Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz domos #2 üzenetére

    Számomra sincs semmiféle előnye az OLED-nek egy telefonban (tévében igen, telefonban semmiképp nem kéne), mivel én sok évig tervezek használni egy telefont így jóformán csak hátrányként tudok az OLED-re tekinteni (PWM, beégés, felhősödés, elcsúszott színek egy idő után). Értem én, hogy neked nem jön be az LCD, de másnak meg az OLED túl kompromisszumos még mindig, az LCD pedig egy jól működö kiforrott tech amit inkább szivesen látnak egy telefonban.
    Az OLED kontrasztjának semmi hasznát nem veszem egy telefonban, nem nézek rajta filmet. A kissebb de még bőven használható felbontás is inkább előny nekem (használtam XS-t és XR-t egymás mellett, még mielőtt valaki megkérdezi), mivel így több év után is meg tudja majd a hardver hajtani.

    Összességébeb egyetértek a cikkel, szerintem is az XR sokkal jobb vásár. Meg is vettem volna ha nem lenne ilyen hatalmas méretű (5S után messze túl van a tűréshatáromon).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Syl #44 üzenetére

    A legelső LCD-k elég katasztrofálisak voltak a jobbacska CRT-khez képest, teljesen igazak voltak azok a panaszok amiket leírsz. Idővel kiforrotta magát, és használható lett. Ez az ami az OLED-nél is be kell következzen, mivel egyelőre egy minőségi LCD-hez képest egy telefonban még mindig több hátránya van mint előnye.
    Amúgy megjegyzem, hogy AMOLED-es tabletem van és tévéből is vennék ilyet, nem vagyok a technológia ellen általánosságban. Telefonban viszont sokkal inkább LCD-t preferálok, mivel ott a kontrasztarány teljesen irreleváns (nekem sokkal fontosabb, hogy bírja a magas fényerőt és ne égjen be több év után sem).

  • nkmedve

    őstag

    válasz moleculez #107 üzenetére

    "Én attól vagyok rosszul, ha a fekete sötétszürke."

    Ez szerintem még a PWM-nél is kevesebb embert zavar egy telefonban. :D Szerintem maradjunk annyiban hogy a leírtak mind szubjektívek, és ezért jó ha van választási lehetőség.

    (#109) Syl Az XR és 5C messze nem egy kategória. Az XR az i8 utóda (arról pedig egy becsületes upgrade), míg az 5C teljesen kakukktojás volt, régi hardverrel, műanyag külsővel. Amilyen szinten az XR gyengébb az XS-től annyival olcsóbb is és egy átlag user-nek ezek a gyengeségek soha nem fognak feltűnni (a nagyobb káva/dizájn igen, de az teljesen szubjektív). Értem én, hogy neked nem szimpatikus, de engedjük meg másoknak hogy azt vegyenek amit akarnak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Syl #112 üzenetére

    "Én soha nem mondtam, hogy nincs helye az XR-nek."

    Hát az előző hsz-edből nem ez derült ki, ahogy párhuzamot vontál az 5C és XR között, előbbit pedig értelmetlennek tituláltad: "Az 5C-nek se volt semmi értelme, de attól még vannak akik az XR-t is megideologizálják mennyivel jobb"

    "Ne próbáljuk már megmagyarázni, hogy a nyilvánvaló hiányosságok, gyengeségek valójában előnyök."

    Amíg az OLED még mindig gyerekbetegségekkel küzd (PWM. elhasználódás hosszabb távon) és sokak számára több hátránya van mint egy minőségi IPS-nek (a hangsúly a minőségin van, mivel kezdem azt gondolni, hogy itt egyesek nem láttak még Apple féle IPS-t), addig ez még mindig csak a te véleményed és nem általános igazság, bármennyire is annak próbálod beállítani. Jó lenne felfogni, hogy van akinek az XR jobban megfelel, akár a kijelző technológiáját, akár a méretét, akár a telefon árát tekintve.

    (#115) Syl Az előző, mások véleményét földbetipró kommentjeid tükrében ez nem kicsit ütött :DDD

    (#119) Noukoum "Az xr egy butított csúcsmobil, flagship áron."
    Ez erős csúsztatás, mivel a flagship az XS és XS Max, míg az XR egy olcsóbb modell (és nem, egy iOS vásárló számára az nem érv, hogy Android oldalon ez flagship árnak számít vagy sem).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Noukoum #123 üzenetére

    "Attól még nem lesz jó vétel az xr."

    Neked nem, másnak igen. Téma zárható...

  • nkmedve

    őstag

    válasz gzbotii #129 üzenetére

    Unalmas már ez a felbontás körüli hiszti. Akinek nem elég a felbontás az vesz mást, de az emberek legalább 90%-ának bőven elég és semmiféle különséget nem fognak látni az XS és XR között (nyomkodtam a két telefont egymás mellett, nagyon közelről kellett nézzem, hogy lássak bármi eltérést).
    Eddig is ez volt a PPI legtöbb iPhone-nál és elég volt. Most még a képátló is növekedett, igy nagyobb lett az átlag nézési távolság is (nyilván nem kell a 6.1-es kijelzőbe úgy belebújj mint egy 4"-osba), így méginkább elég lesz. Lehetett volna magasabb a felbontás? Persze. Érezhetően veszít az átlag user azzal, hogy ilyen kijelző került a telefonba? Nem, sőt még nyer is az akkuidőnél és a hardver időtállóságánál (így a 3GB memória is bőven elég, mivel kissebb felbontású asseteket tud használni az OS).
    Azt kéne felfogni, hogy nem mindenki techguru, és pixel-peeper. Legtöbben csak simán használják a telefon arra amire tervezve volt, és nem érdekli őket, hogy milyen hardver vagy kijelző van benne.

    "Én nem nevezném "okos" kompromisszumnak azt, hogy olyan felbontást adnak annyiért, mint a Samsung/LG hét modellevvel ezelőtt, vagy a "dzsunka" kínai gyártók 30.000-ért."

    Ez pedig butaság. A felbontáson kívül az Apple IPS kijelzői mindig is az aktuális csúcsot képviselték (színhelyesség, homogenitás, betekintési szög, stb.), ilyen minőségű kijelzőt nem találsz semmilyen dzsunka kínai vagy sok éves Samsung/LG-ben. Értem én, hogy a felbontás egy konkrét szám amit a legegyszerűbb összehasonlítani, de egy kijelző messze nem ennyiből áll és egy adott szint fölött a felbontás lesz a leglényegtelenebb paraméter (és ugyebár az emberek látása sem javul úgy ahogy a PPI háborúban a kijelzők felbontása nyövekszik).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz gzbotii #132 üzenetére

    Szerintem térj vissza a realitások mezejére, nagyon elgurult az a gyógyszer valahova. :D

    (#131) student Szerintem ez leginkább azért van, mert lassan nem marad cég amely IPS paneleket gyártana az Apple-nek (főleg ilyen káva nélküli kivitelben), és persze ők is tudják, hogy az OLED-nek nagy marketingértéke van (még ha a valódi értéke a fölöslegesen nagy kontrasztban ki is merül).
    Amúgy itt leginkább a felbontásról volt szó, ami nem függ attól, hogy IPS vagy OLED az adott kijelző (vagyis de, OLED-ből nehezebb nagyobb felbontásút csinálni). Gondolom ha akarnak akkor OLED-et is tudnak csinálni 330 PPI körül, ami talán nem is lenne rossz ha így nagyobb szubpixeleket tudnak bele rakni és nem ég be még sok év után sem (ha még a PWM-et is kiveszik belőle akkor meg is venném azonnal).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz gzbotii #134 üzenetére

    Elég nagy baj lehet a fejekben ha már az a 2mm-es káva is problémát okoz. :) Nem mondanám, hogy túlságosan meghatnak ezek a mostani elvárások egy telefonnal szemben (0 káva, ezer PPI, 12-16GB RAM, legalább 8 magos proci) jóformán semmi gyakorlati hasznuk nincs a szép számoktól eltekintve. Az XR amúgy a 8 utóda amihez képest a kávaméret jelentősen csökkent, valószínűleg már ez is feszegeti az IPS határait amit nem olyan egyszerű kissebb kávával gyártani.

    Na de befejezem, megértettem, hogy számodra az XR egy tetüszar telefon minden szempontból, senki nem is kényszerít hogy megvedd. Majd mások megveszik és megelégedéssel használják több éven keresztül (amire egy Androidos teló már rég elavultnak fog számítani úgy teljesítmény mint OS verzió tekintetében).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Chaser #136 üzenetére

    Azt a pár évet nem 1-2-nek gondoltam, hanem inkább 4-5. Az általam használt 5S több mint 5 éve tökéletesen teszi a dolgát, és úgy tűnik megéri a 6 évet is. Ez még mindig egy olyan kor amit egy Android eszköztől a legmerészebb álmaimban sem mernék elvárni (még egy Pixel-től sem), már csak abból kiindulva sem, hogy 2 évnél tovább nagyon kevés telefon kap támogatást.
    Nyilván el lehet lenni 50k-s telefonnal is (bár jól ki kell választani, van ott elég sok szemét is) de itt most nem arról a kategóriáról beszélünk. Én ha már kiadok egy halom pénzt a telefonra (mert mondjuk kell a jobb kamera, magas fényerős kijelző, jó anyagminőség, stb.) akkor elvárom, hogy sokáig bírja szuflával és legyen támogatva, ezt pedig még a legdrágább Android-os cuccok sem képesek olyan minőségben nyújtani mint egy iPhone.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Chaser #138 üzenetére

    Ahol én élek, legtöbb webshop és szolgáltató 2 évet ad az iPhone-okra úgy mint minden másra, szóval ez az egy éves garanciális gond engem személy szerint nem érint. Megértem, hogy nem mindenhol van ez így (ott kell valamennyi extrát fizetni a +1 évért), és hogy ez egy negatívum lehet a márkával szemben. Szóval akik attól félnek, hogy 1-2 év között meghibásodik a telefonjuk (külső behatás nélkül ez azért nem túl gyakori dolog) és nem akarnak felárat fizetni az extra garanciáért azok kerüljék a márkát.
    Nyilván drágák az Apple készülékek, és a hozzájuk tartozó garancia is, ezt szerintem senki nem vitatja. Ezért is szeretem én egyszer megvenni és aztán sok évig használni a telefont.

    Azt még megjegyzem, hogy a prémium soha nem arról szólt hogy automatikusan kiterjesztett garancia jár hozzá, vagy hogy az adott készülék soha nem hibásodna meg. Ha valami akkor pont a prémium cuccok fenntartása kerül többe általában, és a hozzájuk kötött szolgáltatások is jóval drágábbak (pl. autók, laptopok, AV rendszerek, stb.).

    (#142) EclipseGT A 6S idén lesz 4 éves készülék, szóval legrosszabb esetben is meglesz neki a 4 év támogatás, mivel még szeptemberig kapja az iOS 12 update-eket. Nem zárnám viszont ki azt sem, hogy Tech2 Laci téved és a 6S kap még egy évig támogatást. Ez szerintem nincs még eldöntve, ahogy az is sokáig kérdéses volt, hogy az 5S megkapja-e az iOS 12-t vagy sem.
    Esetleg az SE támogatásának az idei elvágása fájna, mivel az idén még csak 3.5 éves telefon lesz, és mostmár az az egyetlen kissebb méretű iPhone (de Android oldalon sincs riválisa ilyen méretben és minőségben).

    (#139) ruarua Én is használok Android készüléket az iPhone mellett, szóval nem lehet azt mondani, hogy elfogult lennék vagy nem lenne tapasztalatom mindkét oldalon. Hagyományosan tabletből mindig Androidosat vettem (a mostani Galaxy Tab S2 a 3. Androidos tabletem) és egyiknél sem voltam túlságosan elégedett a támogatással. A legjobb talán a Nexus 7 volt, de az is elég durván elvérzett miután kiadták rá az utolsó frissítést rá és úgy belassult, hogy teljesen használhatatlanná vált (aztán már csak főzött lecsupaszított ROM-mal lehetett életrekelteni, s azzal még a mai napig is megy).
    A mostani 2016-os "prémium" Galaxy Tab S2-re egész pontosan 1 főverzió-frissítést kaptam (6.0-val jött ki, 7.0 a legfrissebb), és biztonsági frissítésekből is jó ha kijött évente 2-3 (bár már rég nem jött, úgyhogy szerintem az a támogatás is megszűnt). Tudtommal telefonokra valamivel jobb a támogatás mint tabletekre, de még így is nagyon távol áll az Apple féle frissítési tervtől. Szóval akinek fontos a jó támogatás annak nem igazán van választási lehetősége az Apple-en kívül.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz ruarua #150 üzenetére

    A gondom az iPaddel, hogy nekem a Mini mérete kell (aminek a hardvere nem volt a legfrissebb már akkor sem), nem volt elég a legkissebb tárhelyes opció, és nagyon fontos a GPS (sokat használom navigálásra), így csak a 3Gs változat jöhetett szóba. Mindezeket figyelembe véve egész pontosan duplájába került volna az iPad Mini a Tab S2-nek, pedig ez sem volt olcsó (talán 120-130k körül volt akciósan). Így inkább elfogadtam, hogy valószínűleg nem kapom a legjobb támogatást (bár azért arra nem számítottam, hogy csak egy főverzió jön ki hozzá).
    Összességében elégedett vagyok a Tab S2-vel hardveresen (ebben még az OLED sem zavar), de lehet kell majd rá keressek valami főzött ROM-ot, mert a 7.0.1 lassan kezd őskövületnek számítani.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz adise #160 üzenetére

    Üzemidő és ár amiben objektíven jobb, ezek elég fontos szempontok egy telefonnál szerintem. A többi szempont (alu vs acél, OLED vs IPS, méret, dizájn, 1 vs 2 kamera), már inkább szubjektív, egyénfüggő hogy kinek mi felel meg és mi az elfogadható kompromisszum (pl. nálam a méret kizáró tényező, a dupla kamera viszont nem érdekel).

  • nkmedve

    őstag

    válasz gzbotii #162 üzenetére

    Nekem igen, ahogy eddig is elég volt ez a PPI (a szemem pedig nem mutáns, hogy idővel javuljon). Akinek nem elég, az vesz mást.

  • nkmedve

    őstag

    válasz gzbotii #169 üzenetére

    Ja tudjuk, a felbontás az egyetlen ami számít egy telefonban, 500 PPI alatt nincs élet, stb. stb. Ideje hazamenni az óvodából, már nagyon lejárt ez a téma. :N

    (#170) hwtvennek Fölösleges körök szerintem. Az ilyen Android trolloknak fizikai fájdalmat okoz még csak a gondolat is, hogy esetleg másoknak másra van igénye. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Noukoum #174 üzenetére

    Pedig milyen jó, hogy vagytok ti és megmondjátok, hogy mi a jó és milyen Xiaomi-t kéne vegyünk, így megóvva minket a saját ostobaságunktól. Ilyenek a valódi hősök na :DDD

  • nkmedve

    őstag

    válasz gzbotii #177 üzenetére

    Ok, akkor még egy utolsó hsz-re komolyodjunk meg:
    1. Az X/XS pentile kijelzőt használ, tehát szubpixel számban az XR mögött (vagy legalább hasonló szinten) vannak. Lehet szoftveresen magasabb felbontásuk van (ennek minden hardverre és akkuidőre gyakorolt negatív hatásával), de részletességben alíg van különbség. Ezen kívül pedig megbeszéltük már, hogy az OLED nem mindenkinek kell.
    2. A felbontás kb. a legutolsó dolog ami alapján manapság telefont szokás vásárolni, mivel az abszolút alsókategóriától eltekitve minden telefonnak (beleértve az XR-t is) olyan felbontása van ami a user-ek legalább 90%-ának bőven elég. Senkit nem érdekel, hogy valaminek 5-600-1000 PPI-s kijelzője van, ha abból szemmel semmit nem lát az ember.

    Értem én, hogy nektek nem jön be a telefon, de azt már nem értem, hogy miért kell itt kötni az ebet a karóhoz és mások izlésén vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Noukoum #183 üzenetére

    Nagyon el vagy tévedve ha azt gondolod, hogy én egy Apple fan lennék, egyetlen iPhone-om volt eddig (az is több mint 5 éve megvan), szemben 6-7 db Androidos kütyüvel amiből egyet most is folyamatosan használok. Valamint a csalában is mindenkinek Android-os kütyüket szoktam ajánlani, mivel tudom, hogy az iPhone nem mindenkinek való (főleg árban).
    Ami zavar, hogy mindig jön valaki és jobban tudja hogy nekem mi a legjobb. és hülyének néz ha nem az általa istenített gyártó termékét akarom venni, vagy esetleg más kritériumok alapján választanék telefont (pl. leszarom a csillió PPI-t, vagy az OLED-et). Szerintem nem kéne ennyire szűk látókörűen állni a dolgokhoz, és főleg nem kéne másokra ráeröltetni a saját kis világnézetünket.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Noukoum #185 üzenetére

    "mégsem szólok le egy adott modellt csak azért mert az nem abból a szempontból erős ami nekem fontos."

    A korábbi kommentjeid alapján ez a kijelentés nem kicsit sántít. Részemről lezártam, mindenki vegyen amit akar, és tartsuk tiszteletben mások preferenciáit.

  • nkmedve

    őstag

    válasz hwtvennek #188 üzenetére

    Szerintem fölösleges válaszolni neki, idejött és idehányt valamit amivel jó eséllyel pályázik a "nap legostobább és laghaszontalanabb kommentje" címre, majd tovább ált. Nyilvánvaló troll aki semmit nem képes hozzátenni a témához.

    Egyetértek, hogy nagyon szánalmas, ahogy az Android vérfanok minden Apple topikba beszivárognak és kezdik a szardobálást, mintha valaki fizetne nekik ezért. Persze mindenki idióta aki nem ért velük egyet, náluk van az univerzális igazság kulcsa és csak az ő igényeik a mérvadóak. Mindezt úgy mondom mint egy felhasználó és app-fejlesztő akinek széleskörű tapasztalata van úgy Android mint iOS oldalon is.

  • nkmedve

    őstag

    válasz <Lacy85> #191 üzenetére

    Szerintem senki nem mondta, hogy az Xr kijelzője valami durvaság lenne, egyszerűen elég arra amire tervezték (ahogy eddig is sokaknak elég volt ez a PPI), valamint nem zabálja fölöslegesen a hardvert és az akkut. Ez egy kompromisszum ami miatt a telefon 25%-kal olcsóbb mint az XS, és akkuval is tovább bírja. Sokak szerint ezektől az apró, vállalható kompromisszumoktól lesz ez a telefon a legjobb vásár a jelenlegi Apple felhozatalból (vagy akár általánosságban a mobilpiacon). Nem tudom miért fáj nektek hogy valaki így gondolkozik, de hogyha ez ilyen szintű irritációt okoz akkor lehet inkább el kéne kerülni az Xr topikokat. :)

    A Suzukis-Audis hasonlat szokás szerint félrevezető és demagóg. A prémium autók sem arról híresek, hogy minden értelmetlen hülyeséget beléjük raknának szériatartozékként (ie. az átlag user számára értelmetlen 8-12 GB RAM, 4+ kamera, 8 mag, rengeteg PPI), hanem csak az megy bele ami igazán kell, az pedig megfelelő minőségben. Szóval az Xr nagyon is távol áll egy Swift-től, ha már mindenképp autós hasonlat kell akkor rakjuk inkább egy Audi A3-A4 szintre. :) Nyilván nem egy abszolút csúcs telefon, a márka miatt kicsit túlárazott, de amit tud azt megfelelően tudja, és minőségi darab, ennyi.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Remus389 #197 üzenetére

    A 3GB RAM pont a kissebb felbontású kijelző miatt elég, mivel az iOS ilyenkor kissebb felbontású asset-eket használ (ami a sebességre is jó hatással van). Ha valami miatt lehet aggódni, hogy nem elég a memória az az X lesz, de még talán az XS is problémásab lehet mint az Xr ilyen szempontból.
    Hozzáteszem, hogy 1GB-os 5S-t használok iOS12-vel, és semmi baja, pedig ha valamilyen telefonon akkor ezen kéne jelentkezzen a szűkös memória hátránya.

    Az meg, hogy a Youtube App a kissebb felbontású minőséget választja úgy hogy a kijelző pixelszámban valójában közlebb áll az 1080p-hez és a hardver is röhögve elviszi akár a 4K-t is, az ne legyen már a telefon hibája. Majd kiadnak hozzá egy frissítést ami megoldja (persze ha a Google is úgy akarja... amit nem hiszek).

    (#198) EclipseGT Az S10e alapmodell pontosan egy árban van az Xr-el (750 USD) miközben az S10 közelebb van az XS-hez (900 vs 1000 USD). Azért könnyen fellelhető objektív tényeken legalább ne ferdítsünk. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Remus389 #200 üzenetére

    "Bár mondjuk valami komoly 3D-s játéknál még probléma is lehet a kevés RAM, nem kizárható. :U"

    Talán 5 év múlva lehet ilyen, de azelőtt kizárnám. Az Apple nem emeli a RAM méretét fölöselgesen és az appok is ehhez igazodnak. Ne felejtsük el, hogy az i7/i8 2GBs, az X pedig 3 és ezek is még évekig használatban lesznek (ezt a fejlesztők is tudják). Szóval az Xr iOS vonalon nem áll egyáltalán rosszul memória tekintetében és a kissebb felbontás miatt még lightosabb is lesz sok app RAM használata.
    Android más tészta, ott talán ténylegesen kell a 6-8GB, bár szerintem ott is inkább csak marketingcélokat szolgál (főleg 8GB fölött).

    "A Youtube pedig olyan, hogy engem nem az érdekel, hogy google vagy az alma hibája(valószínűleg mindkettő), engem csak az érdekel, hogy nekem működjön. Nagyon fura felbontása van ennek az XR-nek, mondhatnám varázsgombát szívhattak Cupertino-ban kábé."

    Az első része jogos, bár amennyi YT-t én telefonon nézek nem mondanám hogy személy szerint ez a dolog különösebben zavarna, és szerintem a gond előbb utóbb meg lesz oldva egy update-el.
    A fura felbontás annyira azért nem fura ha a régebbi iPhone kijelzőket nézzük. Az Apple nem igazán tévés standardok szerint tervezi a kijelzőit, hanem a kívánt PPI alapján ami a rendszer sajátosságaiból adódik és egy ideje konstans ezeknél a telefonoknál (kivéve a Plus modelleket és persze X/XS). Mondhatnánk azt is, hogy ez a felbontás már az i4 idejében előrelátható volt (csak akkoriban a 6.1" volt teljesen elképzelhetetlen), semmiképp nem most rántotta elő Tim Cook a varázsgömbjéből. :)

    Én nem mondom, hogy nincsenek hátrányai a telefonnak (a 3GB, kissebb felbontás, szimpla kamera mindenképp az, bár nekem ezek apróságok), de közben jóval olcsóbb is mint az XS, és így el tudok fogadni némi kompromisszumot (a hatalmas méretet nem igazán). Szerintem ha valakinek iOS kell és nem zavarja ez a méret akkor az Xr messze a legjobb választás a jelenlegi Apple felhozatalból (nyilván az árat is figyelembe véve).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Remus389 #205 üzenetére

    "Egyébként nem lesz semmilyen Youtube update az XR felhasználók kedvvéért, nem fog a google ezért átkonvertálni több tízmillió videót, maximum valami kamu gombot odaraknak hogy örüljetek."

    Nem kell semmiféle videót átkonvertálni, mindössze a YT appban változtatnak kicsit hogy az 1080p felbontást töltse be és azt skálázza lefelé ahelyett, hogy a 720p-t skálázná felfelé. Ez a kódban valószínűleg mindössze néhány sor megváltoztatását igényelné és maximum egy órás munka lehet egy fejlesztőnek (aztán persze QA, de azt amúgy is csinálják minden kiadás előtt). Az már más kérdés, hogy szándék lesz-e rá vagy sem.

    Azok alapján amit leírtál úgy tűnik, hogy nem te vagy az Xr vagy úgy általában az iPhone célközönsége. Ezzel nincs is semmi gond, szerencsére van alternatíva, és Android oldalon is vannak egész jó telefonok.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Remus389 #208 üzenetére

    Én X-et semmiképp nem vennék már, annál a nagyobb felbontás miatt ténylegesen limitáló tényező lehet a 3GB a jövőben és a hardver is gyengébb. Az XS az árától eltekintve korrektnek tűnik ha nem zavar az OLED (én ahogy már írtam telefonban inkább egy jó IPS-t preferálok), ott elég nagy előny a kompaktabb méret. Nálam is az XS/Max már bőven túl van azon a kereten amit egy telefonért adnék, az Xr ára lenne nagyjából a maximum, itt viszont a méret nem tetszik (bár ha nem lesz SE2 akkor még meggyőzhetem magam).

    (#210) Noukoum A hivatalos ár megegyezik tehát többé kevésbé ugyan annyiért megkapod őket egy normális helyen. Az hogy a magyar kiskerek melyik telefonon hogy nyerészkednek, vagy hogy te megtaláltad a legdrágább Xr-t és legolcsóbb S10e-t, annak semmi köze a hivatalos árhoz.
    Mellesleg az i-betűs webshopban 270 az Xr.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz <Lacy85> #221 üzenetére

    Írtam, hogy mennyi a hivatalos ár, és azt is, hogy Magyarországon iPon-ban 270 az XR, és ez volt a legelső találat, szóval valószínűleg olcsóbban is létezik (ugyan ott S10e 260 körül). De nem, jössz megint és leírod ugyan azt a hülyeséget, miszerint az Xr hivatalosan az S10-el versenyzik és nem az S10e-vel. Nem kéne ezt tovább eröltetni...

    Amúgy nem élek Magyarországon, úgyhogy én a magyar árakkal vagyok úgy, ahogy fogalmaztál a világ másik feléről.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz <Lacy85> #224 üzenetére

    Mondtam, hogy boltból 270-ért megkapod (érdekes módon USD-ről átszámolva és ÁFÁ-t rárakva is ennyi jön ki), és nem sufni GSM-ből. Innentől kezdve miért kéne érdekeljen hogy van drágábban is? Az apple.hu-s ár mindig is fel volt pumpálva más boltokhoz képest, nem is hiszem, hogy bárki is onnan venné a telefonját (bennem legalábbis fel sem merülne ilyesmi).

    Amúgy igen, ahogy a kolléga írta ez egy Xr vs XS topik, itt nem fogsz senkit meggyőzni arról, hogy ezek helyett Note 9-et vagy S10-et vegyen, nem is értem miért kerültek be ezek a diskurzusba. Ha ilyen áron nézelődök telefonok között és elsődlegesen iPhone érdekelne, akkor számomra egyáltalán nem informatív az, hogy mennyibe kerül egy Galaxy (mielőtt megvádolnál, Samsung tabletem van, semmi bajom a márkával azon kívül, hogy nagyon megbízhatatlan a supportjuk, azt viszont alacsonyabb áron el tudom nézni). Ha 50-100-150k körül nézelődnék akkor nyilván csak Android (és valószínűleg Samsung) jönne szóba, ezen a 200+-os árszinten viszont nálam már csak az iPhone játszik mivel ilyen magasságokban már elvárom a jó supportot és a talán egy kicsit kevésbé mainstream és jobb app-támogatással rendelkező OS-t (az Android lehet jó mostanában de az appok minősége még mindig bőven elmarad az iOS-hez képest). Ezen nem változtat az sem, hogy a Samsungban több RAM és PPI van, vagy hogy minden oldalára raktak 3 kamerát, mivel az ilyen marketing-számok nekem érdektelenek, amire én használom a telefont ott nem sok hasznuk van.

  • nkmedve

    őstag

    válasz <Lacy85> #228 üzenetére

    "Note 9 is megvehető már 200-ért boltból"
    Ahogy mondtam, nem sufni/szürke-árakról beszélünk (attól, hogy boltban veszed ennyiért és nem HA-n attól még ugyan úgy sufni ár).

    De rendben, legyen igazad, ez a 10%-nyi magyar kiskeres áringadozás/különbség nem érdemel több karaktert. Ahogy látom errefele a Samsung-okat hagyományosan valamivel MSRP alatt adják, gondolom iPhone árban nem sok találna gazdára belőlük.

    (#229) Noukoum Akinek mondjuk nem kell Android, vagy Samsung :))
    (#232) Noukoum Ezek az autós hasonlatok annyira ostobák, le kéne állni velük. :D

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Noukoum #233 üzenetére

    Ha neked a márka a lényeg akkor fogalmazhatsz így. Én inkább úgy mondanám, hogy akinek iOS kell annak nem opció egyik Android-os gyártó terméke sem (legyen az Samu vagy sem).

  • nkmedve

    őstag

    válasz South Velen #238 üzenetére

    Nem tudom ha a beégést lehet így csökkenteni vagy sem, de úgy tűnik leginkább a jobb homogenitás miatt használják, másképp alacsony fényerőn "zajos" lenne a kép ahogy itt a példán szemléltetik: [link]

    Ilyen zajosodást szoktam látni a 8"-os Galaxy Tab S2-mön is bizonyos körülmények között, ennél nincs olyan durva PWM mint egyes telefonoknál (állítólag már a Tab S2 10"-os változata is sokkal rosszabb ilyen szempontból, sokan panaszkodtak a PWM miatt rá). Én nem bánom ha a PWM-es vibrálás helyett kicsit zajos a kép, bár tény hogy így a panellel kapcsolatos minőségérzet valamennyit romlik.

  • nkmedve

    őstag

    válasz lmno #241 üzenetére

    Azt teljesen más technológia, többnyire WOLED szokott lenni nem AMOLED, lehet ott egyszerűbben tudják kezelni a zajosodást, vagy a pixelek sokkal szélesebb feszültségtartományban tudnak működnik a specifikációknak megfelelően. Már csak abból adódóan is gondolom ezt, hogy WOLED-nél nincsenek különböző színű OLED szubpixelek (ellentétben az AMOLED-del), hanem csak egy színű van és abból csinálnak RGB-t színszűrőkkel.

    Más téma:
    Ma volt lehetőségem Xr-t és Galaxy S10-et egymás mellett nyomogatni. Nem mondanám, hogy az S10 kijelzője látványosan jobb lett volna. Ha nagyon közelről néztem (úgy ahogy normális használat közben soha) akkor látszott hogy több a részlet, talán kicsit szaturáltabb volt (de az Xr színei is nagyon jók) és persze a kontraszt jobb, de az a fényesebb környezet miatt nem igazán jött ki. Összhatásban nem beszélnék "földbedöngélésről", egyszerűen az Xr jó, az S10 pedig még jobb (talán fölöslegesen is), számomra mindkettő kijelzője bőven megfelelő, sokkal inkább egyéb dolgok döntenének ha egyiket vagy másikat akarnám megvenni.
    Még arra is rájöttem, hogy az S10 dizájnja nem jön be, az előlap annyira asszimmetrikus (alsó káva nagyobb mint a felső és a kameralyuk is csak egyik oldalt van), hogy az Xr szerintem jobban néz ki, még a nagyobb kávával együtt is. Egyébként egészen szimpatikus lenne az S10, csak a dizájn furcsa nekem kicsit, megjegyzem, az S9 sokkal inkább bejött ilyen szempontból.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz kibergx #243 üzenetére

    Tudsz valami értékelhetőt is hozzátenni, vagy csak az elvakult Apple fika megy? Már csak azért mert ezzel nem a telefont vagy a céget járatod le hanem saját magad.

    " A teljesitményről nem làttam semmit a cikkben de úgy tudom az is elég gyenge a konkurenciàhoz képest (pl app elindulàsi idő)."

    Ez :)) , az XS/Xr-ben van a legerősebb hardver a piacon jelenleg (igen még az Android csúcs, sokkal újabb Samu S10-nél is erősebb), arról nem beszélve, hogy az iOS 12 is sokat dobott az OS sebességén. Így az appok megnyitási sebessége az abszolut top-ban van. Fogalmam sincs honnan szerzed az információidat, de talán máshonnan kéne tájékozódni, vagy esetleg kipróbálni egy ilyen telefont élőben és utána nyilatkozni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Remus389 #246 üzenetére

    Nem mondtam, hogy az XS/Xr elsöprően gyorsabb a konkurenciánál, hanem hogy a topban van. Ezt a videód is alátámasztja, hol ez, hol az jobb, sok helyen kb. másodperc töredék része a különbség. Az viszont egyáltalán nem igaz amit a kolléga írt, hogy "gyenge lenne a konkurenciához képest", főleg nem az Xr aminél ugyan az a hardver még kissebb felbontást is kell meghajtson így fürgébb tud lenni mint a nagytesók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák