Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kromatika

    veterán

    sziasztok segítséget szeretnék kérni haswell ügyben.most készülök venni procit és lapot.Az lenne a kérdésem hogy alap órajel,ill korlátozott tuningnál mennyivel melegedik jobban a Hasvell mint az Iwy?Konkrétan I5 4570 hez vennék Asrock Z87Pro4-et.Ugye itt is állítható a szorzó plusz 4-el mint az iwy nél?Előző konfigom i5 3550 volt szintén Z77-es lapban,és ott simán tutam emelni a szorzót 4-el,és a hőfokok is rendben voltak a Noctua NH-U12 hűtőmmel megállt aida fpu tesztnél 65 foknál úgy hogy a venti 1000rpm-en forgott. i5 4570 nél mi lenne a helyzet hasonló 4szeres szorzó emelésnél hőfokban?Második kérdésem igaz e a hir hogy a következő generációs 1150-es procik nem lesznek jók a mostani lapokba?Váltot valaki itt iwy i5 ről haswell i5 re,és érzett e sebesség növekedést?előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • kromatika

    veterán

    Sziasztok.Váltottam i5 3550-ről ,i5 4570-re.Előtte utána jártam a témának,és tudtam hogy sebesség növekedés nem igazán várható,de mivel nullába volt a csere megtettem mert "más architektúra, más felépítés, jobb memória kezelés, erősebb igp,pattogósabb rendszer,stb.." Óriási csalódás eddig a Hasvell.Kezdem ott hogy Z-s lapban 3570-nél simán emelni lehet a szorzót 4-el,ami álltal el is éri teljestményben a 4570-et amivel ugye ezt nem lehet megcsinálni mert Haswellnél ez nem működik.Iwy is melegebb mint a másik gépemben lévő Sandy,de hogy 4570,gyári hűtővel Linx AVX,és prime 95 alatt,83 fok :Y egy jól szellőző házban,18 fokos szobában ez vicc.Próba képpen ráraktam egy AC freeazer 13 at,avval 80 fok,Noctua D14-el !, 76 fok egy K-nélküli tuning mentes procinál?Ezek a hőfokok, IWy nél 10 fokkal lejebb voltak.Az hogy a fesz szabályzót belerakták a prociba,többet ártot ilyen pasztázásnál,mint hasznot hoz,energia takarékosság címén.Spórolsz vele évi 2000ft-ot,de venned kell min 12-ért komolyabb hűtőt. :C Szinte a gyári hűtő netezéshez,zenehalgatáshoz,böngészéshez jó(arra meg minek ilyen proci).És akkor nyáron mi várható a 40 fokban?Alap járaton sem éreztem egyébként semilyen szintű rendszer gyorsulást a két proci között.Szerintem aki ezt akar,sokkal jobban jár proci csere helyett SSD beépítésével.Tulajdon képpen lett egy újabb :C rendszerem,úgyan annyi pénzből,ami szerintem nem jobb.Miért is?A jövöben nincs semilyen előnye fejleszthetőség szempontjából az Ivy vagy akár a Sandy val szemben,mert a következő 1150-es procik,nem lesznek jók a mostani lapokba.Sokkal melegebb a rendszer,és az a szomorú hogy nem csak K procik,tuning esetén,hanem teljesen alapon is K nélküli procik esetében is.Azt a pársz %-ot amit azonos áron lévő procinál nyer az ember teljesítményben,azt simán el lehet érni 4-es x-zó emeléssel Iwy és Sandy nél.Cserébe sokkal hűvősebb rendszer az eredmény.Számomra az 1150-es rendszer újabb,de nem jobb mint az 1155 .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák