Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    válasz UnA #149 üzenetére

    Az IT szektorban (kkv-nál dolgozva, a partnerek egy kisebb része szintén kkv, nagyobb része multi) amit látok, hogy az igazán jól keresők 90%-a alkalmazott + mellékállású katás (12 millió fillérre kimaxolva). A 10% maga a cégvezető, aki alvállalkozóként van a projekten, így ott más a felállás alapból. És mi a banki szektorban nem is vagyunk jelen (ahol aztán teljesen ereszd-el-a-hajamat megy), inkább telco, energetika, gyártás, logisztika.

    A multi akiknek dolgozunk, ott természetesen 95% alkalmazott, de ők nem is IT-sok, hanem az üzleti területről kerülnek ki.

    Adórendszerre: én nem vagyok a progresszív adózás feltétlen híve. A társadalmi viszonyoktól, az általános életszínvonaltól, szocális ellátórendszer minőségétől is függ szerintem, hogy működhet-e az adott országban. Meg az ország elhelyezkedésétől is. Mert ha közvetlen melletted van egy sokkal kedvezőbb rendszer, akkor bizony a nagy pénzek után ott adóznak le, te meg (mármint az ország) hoppon marad. Viszont ha megegyeztek, hogy nem veszi igénybe a szolgáltatásokat, pár százalékban viszont részt vesz a finanszírozásából, akkor elképzelhető, hogy a végén több pénz lenne a rendszerben. Nekem nincsenek erre számításaim, de ahol mindenki létező kiskaput (meg még egy kicsit többet) kihasználnak az emberek, ott a progresszív brutál adók a nagy jövedelmekre, szerintem semmit nem érnek. Ott lesz a 10 millió minimálbéres országa. Akik közül aztán a kevésbé okosak idős korban szépen ráhullanak a szociális ellátórendszerre, mert se nyugdíj, se megtakarítás, se semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák