Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz narumon #383 üzenetére

    "Én csak azt mondom, hogy miért gondolod, hogy ehhez ilyen garantált dolgok kellenek.": talán azért, mert már láttam szolgáltatói hálózatot belülről.

    "Várjuk már meg mi lesz belőle, szerintem bőven elég lesz ha a szolgáltató pl erre ad prioritást.": az már garantálás felé megy. másrészt miért is adna prioritást? harmadrészt, és talán ez a legnehezebb kérdés: mennyi prioritást kell adni mekkora forgalomnak?

    "Azóta meg csak tán nem lett szarabb a net.": egyrészt a net nem lett rosszabb, de nem is lett nagyságrendileg más. Alapvetően a kapacitás nőtt, de a technológia nem változott gyökeresen (leginkább semennyire se). És mivel az összes isp-nél osztott felhasználású közeget használnak, ezért soha nem fogod tudni megmondani, hogy egy adatcsomag mennyi idő alatt ér oda. a jelenleg használt alkalmazások zöménél ez nagyjából mindegy. a streamingelésnél elvileg nem lenne mindegy, de mivel nem látja a szemed, hogy késleltetés van, ezért buffereléssel a probléma kezelhető. játéknál viszont nem mindegy, pláne az nem mindegy, ha egy többjátékosos meccsben nagyon különbözik a résztvevők késleltetése, és az sem mindegy, ha ez a késleltetés változik. Annál, hogy magas a késleltetés, csak egy rosszabb dolog van, ha egyik csomagnál alacsony, a másik csomagnál meg magas. Ilyenkor fordul elő, hogy a tisztelt user hátba lövi magát.

    "a googlenél nem lennének ebben képben": nem tudjuk, a google-nál mennyire vannak képben, de az biztos, hogy a google egy rendkívül gátlástalan cég, és egy másodpercig sem habozik, ha lenyúlhatja mások pénzét. ebben a sztoriban az lesz a vicces, hogyha a google szolgáltatása nem használható rendesen, azért nem a google-t fogják csesztetni a júzerek, hanem a helyi netszolgáltatót, miközben a helyi szolgáltatónak lesz a legkevesebb hatásköre a témában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák