Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz parandroid #5 üzenetére

    Rostot érdemes többet bevinni, ha szorulásod van. A kalória deficitnél én a zsíron próbálnék spórolni a helyedben, és kiváltani valamennyi keményítővel. De nyilván nem ismerem a mostani étrendedet sem, szóval ez csak tipp. Előfordulhat, hogy túlságosan deficitben vagy most, és emiatt belassult az anyagcseréd. Egyél inkább kicsit többet és sportolj többet.

    Érdemes lenne csinálnod egy naplót arról, hogy mit eszel, és megnézni, hogy milyenek a makrók arányai benne, illetve mennyi az alkohol, fruktóz, glükóz, rost, telített zsír, telítetlen zsír, illetve az omega3 és 9 aránya a többi zsír féleséghez képest, fehérje szempontjából pedig, hogy beviszel e elég BCAA-t. Ehhez elég jól kéne ismerni az alapanyagok biokémiai összetételét, ami igazán annyira nem bonyolult, inkább csak időigényes rákeresni mindegyiknél, hogy xy biochemical composition.

    Szeretnék csinálni egy olyan webes alkalmazást, ami ezeket összeszedi, amennyire az lehetséges, és pl segít egy naplót kielemezni, vagy egy étrendet összerakni ez alapján. Lehet némi jogi gebasz a dologból, mert csak dietetikus adhat ilyen étrendi tanácsokat, de ha nem én mondok konkrét étrendet, hanem csak segítem, hogy mindenki maga állítsa össze a sajátját, akkor talán nem lehet baj. Jó lenne elvégezni egy dietetikus képzést, de annyira drága és hosszú az itthoni, illetve annyira sok töltelék tárgy van, hogy egyszerűen nem visz rá a lélek. Pedig szívesen csinálnám ezt a szakmát is.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák