Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz sanzi89 #1662 üzenetére

    "USB-re kötött külső merevlemezre tud menteni?"

    Tud.

    "Esetleg FTP szerverre becsatlakozni és oda menteni?"

    Igen.

    "Onedrive fizetős tárhelyem van elég nagy, oda esetleg tud szinkronizálni?"

    Nem. De, mintha Onedrive-ot lehetne ftp-n keresztül is el lehetne érni (biztos nem vagyok benne, csak dereng és nem néztem utána)

    "Vagy más cloud-os tárhelyre?"

    Dropbox, Google Drive (új azonosítási módszer miatt ez most pill. nem működik, a zyxel év vége felé ígéri a javítást), Youtube, Flicker, de saját felhő is létrehozható (Owncloud)

    "akkor a HDD-ről vissza tudom szerezni az adatokat, ha rákötöm PC-re?"

    Ha értesz hozzá, igen, visszaállítható. Pici Linux ismeret nem árt hozzá. (Ez minden nas esetén igaz, mivel linuxos fájlrendszert (EXT4) használnak rendszerint). Windows alatt is megoldható, csak nehezebben.

    "Vagy ha esetleg RAID1-ben van benne két vinyó vagy spéci fájlrendszer használ?"

    mdadm kreálja a tömböt, tehát ennek ismerete szükséges hozzá. Nem nehéz egyáltalán, csak ez már nem a next-next-finish c. történet, picit irkálni kell terminalban (2-3 (sor) parancs)

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • Tonyk

    veterán

    válasz sanzi89 #1664 üzenetére

    "Kár, hogy a Google Drive se működik, 15GB elég is volna a fontosabb dolgoknak. Az év vége felé jövő megoldás pedig bizonytalan, mint a kutya vacsorája, szóval én úgy kezelem, hogy nem működik."

    Hát igen ezt a legkönnyebb, hogy nem működik. Eddig pedig működött, de a google váltott...

    Nem tisztem védeni őket, de Itt egy hivatalos tájékoztató :

    "As a consequence of Google recently terminating the Google Documents List
    application programming interface (API) v3.0, the Google Drive backup function
    of select ZyXEL Network Storage Products (NSA/NAS Series) is temporarily out of
    service.
    ZyXEL is fully dedicated to migrating the API to a new platform. The Google Drive backup
    function of ZyXEL Network Storage products will resume with an upcoming firmware
    update to be announced shortly.
    Affected models include: NAS540, NSA325v2, NSA325, NSA320S, and NSA310S."

    És még egy.

    "Még egy kérdésem volna. Mennyivel tud menteni USB3.0-án keresztül egy 3.0-ás 2,5-ös külső HDD-re?"

    Nem tudom, nem használok usb-3-as hdd-t. Pláne, hogy nekem még az előd van (NSA320). Azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy ezekben ARM-os cpu dolgozik, ami nem éppen egy desktop proci. Nagy csodát (80-90MB körüli értékeket) nem szabad várni, azt csak LAN-on, nagy fájlokkal.

    " Valamint ezt a mentés el lehet-e végezni az admin felületén, esetleg automatizálni?"

    Igen és igen . Nagyon spéci automatizálásokhoz terminal és cron kell. De ott meg azt csinálsz amit akarsz. Ehhez SSH -kell , amit pedig FFP-alól érsz el.

    "Plusz elbír egy 2,5-ös HDD-vel vagy ide kell tervezni külső tápot?"

    Ezt ugye hdd-je válogatja, hogy mennyit zabál.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • Tonyk

    veterán

    válasz sanzi89 #1666 üzenetére

    Az bőven megvan. Nekem usb2 alatt a 320-as olyan 25Mb/s-ot tud. 325-ben némileg erősebb proci van.
    A múlt héten 68GB ment át talán 45-50 perc alatt, ráadásul ennek 90% 4-5 megás fájl volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • arty

    veterán

    válasz sanzi89 #1666 üzenetére

    belső hddről usb-re olyan 15-18 megával ír, tökmindegy h usb3-ra vagy usb2 a cél-port

    és egyébként belső hdd-k közt is ennyivel képes "csak" másolni, jobban megéri pécére gigabites lanon leszedni a cuccot és a másik belső hddre (vagy usb3-ra kötött külső hddre!) átmásolni....

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák