Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IX0S

    csendes tag

    válasz roberto02 #11 üzenetére

    Nekem iPad 2-esem van...
    Egész addig nem zavar a felbontás, ameddig egy retinát nem tesznek mellé, és nem látom a különbséget.
    De így is boldogan használom, és élvezhető az élmény amit nyújt.
    A hardver loholása csak az androidosoknál jellemző, mert az os-t nem tudják egy gyengébb hardverre feloptimalizálni ugyanolyan felhasználói élmény mellett.
    Kvázi olyan ez, mint a pixelháború a fényképezőgépeknél.
    A 3 mpx-es régi Fuji gépemmel még mindig odavertek jó pár mai 8-12 mpx-es gépet képminőségben. Miért is?
    Mert a lencsén van a hangsúly!

    Ugyanez a helyzet mobil téren is. A felhasználók 10%-nak (tipp) fontos az, hogy vagánykodni tudjon a hardver erősségével. Van vagy 50-60% akit az érdekel, hogy a telefonja ne hagyja cserbe, és mindig smooth maradjon a hétköznapi teendők során. És van a maradék, aki magasról tesz mindenre, mert Ő csak legyen elérhető.

    Az Android a 10%-ot és a végén maradékot célozza meg!
    Az Apple ilyen árak mellett is azért marad talpon, mert ami nyújt, az kifogásolhatatlan.
    (saját példa: illesztési hézag miatt vittem vissza a telefonomat és egy újjat kaptam helyette; ismerősnek garancia lejárta előtt fosott be a Home gomb... kapott egy újat! Ilyet hol tapasztalsz Androidéknál a bivaly hardverével?)

    És akkor még arról nem is beszéltem, hogy az Androidos telefonok max egy OS frissítés erejéig mennek...

Új hozzászólás Aktív témák