású netet. Most meg nem nevezett szolgáltató 1 giga nem garantált dedikált netet egymillió fölött bruttóban.

    tehát én, mint isp, bárkinek adok boldogan olyan szolgáltatást, ami ehhez a cucchoz kell, az ára 150+fa/hó.
    kifizeted? nem fogod kifizetni. én meg biztosan nem fogom kifizetni helyetted.

    azt is nézd meg, hogy amikor csak 3100 forintot fizetsz egy gigáért, akkor este bizony nincs meg sem a giga, sem a stabil késleltetés, az alacsony stabil késleltetés meg pláne nincs meg.

    szerk: "Az ISP is meg fogja, ha talpon akar maradni.": nem fogja, de ezt is leírtam már párszor. egyetlen egy normális vállalkozás sem fog bevállalni üzembezárási pont alatti fejlesztést. ezt max. a tanulatlan fotelközgazdászok álmodozzák ide, akik azt hiszik, hogy minden cég azért van, hogy az ő hülyeségeiket kiszolgálja.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #372 üzenetére

    Én olyan szolgáltatónak fizetek a gigás netért, ahol este is stabil a kapcsolat és nem okoz problémát a késleltetés. (Meg mellette még megy 2 IPTV is gond nélkül.)

    És ez egyből azt jelenti, hogy stabilan Gaming-streaming képes a neted egész este akadozások nélkül? Egyáltalán meg tudnád mondani ha nem lenne az?

    Néhány száz ms alkalomszerű késleltetés-ingadozást nem vesz észre az ember böngészés közben, video streaming esetében meg végképp nem, mert sokkal nagyobb pufferrel dolgozik a média boxod, ami elrejti a kisebb ingadozásokat.

    Még a jelenlegi internetes online multi címek esetén is alig-alig vesz észre az ember 100ms-os alkalomszerű ingadozásokat, mert nem a megjelenítés, hanem csupán a sebzések detektáslására illetve a játéktér-állapotának szinkronizálására vannak ezek az ingadozások kihatással.

    Egy online game-streaming az minőségileg más. Itt a megjelenítés késleltetése hozzá van kötve a hálózati késleltetéshez, ezért bármikor is és bármilyen rövid időre nő mondjuk 100-200ms-ra a kontroller/egér/Billentyűzet ==> megjelenítő közötti késleltetés azt azonnal észre fogod venni és ez sokkal ocsmányabb érzés, mintha egy normál online multi játékban szimplán magas lenne a pinged.

    Van az a pénz, amiért van megoldás. És ha van rá igény, ki lesz fizetve.

    Nyilván növekedni fognak a sávszélességek, csökkenni fog a jitter, késleltetés, kérdés, hogy azért mert a technológia és az igények szépen oda fejlődnek, vagy azért mert a Google most szart valamit és minden piaci szereplőnek kötelessége ráugrani.

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #372 üzenetére

    "Van az a pénz, amiért van megoldás.": ezt nem tagadtam én sem.
    "És ha van rá igény, ki lesz fizetve.": hogy érted, hogy ki lesz fizetve? az isp kifizeti? aligha. a kérdés az, a felhasználó, tehát pl. te, hajlandó-e kifizetni.

    "2000 körül álmodoztunk arról, hogy Netflix, Youtube meg egyebeket fogunk orrba-szájba nézni, közben meg alacsony ping-gel multizunk. Ma ez a valóság. ": azért ebben van még egy kis csúsztatás: Magyarországon a netflix még nem terjedt el tömegesen. Annyi tartalék minden hálózatban van, hogy pár százalék nagyobb felhasználót elbírjon. Majd amikor az ügyfelek fele ilyet akar, akkor mi marad a hálózatból? az az armaggeddon, amit jósoltam, még nem jött el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Polllen #379 üzenetére

    tehát vér istván bejelentkezik az isp-hez, hogy ő fullextrás gamer netet szeretne... ott számolnak egyet, hogy az ő részére egy külön kapcsolat kiépítése lenne mondjuk 300ezer ft? :) (csak tippre mondtam egy számot) ...ő leszámolja a pénzt az asztalra, pár napon belül behúzzák hozzá a drótot, amire direkt gamereknek fenntartott hálózati eszközök csatlakoznak és onnantól kezdve fizet +3ezer ft havi díjat? :D ...és persze fizet becsülettel minden hónapban a guglinak is, hogy játszhasson a játékaikkal... valószínű nem fog semmit meghitelezni a szolgáltató 1-1 ilyen igény kedvéért, ami lehet megtérül hosszú távon, de valószínűbb hogy nem

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Polllen #386 üzenetére

    És ahogy nő a hálózati terhelés, úgy lesz egyre több gond mindennel, amivel a szolgáltatónak majd kezdenie kell valamit. Ha netsemlegesség van, akkor elméletileg nem sorolhatja hátrébb a gaming stream-t, vagy hálózatot fejleszt vagy ügyfelet veszít a romló szolgáltatások miatt.

    A UPC a Connect Box-okon jelentkező lagspikeokat sem ismeri el. De még így is örülhetek, mert legalább van választás: 30Mbit/s lagspike-mentesen a Telekomtól, méregdrágán, vagy 500Mbit/s a UPC-től, fele annyiért, de lagspike-okkal (avagy 240Mbit/s TC7200 HGW-vel lagspike nélkül)...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Polllen #386 üzenetére

    "Az embereknek olyan net kell, amin nem akadozik youtube, a böngészés, nincs nagy pingje multi játékban."

    ...igen, ezt a szolgáltatók nagy része már most is biztosítja... böngészés közben kicsit nagyobb ping fel sem tűnik, film streamelésekor meg fel lehet bufferelni annyit, hogy szintén ne legyen probléma... multis játékoknál meg szintén nem probléma, ha néha kicsit ingadozik a ping... :K ...de ezt már leírták... a probléma ott van, hogy játék streamnél nincs mit előre bufferelni és azonnal megérzed, ha ingadozik a net, vagy a sávszél...

    a kérdés az, hogy a szolgáltatóknak mekkora része vállal be plusz fejlesztést, ami óriási költséggel jár, amikor az ügyfelek 90%-a teljesen elégedett az adott szolgáltatás minőségével? előre megfinanszíroz mindent, hogy esetleg majd talán megtérül x éven belül a befektetés, ha pedig kukázza többek közt a gugli a szolgáltatást, akkor leírhatják ők is veszteségként? vagy mivel havidíjas a szolgáltatás, behúzzák pistikéhez, aki 2hónap múlva lemondja a szolgáltatást? (esetleg kötnek olyan szerződést, hogy 10 éven belüli szerződésbontás esetén ki kell fizetnie a teljes bekötési költséget? :D ) ha van adott országban 4 szolgáltató, majd az lesz, hogy egyik sem lép, amíg a másik, így nem kell fejest ugraniuk a költségekbe és nem lesz senkin lépéskényszer

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák