Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz kchris78 #32 üzenetére

    Ha van kereslet, akkor lesz kínálat is.
    Én nem hiszem, hogy a média venné rá a népeket a telefonvásárlásra. Az átlag a felhasználók nagy része szerintem nem cserél évente, inkább a 2 év a racionális. Márpedig nem mindenki ugyanabban az évben cserél készüléket, szóval ezért kell minden éveben új modell.

    Szerintem nincs olyan, hogy értelmetlen fogyasztás. Káros lehet (pl. a környezetre), de értelmet a fogyasztók adnak az egyes fogyasztási cikkeknek, ami neked vagy nekem értelmetlen, az másnak nem feltétlenül az.

    A környezeti károk csökkentéséhez sem kell lemondanunk a kapitalizmusról, egyszerűen a tömegtájékoztatáson kellene hegeszteni, hogy az emberek tisztában legyenek a tetteik következményeivel a bolygó számára. De enélkül is, egyret többen ismerik fel a problémát, és ez megnöveli a keresletet a zöld technológiák iránt, ami versenyt generál a piacon. A piaci verseny fokozódása miatt pedig még innovatívabb és hatékonyabb fejlesztések látnak napvilágot és voilà, a kapitalizmus megint megmenti a napot :D
    Illetve ha ez az út nem lenne elég gyors, még mindig ott a másik, a Green New Deal-é, ami állami szabályozással terelné zöld irányba a kapitalizmust. Ebbe az irányba is egyre több lépést tesznek a nyugati államok.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák