Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Chaser #136 üzenetére

    Azt a pár évet nem 1-2-nek gondoltam, hanem inkább 4-5. Az általam használt 5S több mint 5 éve tökéletesen teszi a dolgát, és úgy tűnik megéri a 6 évet is. Ez még mindig egy olyan kor amit egy Android eszköztől a legmerészebb álmaimban sem mernék elvárni (még egy Pixel-től sem), már csak abból kiindulva sem, hogy 2 évnél tovább nagyon kevés telefon kap támogatást.
    Nyilván el lehet lenni 50k-s telefonnal is (bár jól ki kell választani, van ott elég sok szemét is) de itt most nem arról a kategóriáról beszélünk. Én ha már kiadok egy halom pénzt a telefonra (mert mondjuk kell a jobb kamera, magas fényerős kijelző, jó anyagminőség, stb.) akkor elvárom, hogy sokáig bírja szuflával és legyen támogatva, ezt pedig még a legdrágább Android-os cuccok sem képesek olyan minőségben nyújtani mint egy iPhone.

  • ruarua

    tag

    válasz Chaser #138 üzenetére

    Én mindkét rendszert használom napi szinten. De nem véletlen, hogy elsődleges telefonom mindig az iPhone. Egyszerűen az androidnak nem sikerül olyan stabil rendszert összehozni, mint egy IOS.
    Az áron nem vitatkozom. Valóban drága. Az alap iPhone (XR) drágább, mint egy csúcs android. Régen is így volt, ennek megvannak az okai.
    Egyébként érdemes lenne kipróbálnod majd egy iPhone-t, Meglepődsz majd, hogy egyből jönnek a frissítések, javítások. Androidnál ez egy új frissítés megjelenése után fél vagy egy év is lehet. 2 évnél tovább meg ne is számíts frissítésre.

    iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

  • nkmedve

    őstag

    válasz Chaser #138 üzenetére

    Ahol én élek, legtöbb webshop és szolgáltató 2 évet ad az iPhone-okra úgy mint minden másra, szóval ez az egy éves garanciális gond engem személy szerint nem érint. Megértem, hogy nem mindenhol van ez így (ott kell valamennyi extrát fizetni a +1 évért), és hogy ez egy negatívum lehet a márkával szemben. Szóval akik attól félnek, hogy 1-2 év között meghibásodik a telefonjuk (külső behatás nélkül ez azért nem túl gyakori dolog) és nem akarnak felárat fizetni az extra garanciáért azok kerüljék a márkát.
    Nyilván drágák az Apple készülékek, és a hozzájuk tartozó garancia is, ezt szerintem senki nem vitatja. Ezért is szeretem én egyszer megvenni és aztán sok évig használni a telefont.

    Azt még megjegyzem, hogy a prémium soha nem arról szólt hogy automatikusan kiterjesztett garancia jár hozzá, vagy hogy az adott készülék soha nem hibásodna meg. Ha valami akkor pont a prémium cuccok fenntartása kerül többe általában, és a hozzájuk kötött szolgáltatások is jóval drágábbak (pl. autók, laptopok, AV rendszerek, stb.).

    (#142) EclipseGT A 6S idén lesz 4 éves készülék, szóval legrosszabb esetben is meglesz neki a 4 év támogatás, mivel még szeptemberig kapja az iOS 12 update-eket. Nem zárnám viszont ki azt sem, hogy Tech2 Laci téved és a 6S kap még egy évig támogatást. Ez szerintem nincs még eldöntve, ahogy az is sokáig kérdéses volt, hogy az 5S megkapja-e az iOS 12-t vagy sem.
    Esetleg az SE támogatásának az idei elvágása fájna, mivel az idén még csak 3.5 éves telefon lesz, és mostmár az az egyetlen kissebb méretű iPhone (de Android oldalon sincs riválisa ilyen méretben és minőségben).

    (#139) ruarua Én is használok Android készüléket az iPhone mellett, szóval nem lehet azt mondani, hogy elfogult lennék vagy nem lenne tapasztalatom mindkét oldalon. Hagyományosan tabletből mindig Androidosat vettem (a mostani Galaxy Tab S2 a 3. Androidos tabletem) és egyiknél sem voltam túlságosan elégedett a támogatással. A legjobb talán a Nexus 7 volt, de az is elég durván elvérzett miután kiadták rá az utolsó frissítést rá és úgy belassult, hogy teljesen használhatatlanná vált (aztán már csak főzött lecsupaszított ROM-mal lehetett életrekelteni, s azzal még a mai napig is megy).
    A mostani 2016-os "prémium" Galaxy Tab S2-re egész pontosan 1 főverzió-frissítést kaptam (6.0-val jött ki, 7.0 a legfrissebb), és biztonsági frissítésekből is jó ha kijött évente 2-3 (bár már rég nem jött, úgyhogy szerintem az a támogatás is megszűnt). Tudtommal telefonokra valamivel jobb a támogatás mint tabletekre, de még így is nagyon távol áll az Apple féle frissítési tervtől. Szóval akinek fontos a jó támogatás annak nem igazán van választási lehetősége az Apple-en kívül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák