Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz erdoke #45 üzenetére

    Igen, ez így van... elég leszólos hangvételű volt amit írtam, de hozzáteszem, nagyon szerettem mindkét pda-mat, és az is biztos, hogy amint kijön majd a WM7, újítok ismét. Addig meg vagy Symbian, vagy Apple...
    WM...
    Tény hogy érteni kell hozzá valamelyest, mert egy olyan gép teljes szabadságot biztosít a használójának, ha megfelelően kezeli. Viszont pont a lámák, értetlenek, és egyszerűen a hozzá nem értők vásárlóerejét (na és a sznobokét:D) használta ki, hozzáteszem okosan, az Apple.
    Egy azonnal használható, sokat tudó, gyors és stabil rendszert csinált. Mert a többségnek ez kell, nem a szöszölés a testreszabással. :)

  • macikos

    addikt

    válasz erdoke #45 üzenetére

    "Már csak azt nem értem, hogy aki nem céges szervezőként kapta a PDA-t, az minek vett olyat, miért nem tájékozódott, próbálgatott előtte?"

    Na én meg azt nem értem, hogy akkor minek jössz az iPhone topikba ajánlgatni ezeket?

    "Szóval a lehetőség korábban is adott volt a készülékgyártók és a vásárlók előtt is, hogy barátságosabbá tegyék a UI-t, ha ez fontos nekik. Előbbiek általában nem akartak forrásokat csoportosítani mögé, utóbbiak láma/lusta része pedig nem tájékozódott vagy sajnálta rá az időt."

    Persze, az átlag vásárló megveszi 150-ért a WM-es mobilt, aztán meg azzal szívjon, hogy használhatóvá tegye? Nevetséges.
    És éppen ezért nem kellene az ilyen "vackokkal" példálózni az iPhonenal szemben, ami viszont bolondbiztos. Megveszed, bekapcsolod, használod. Nem kell hozzá semmilyen okostelefonos/PDA-s/WM-es tapasztalat.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz erdoke #45 üzenetére

    "Egyszerűen egy OS-t, egy keretrendszert akartak adni, amire aztán majd fejlesztenek mindenfélét, többek között csicsásabb UI-t is. "

    Butaságokat nem kéne írni!
    Az UI a rendszer része! Attól, hogy a gyártók a MS elavult és ma már szinte használhatatlan UI-ja fölé különböző felületeket barkácsolnak, attól az még nem változik, mert bármilyen alkalmazást feltelepítesz, az a MS UI-ját fogja használni, nem a gyártó erősen korlátozott tudású shell-jét.

    "Én inkább úgy látom, hogy vannak a lámák és a lusták, akik nem tudnak vagy nem akarnak energiát feccölni a WM testreszabásába, aztán csalódnak."

    Hát igen, a vásárlók 99% nem tamagochit akar venni, hanem telefont, az 1% geek remekül elbarkácsolgat, de ők a piac jelentéktelen szegmense. A MS ezt elég későn vette tudomásul és ez lehet, hogy hosszú távon a WinMo platform létezésébe fog kerülni.
    Az Apple ezzel tisztában volt és 2 év alatt igencsak megszorongatta a tökét a fejlődni képtelen, begyöpösödött gyártóknak.
    Volt, aki időben a fejéhez kapott és fejleszteni kezdett (Samsung) és volt aki tovább pancsikolt a langyos pocsolyában tétlenül (MS, Nokia).

    "Nagyon sok elégedett i780, Omnia, Touch Pro/HD vagy éppen Diamond2 tulajjal találkoztam fórumokon mostanság."

    Én meg még több elégedetlennel :D de ez mondjuk a fórumok miatt van, hisz ilyen helyre általában segítségért jönnek az emberek.

    "Amit az Apple belefeccölt az OS és a UI kialakításába, annak csak a kisebbik részét kell a PDA gyártóknak hozzátenni a WM-hoz"

    Ezt szerintem Te sem gondolod komolyan...

    "Melyikben volt olyan, hogy "nem használható"? A Diamond2-ben vagy a Pro2-ben?"

    A Diamond 2 tesztjeit szerintem olvasd újra :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Aktív témák