Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyline15

    tag

    Futást korábban nagyon hanyagoltam, és hiába végeztem 3-4 edzést egy héten, tömegem nem mozdult se fel, se le (étkezésre odafigyelve, heti 1 max 2 nap csúszik be csoki, amikor munkába már nem bírom idegekkel).

    "Felette már anaerob a mozgás, ami erőedzéshez jó, és amilyen intenzitáson nagyon hamar kifulladunk"

    Futásnál nálam az a gond, hogy hiába vettem futócipőt, és normális technikával futok, egyszerűen nem tudok annyira lassan menni, hogy "aerob" zónába maradjak.
    A célom igazából szálkásítás, és 3 erőedzést végzek egy héten (izomcsoportokra bontva), próbálok mellé kardiónak 2 futást beiktatni, minél hosszabb távra (előző héten már 9.5km volt a leghosszabb táv 52 perc alatt, melyből 49 perc anaerob zóna).
    Egy ismerőst kértem meg, hogy jöjjön velem biciklivel, úgy hogy végig beszélgetjük a futást, végig anaerob zónában maradok, (~155-ös átlag pulzus).

    ~ 1 hónap alatt mióta csinálom ~3.5kg-ot fogytam, miközben láthatólag izomtömeget nem vesztettem (190cm - 98kg -ról 94.5kg-ra).

    Egyél kevesebbet, és csináld ugyan azt elv, szerintem hülyeség, ha kevesebbet eszel, akkor lassul az anyagcsere is, illetve ha valamilyen edzést csinálsz mellette, raktárak nem lesznek feltöltve, így izomból is vesztesz, melyet később nem töltesz vissza, így akár izomsérüléshez is vezethet

    "- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

Új hozzászólás Aktív témák